REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  P&R Stokłosy. To tutaj miałby przenieść się bazarek

  P&R Stokłosy. To tutaj miałby przenieść się bazarek "Na Dołku" (AŁ)

  Na giełdzie pomysłów dotyczących lokalizacji bazarku "Na Dołku" pojawiła się nowa propozycja. Najpopularniejsze targowisko na Ursynowie, jeszcze przed zakończeniem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy miałoby przenieść się na parking P&R Stokłosy. Pomysł radnego Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem kupców. A co na to mieszkańcy?

  O bazarku “Na Dołku” ostatnio znów zrobiło się głośno. Trwa gorąca dyskusja nad jego przyszłością, bo nieubłaganie zbliża się koniec budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Czy targowisko - zgodnie z koncepcją parku linearnego - powinno wrócić na stare miejsce, czyli skrzyżowanie al. KEN z ul. Braci Wagów, czy też - zgodnie z propozycją radnego Piotra Skubiszewskiego z Otwartego Ursynowa - mieć nową lokalizację u zbiegu ulic Rosoła i Płaskowickiej, obok biurowca Natpollu? 

  Inną propozycję ma radny IMU Antoni Pomianowski. Proponuje on, by wyprowadzić kupców z pętli autobusowej przy ul. Benedykta Polaka, gdzie mieli handlować do końca budowy tunelu, zapowiadanej pierwotnie na 2020 rok. W swojej interpelacji radny przekonuje, iż mieszkańcy sąsiednich bloków mieli obiecane, że bazarek będzie funkcjonował pod ich oknami tylko do sierpnia tego roku.

  Z pętli na publiczny parking?

  Wiadomo już, że tunel na Ursynowie będzie gotowy - wg zapowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - w II kwartale przyszłego roku, a wg sceptyków - nawet za półtora roku. Według Antoniego Pomianowskiego poślizg na budowie POW to doskonała okazja do znalezienia nowego terenu dla targowiska, najlepiej na stałe, tym bardziej, że w marcu przyszłego roku kończy się handlującym dzierżawa na plac przy ul. Polaka.  

  - Przedłużenie tej umowy to zlekceważenie mieszkańców, którzy powinni być dla nas priorytetem. Doskonałym miejscem na stworzenie weekendowego targowiska jest ostatnia kondygnacja parkingu P&R Metro Stokłosy. Został on oddany do użytku w pierwszej połowie 2015 roku, a zatem minęło już od tego czasu pięć lat i nie powinno być ograniczeń związanych z dofinansowaniem unijnym do jego budowy - proponuje radny Pomianowski.

  Mowa o pięcioletnim zakazie zmiany przeznaczenia obiektu współfinansowanego przez UE. Problem w tym, że choć P&R Stokłosy został oddany do użytku 1 kwietnia 2015 roku, to inwestycja została zatwierdzona przez Unię dużo później - 25 sierpnia 2016 roku, co oznacza, że swobodnie dysponować obiektem będzie można dopiero pod koniec wakacji 2021 roku.

  - Interpelacja w sprawie bazarku zostanie przekazana Zarządowi Transportu Miejskiego zarządzającego parkingiem. Dopiero gdy uzyskamy jego stanowisko w tej sprawie odniesiemy się do całej treści wniosku radnego - mówi burmistrz Robert Kempa. 

  "Niepoważna propozycja"

  Swój komentarz do propozycji przeniesienia bazarku na parking ma z prezes Stowarzyszenia Kupców-Inwestorów Giełdy "Na Dołku". I nie jest to opinia pochlebna.

  - To absolutnie niepoważna propozycja! Jak radny wyobraża sobie robienie zakupów na ostatnim piętrze garażu przez starsze osoby, które są naszymi głównymi klientami, czy też panie z dziećmi w wózkach? Poza tym, jak wjadą tam wysokie, czterometrowe samochody dostawcze, które po prostu nie zmieszczą się pod niskim stropem? Kupcy będą wnosić towar na plecach? Jesteśmy otwarci na każdą propozycję, ale rozsądną. Ta taka nie jest - ocenia Marek Polanowski.

  W całej sprawie nie może zabraknąć głosu mieszkańców. To od nich zależy funkcjonowanie targowiska.

  - Widzę w tym tylko jeden plus, że nie będzie padać na głowę i latem chłodniej w betonie. Ale tak, to same minusy - wysoko, ciemno i w przeciągu. Jestem zdecydowanie przeciw - mówi nam pan Henryk.

  Są też klienci bazarku, którym nowa lokalizacja nie przeszkodzi w robieniu zakupów. - Może to i lepiej, bo bliżej do metra i nie będzie też problemu z zaparkowaniem? Jak dla mnie to dobre rozwiązanie, miałabym blisko, bo mieszkam przy Hawajskiej - mówi pani Łucja.

  I jeszcze głos młodszego pokolenia. Pani Ewelina, spacerująca z dzieckiem w wózku, potencjalna klienta, o której wspominał prezes bazarku, zdecydowanie nie chce bazarku na parkingu Park & Ride.

  - Jeśli już zlikwidują P&R to lepiej dać możliwość wynajęcia ludziom miejsc do parkowania. Teraz, tam gdzie nie ma szlabanu, to pchają się kierowcy w każdy możliwy kąt. Jakby zabrać stąd chociaż połowę aut to zrobiłoby się przyjemnie. Jestem pewna, że za niewielką opłatą dużo ludzi wolałoby parkować pod dachem, a nie jak teraz pod gołym niebem - mówi mieszkanka ul. Służby Polsce.

  Przynajmniej do końcówki przyszłego roku sierpnia bazarek “ Na Dołku” będzie działał przy ul. Benedykta Polaka. Gdzie ostatecznie kupcy przeniosą się po zakończeniu budowy tunelu POW. To na razie pozostaje w sferze domysłów. Pewne jest to, że najbliższe miesiące będą czasem wzmożonej dyskusji nad jego lokalizacją oraz powodem zażartych sporów lokalnych polityków. Niewykluczone, że do tego czasu pojawią się nowe pomysły na ursynowski targ.

  GŁOSUJ W NASZEJ SONDZIE!

  Bazarek na parkingu P&R Stokłosy - dobry pomysł?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 72

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 20
   BRAK SŁÓW

  38Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ursynowienin 38 miesiąc temuocena: 57% 

   Bazarek na parkingu P&R Stokłosy to kretyński pomysł. Tylko półgłówek mógł coś takiego wymyślić. Brawo radny Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 37 miesiąc temuocena: 67% 

   Bazar ze świeżymi warzywami i owocami bardzo przydatny wielu mieszkańcom. Cały czas można tam znaleźć produkty najwyższej jakości . Inna kwestia to zarządzanie tym przybytkiem. Brud , odpady latające w pobliżu, obrzydliwe namioty. Estetyczna katastrofa. Można wziąć przykład z podobnych bazarków w dużych miastach na zachodzie , są estetyczne, a ludzie mieszkający w pobliżu są cenią sobie takie sąsiedztwo. Trzeba "tylko" trochę zainwestować .

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~racja 36 miesiąc temuocena: 100% 

   Bazar ze świeżymi warzywami, owocami i kwiatami powinien być bliżej Natolina. I to możliwie szybko, bo tam gdzie jest teraz jest stanowczo za mało miejsca!

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elo 35 miesiąc temuocena: 58% 

   Czy my wreszcie możemy odczepić się od tego bazarku? Kiedy te wsiowe budy znikną? Mamy XXI wiek

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szarak 34 miesiąc temuocena: 63% 

   Zastanawiające ile wysiłków i starań poświęcają radni temu, żeby ten syf raz na zawsze nie zniknął z krajobrazu Ursynowa.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Racjonalny 33 miesiąc temuocena: 65% 

   Od wielu lat stoi pusty pawilon po MarcPol na Dereniowej. Mieszkańcy płacą za ten teren niemało, a skoro inwestycji mieszkaniowych na Imielinie ma nie być, to może budynek wykorzystać jako halę targową.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 32 miesiąc temuocena: 100% 

   MarcPol to teren spółdzielni a nie dzielnicy.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 31 miesiąc temuocena: 39% 

   Swietny pomysl! To odsuneloby ten smietnik od Kabat, na ktorych mieszkam. Im dalej do tego syfu, tym lepiej.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miszczyn 30 miesiąc temuocena: 58% 

   Walka z kierowcami w Warszawie nie ma granic. Nawet parkingi parkuj i jedź które są potrzebne chcą już likwidować. Ale oczywiście,, byle nie PiS".

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misiek 29 miesiąc temuocena: 92% 

   Idiotyzm. Tam jest potrzebny parking 1. sporo osób chętnie by wykupiło własne miejsce parkingowe, możnaby trochę uporządkować parkowanie w okolicy, nie wiadomo co z gruntem przy KEN naprzeciwko - niby poprzedni właściciel odzyskał - a tam parkuje sporo ludzi 2. za jakiś czas przebiją Ciszewskiego i do metra zwali się Wilanów

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 28 miesiąc temuocena: 50% 

   To "zaraz" to tak nie do końca, znowu przesunęli termin budowy Ciszewskiego-bis

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cymalisko 27 miesiąc temuocena: 65% 

   Większej bzdury to nie mogli wymyślić? Ten Pomianowski chyba upadł na głowę.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Centrum Bazarowe 26 miesiąc temuocena: 47% 

   Najlepsze miejsce to Park Moczydełko. Można będzie go połączyć z bazarkiem na rogu Stryjeńskich i Wąwozowej. Będzie wspaniałe i urokliwe centrum bazarowe. A i ogromny zwolennik bazarków będzie miałby blisko po jabłuszka ligol.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szczenka z różyckiego 25 miesiąc temuocena: 65% 

   zlikwidować ten cały bałagan. Kupa syfu i stragany z ruskiego bazaru. Czy my mieszkamy w stolicy nowoczesnego kraju czy w dorzeczu amazonki. Tzw. kupcy nie przynoszą dzielnicy nic. Zero podatków, zero higieny. Szara strefa, a nie producenci. 90% towaru pochodzi z giełdy na Broniszach. A sprzedaż bez paragonów czy jakiejkolwiek fiskalizacji. Naprawde nie można na terenie dzielnicy wybudować schludnego pawilonu z gastronomią i miejscem dla producentów żywności. Nie trzeba wymyślać koła, wystarczy skopiować pomysły z Włoch, Francji czy Niemiec.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robson 24 miesiąc temuocena: 83% 

   Ale gdzie w tym wszystkim ziomek karczeski??? ...I dlatego #niedasie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka KEN 23 miesiąc temuocena: 76% 

   Mam nadzieję, że Burmistrz wyciągnie wnioski z obietnic kupców. Były szumne obietnice kupców i Burmistrza, że po przeniesieniu na Polaka będzie czysto i ładnie, nie będzie meneli na pętli i wszyscy na tym zyskają. Jak wygląda rzeczywistość- każdy przejeżdzający obok widzi- budy, zafoliowane pasiaste pawilony, stare rzęchy i wygląd rodem z PRL-u- jak na stadionie. Wstyd. Niech wreszcie skończą się rządy kupców naszą dzielnicą. Mamy syf w centrum dzielnicy, mamy rozwalający się "Fortepian" za Multikinem. Kiedy wreszcie władze dzielnicy powiedzą DOŚĆ!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Albert 22 miesiąc temuocena: 81% 

   O co chodzi z tymi kupcami i tym bazarkiem, że wszyscy tak im dobrze robią i dalej chcą robić dobrze? Parking jest potrzebny i w takim celu był wybudowany. Kupcy narobią tam tylko kolejnego syfu. Jeżeli tak chcą mieć swoje miejsce do handlu to zakładają firmę, pozyskują finansowanie i handlują. Każdy przedsiębiorca tak funkcjonuje. Żaden za darmo nic nie dostaje!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lewis 21 miesiąc temuocena: 53% 

   Bazarek na Dołku to inna część Ursynowa. Tak więc pomysł radnego wart jest funta kłaków.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 20 miesiąc temuocena: 40% 

   Czyli ten bazarek musi obowiązkowo być przy Płaskowickiej? Z jakiej racji?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obiektywny obserwator 19 miesiąc temuocena: 83% 

   Pod domem Ogrodnika Skubiszewskiego najlepiej.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~camino 18 miesiąc temuocena: 72% 

   Pomyslmy o krytym targowisku, stalym. Takim jak wielu europejskich miastach, z tanimi kajpkami, gdzie po zakupach moga spotykac sie mieszkancy. Z wydzielonymi strefami jak alejka miesna (wreszcie z dobrymi warunkami higienicznym), serowa oraz oddzielnie warzywno-owocowa, jakas czesc dla sprzedawcow okresowych, czyli grzybiarzy, sprzedawcow cudow rozmaitych, ziol, itd. Gdy taka hala powstanie, bedzie po epidemii. Latem bedzie tam chlodno, zima cieplo. Miejsce stanie sie sercem dzielnicy. Mogloby dzialac od wtorku do soboty.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 17 miesiąc temuocena: 82% 

   Wystarczy nawet taki jak w Falenicy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mqc 16 miesiąc temuocena: 83% 

   Kwestia pierwsza: skoro targ to prywatny biznes to czemu kupcy sami nie mogą sobie znaleźć terenu i go przygotować? Skoro przerzucają to na innych to może więcej pokory i mniej roszczeń. Druga sprawa co do hali: znając życie to kupcy nie będą zainteresowani takim rozwiązaniem bo hala kosztuje - trzeba to utrzymać, remontować, zapewnić prąd, grzanie itd. Póki co ich modus operandi zarówno na poprzednim miejscu jak i na polaka to po taniości, na kartonach. To samo z parkingami - cywilizowane targi mają to w standardzie, nawet jeżeli to parking płatny. Wiemy z obu dotychczasowych miejsc że klienci jadą samochodami i przestańmy to ignorować: chcesz bazar - masz zapewnić min. X miejsc parkingowych. Ostatnia sprawa: ilekroć były z kupcami ustalenia (co do czasu zajmowania miejsca, co do estetyki) kupcy nie dotrzymywali ustaleń (vide oddanie terenu dla POW). Może tym razem rozmowy zacznijmy od zabezpieczenia interesu dzielnicy i niech kupcy podstawią jakieś zabezpieczenie typu weksel?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 25 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~popo 15 miesiąc temuocena: 80% 

   @mqc popieram i sam mam taką opinię. Chodzi o to by miasto finansowało ich działalność, a oni dlatego osiągali zyski. Jest to, poza tym co napisałeś, nieuczciwa konkurencja wobec sklepów, które muszą wynająć/kupić lokal i sami ponosić wszystkie koszty. Gdyby kupcy chcieli ponosić własne koszty, to już dawno by otworzyli własne sklepy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 14 miesiąc temuocena: 67% 

   Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale kupcy zdaje się płacą za najem placu. Każda działka typowo komercyjna z możliwością zabudowy będzie horrendalnie droga i właśnie z tego powodu tereny nad POW są idealne pod handel tego typu, ponieważ teren nad POW nigdy nie będzie zabudowany blokami i podobną zabudową. Dodatkowo rezerwa terenu jest gigantyczna i można tam zmieścić i bazarek i dowolną ilość miejsc parkingowych. A płacz, że ma być kolejna zieleń obok gigantycznego Lasu Kabackiego jest bezsensowny. To jest właśnie miejsce na handel z usługami, ale w cywilizowanych warunkach jak wspomniana Falenica, to jest miejsce na skate parki, boiska, etc.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~popo 13 miesiąc temuocena: 86% 

   Ile płacą? Bo można płacić 10gr/m kw albo 1000 zł? To, że teren jest nad tunelem POW nie znaczy że powinien być za darmo. Bloki na nim nie powstaną (i dobrze), ale mogą powstać inne obiekty użyteczności (zieleń, parkingi dla mieszkańców, tereny sportowe, lokale gastronomiczne, punkty usługowe itp). A jeżeli nawet teren przeznaczy się na handel, to dlaczego tzw. kupcy mają być uprzywilejowani? Może jakiś przetarg i zobaczymy co w tym miejscu może powstać i ile miasto/dzielnica może na tym zarobić a później wydać te pieniądze z pożytkiem dla mieszkańców?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 12 miesiąc temuocena: 67% 

   To rób ten przetarg na parkingi i obiekty sportowe i pawilony handlowe. A skoro nie wiesz ile płacą to po co się odzywasz?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~popo 11 miesiąc temuocena: 60% 

   @Boom skoro też nie wiesz to po co się odzywasz?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robson 10 miesiąc temuocena: 100% 

   mqc... To na pewno nie przy obecnej władzuni... tak przychylnej kupcom i wszechobecnemu syfowi okołobazarowemu. Wystarczy popatrzeć jak zostały zdewastowane tereny na Polaka... I to dzięki komu? Ano, dzięki temu, który ponoć miał dbać aby tak nie było. :/

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mojnick 9 miesiąc temuocena: 100% 

   Abstrahując od kwestii prawnych, to „słynny” Fortepian byłby do tego doskonałą lokalizacją.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mqc 8 miesiąc temuocena: 33% 

   @Mojnick - po pierwsze - wszelkie dyskusje nie powinny zaczynać sie od pomijania argumentów, np kwestii prawnych. Tam zresztą już jest wizualizacja potencjalnego bloku + istniejący skwer z metra do psiej górki wiec faktycznego wolnego miejsca jest raczej mało (pewnie w granicach obecnych budek). Szkoda czasu na takie teoretyzowanie. Wg mnie w ogóle słabo, że nie ma dyskusji o rozparcelowaniu tego jednego bazaru na kilka mniejszych - wówczas obciążenie powierzchni pod stoiska, presje parkingowe itd byłyby dużo mniejsze.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 7 miesiąc temuocena: 87% 

   Lepiej zlikwidowac parking podziemny dla urzednikow ratusza i w to miejsce dac bazarek. Tam jest podjazd, emeryci spokojnie z wozkami na zakupy dadzą rade, a nie ich wciskacie na schody na tym p&r. Parking pod ratuszem jest zupelnie niepotrzebny, ratusz praktycznie w wejsciu do metra, obok sciezka rowerowa. Niech urzednicy dadzą przyklad, skoro mieszkancow wciska sie do zbiorkomu i na rowerki, albo zmusza staruszkow do popylania z torbami po schodach.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zwolennik bazarku 6 miesiąc temuocena: 58% 

   Można zamontować windę towarową i osobową i wykorzystać to budowlane cudo.....

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~popo 5 miesiąc temuocena: 61% 

   Piękny to kraj. Parkingi wielopoziomowe chce się zamieniać na bazarek. Kolejna świetna inicjatywa radnego. A tak naprawdę niech się handlarze martwią gdzie handlować. Miasto to nie miejsce na bazarki

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 4 miesiąc temuocena: 79% 

   Bazarek powinien zostać przeniesiony na parking pomiędzy Urzędem dzielnicy a nowym Domem Kultury. Uciążliwość jest znikoma, a naszym urzędnikom przyda się nieskrepowany dostęp do najwyższej jakości owoców i warzyw, po atrakcyjnych cenach od zaprzyjaźnionych sprzedawców/rolników.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~popo 3 miesiąc temuocena: 97% 

   jeszcze lepiej do środka urzędu. Niech obradują stojąc przy pietruszce i ziemniakach. A filię bazarku otworzyć w mieszkaniu radnego.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 32 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wykopek 2 miesiąc temuocena: 34% 

   Dla mnie jako osoby, która sporadycznie odwiedza bazarek to całkiem dobry pomysł. Wydaje mi się, że nie staje tam zbyt dużo samochodów i spokojnie można by oddać parter. Przynajmniej przestrzeń będzie zadaszona.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really? 1 miesiąc temuocena: 81% 

   Jprdle... oddać parter?? A jak będą na wyższe poziomy samochody wjeżdżały??

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 25 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3254 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020