REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Gęsto sadzone jesienią tulipany wzdłuż alei KEN i w Parku Przy Bażantarni właśnie pokazały swoje najpiękniejsze oblicze. Dzięki nim dzielnica wygląda jak ogród, przyjemniej się spaceruje i odpoczywa. Szkoda, że możemy je zobaczyć tylko w kilku wybranych punktach.

  Tulipanowe dywany przy reprezentacyjnej ulicy Ursynowa pojawiły się dzięki pomysłowi jednej z mieszkanek. Teresa Okrasińska, od 12 lat ursynowianka z wyboru, chciała zmienić szaro-bury obraz dzielnicy. Zainspirowała się ogrodem tulipanowym, który widziała w Holandii. Zgłosiła dwa projekty do Budżetu Partycypacyjnego, które zyskały poparcie około tysiąca osób.

  - Miło się mieszka w otoczeniu kwiatów, podoba mi się idea miasta-ogrodu. Chciałabym, aby nasz Ursynów był ładniejszy - mówiła nam w październiku autorka projektów. Jesienią wraz z urzędem dzielnicy zorganizowała piknik, podczas którego mieszkańcy sadzili cebulki w Parku Przy Bażantarni. Resztę - około 140 tysięcy sztuk - zasadzili już miejscy ogrodnicy wzdłuż alei KEN - od Surowieckiego (na rozwidleniu za wiaduktem) oraz od Ciszewskiego do Płaskowickiej.

  Pracownicy zieleni miejskiej jesienią obiecali, że jeśli mieszkańcy zaakceptują tulipanowe dywany, to pojawią się one również w następnych latach, także od Płaskowickiej do Wąwozowej.

  Najpiękniej - w Parku Przy Bażantarni

  Imponujące wrażenie ursynowskie dywany tulipanowe robią szczególnie w Parku Przy Bażantarni, gdzie tulipany zakwitły po raz pierwszy. W sumie posadzono tam 58 tys. sztuk cebulek. Podobny projekt został zgłoszony w tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego, więc jest szansa, że piękne kwiaty pojawią się również w przyszłym roku.

  - Cały park o tej porze robi się przepiękny! - mówi pani Małgorzata, którą spotkaliśmy na spacerze z dzieckiem. - A te mocno czerwone tulipany skąpane w słońcu to cudo! - dodaje.

  Wiosną dzielnica dodatkowo posadziła 2 tysiące bratków w 8 kaskadowych wieżach, które ozdabiają alejki parku. Park Przy Bażantarni jest perłą Ursynowa, co udowodniły wyniki naszej ankiety na najpiękniejsze zielone miejsce. Aż 24% głosujących uznało, że to właśnie kabacko-natoliński park zasługuje na miano tego najładniejszego.

  Już wiadomo, że miejsce to będzie cieszyło oczy także latem i jesienią, dzięki starannemu doborowi nasadzeń. 

  - Planowane są letnie i jesienne obsadzenia wież kwiatowych znajdujących się na terenie parku. Latem zostaną posadzone pelargonie, a jesienią wrzosy i chryzantemy - mówi Jakub Fiałek z urzędu dzielnicy. Roczny koszt utrzymania parku to ok. 370 tys. złotych.

  ZOBACZCIE TULIPANOWE DYWANY NA URSYNOWIE:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2906 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO