REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Według danych statystycznych największych ubezpieczycieli w Polsce jedną z najczęściej zgłaszanych szkód jest zalanie. W okresie wakacyjnym takich zgłoszeń jest najwiecej - głównie z uwagi na sezon urlopowy a co za tym idzie kilku lub kilkunastodniowe nieobecności lokatorów w mieszkaniach. Wówczas lejąca się woda z nieszczelnej instalacji wodnej może spowodować szkody nie tylko w naszym mieszkaniu ale także w mieszkaniach obok i poniżej. Usuwanie szkody powstałej w wypadku zalania to proces, który nawet profesjonalnym firmom może zając nawet do 30 dni w zależności od skali problemu i stopnia zalania poszczególnych elementów budynku.

  Usuwanie szkody - od czego zacząć?

  Przede wszystkim musimy namierzyć źródło zalania lub zlecić wykrycie przecieku wyspecjalizowanej firmie oraz skutecznie je wyeliminować. Bez tego nie będziemy mogli rozpocząć procesu skutecznego osuszania. Następnie warto mimo wszystko do takiego zadania wynająć profesjonalną firmę, która zajmuje się takim tematem. Jeśli do zalania naszego mieszkania doszło np. w stolicy to warto skontaktować się z firmą, która od lat zajmuje się tematem jakim jest Osuszanie budynków Warszawa - Dryfast.

  Dlaczego warto wybrać profesjonalistów do osuszania?

  Istnieje wiele metod osuszania, które możemy zastosować sami w domu. Pomagają one jednak na niewielkie zalania, są mało wydajne a przez to średnio skutecznie. Przy zalaniu ważna jest też dokładna analiza zalanej przestrzeni i dobranie do działania odpowiedniej metody. Osoby prywatne często nie są w stanie nawet wypożyczyć profesjonalnego sprzętu a jeśli już, to bez odpowiedniej wiedzy i przeszkolenia osuszanie takie może być dalekie od ideału. Warto więc przy dużej skali problemu i potencjalnych następstw powierzyć takie działania specjalistom.

  Dobór odpowiedniej metody

  Technologia osuszania nieustannie się zmienia, głównie pod względem naszego bezpieczeństwa i następstw zdrowotnych. Kiedyś przy osuszaniu podłogi popularną metodą była technologia adsorpcyjna. Polega ona na wtłaczaniu pod posadzkę suchego powietrza, jednak jest to stara technologia sprzed kilkunastu lat. Po latach okazało się, że metoda ta jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia mieszkańców takiego budynku. Wylatujące spod posadzki powietrze zawiera bowiem bakterie oraz patogeny grzybów i pleśni, które rozprzestrzeniają się po całym mieszkaniu i stwarzają zagrożenie chorobotwórcze, często długotrwałe. Jest to efekt zachodzenia procesów gnilnych, które zaczynają się w ciągu tygodnia pod zalaną posadzką. Metoda ta jest obecnie zakazana w wielu europejskich krajach. W Polsce jednak kwestia ta do tej pory nie jest jeszcze uregulowania i niektóre firmy nadal ja stosują u mniej świadomych klientów. Warto więc przed zamówieniem usługi więcej się o niej dowiedzieć a najlepiej postawić na sprawdzone firmy.

  Kogo więc wybrać?

  Osuszanie zalanego mieszkania to poważna i kosztowna sprawa, która niepoprawnie wykonana może zaważyć na naszym zdrowiu. Należy więc podjąć świadomą decyzję przy wyborze odpowiedniej firmy. Jedną z firm wartych polecenia z województwa mazowieckiego wykonującą osuszanie po zalaniu w Warszawie jest Dryfast. Są to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, korzystający ze sprawdzonych i zdrowych metod osuszania.

  Artykuł załadowany: 0.3864 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022