REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 września 2018, 13:28 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Szklane balustrady można dziś spotkać zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach użyteczności publicznej. Ten element architektoniczny jest naprawdę dekoracyjny, dlatego też posiada tylu zwolenników. Szczególne miejsce w tej kategorii produktowej zajmują balustrady typu listwa. Ze względu na swoją nieszablonową formę są z pewnością warte uwagi podczas aranżowania własnego domu.

  Szklane balustrady

  Jedną z podstawowych cech szkła jest jego całkowita lub częściowa transparentność. Dzięki niej, konstrukcje wykonane z tego materiału charakteryzują się niezwykłą estetyką i subtelnością. Pasują również do każdej aranżacji schodów, tarasu, balkonu, a także wielu innych miejsc. Warto również zwrócić uwagę na swobodny przepływ światła przez tego typu tworzywo. Dzięki temu czynnikowi istnieje możliwość optycznego powiększenia przestrzeni np. małego mieszkania. Obecnie coraz bardziej popularne stają się szklane balustrady listwowe. Ze względu na swoja nieskazitelną powierzchnię są one świetnym rozwiązaniem architektonicznym.

  Dzięki naszemu artykułowi - “Zalety i wady balustrady typu listwa. Krótki przewodnik” dowiesz się czy warto zastosować takie rozwiązanie w swoim domu.

  Balustrady typu listwa

  Balustrady typu listwa to wyjątkowa kategoria barierek zabezpieczających. Ze względu na delikatny materiał wykonania, charakteryzują się one konkretnymi parametrami. Przepisy dotyczące balustrad (także szklanych) zostały szczegółowo opisane w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

  Zgodnie z paragrafem 298, balustrada przy schodach, pochylniach różnego rodzaju, balkonach, a także portfenetrach i loggiach nie może mieć elementów o ostrych niebezpiecznych zakończeniach. Natomiast sama konstrukcja powinna przenosić obciążenia poziome, opisane w Polskiej Normie PN-EN 1990:2004. Wymagana jest oczywiście również odpowiednia wysokość zapewniająca ochronę przed wypadnięciem.

  Balustrada listwowa powinna charakteryzować się nie tylko podwyższoną wytrzymałością na uderzenia, ale również w przypadku stłuczenia powinna rozbić się na drobne, nieostre kawałki. Montaż takiego produktu nie jest trudny, w związku z czym nie będzie problemu z instalacją go na balkonie lub tarasie.

  Odpowiednie szkło hartowane zapewnia bezpieczeństwo użytkowania balustrady typu listwa. Poza tym jest to rodzaj bariery nadający każdemu budynkowi niezwykle eleganckiego charakteru. Warto więc zastanowić się czy takie rozwiązanie nie będzie strzałem w dziesiątkę.

  Artykuł powstał przy współpracy z https://nierdzewnybalkon.pl/.

  Artykuł załadowany: 0.2055 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020