REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 kwietnia 2022, 12:19

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Drogowe przewozy towarowe różnią się od innych rodzajów transportu towarów. Jej główne zalety to mobilność, przystępne stawki i skuteczność. Przesyłki mogą być przewożone w obrębie jednej miejscowości, między kilkoma miastami lub krajami. Można je dostarczać na dworce kolejowe, do portów i na lotniska. Dużą zaletą tego typu przewozów jest to, że towary są dostarczane nie do punktu tranzytowego, ale do miejsca zamieszkania lub pracy.

  Specyfika transportu drogowego

  Towary mogą być transportowane drogą lądową w każdym miejscu z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Statystyki pokazują, że w ten sposób transportuje się 70% wszystkich towarów. Wysoki wskaźnik wynika z dostępności tej usługi, elastyczności harmonogramów dostaw i jej dużej szybkości. W przypadku dużych ilości towarów można je przewozić w kontenerach. Aby uniknąć wielokrotnych przejazdów towarów, można wybrać odpowiedni pojazd i przewieźć cały ładunek za jednym razem.

  Specjaliści ds. logistyki doradzą Ci najlepszy możliwy harmonogram, uwzględniający wszystkie przystanki, które należy zrobić. Ładunek jest dostarczany szybko i sprawnie, bez żadnych uszkodzeń. Ważne jest, aby poinformować wykonawcę zlecenia o wszystkich swoich wymaganiach i życzeniach, a wtedy usługa zostanie wykonana w pełni zgodnie z wymaganiami klienta.

  Cechy transportu samochodowego

  Można określić miejsce, w którym ma się znajdować towar, oraz opracować indywidualną trasę dostawy dla klienta. Jest to zapewnione dzięki mobilności transportu drogowego.

  Korzystanie z samochodu jest tańsze niż z innych środków transportu. Można znaleźć firmę oferującą wysoki poziom usług i przystępne ceny. Transport morski, kolejowy i lotniczy odbywa się według ścisłego harmonogramu, którego nie można złamać. Jeśli klient się spóźni, nie ma mowy o czekaniu. A jeśli korzysta się z samochodu, można opracować rozkład jazdy specjalnie dla danego klienta. W tym przypadku nie ma ograniczeń czasowych, towary są przewożone 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

  Zalety przewozu drogowego

  Zalety spedycji drogowej to to, że towary nie są transportowane koleją w obrębie miasta lub regionu. Jest to nieuzasadnione z finansowego punktu widzenia i uciążliwe. Klienci mówią o transporcie drogowym jako o najtańszym i najłatwiejszym sposobie. Ten rodzaj transportu nie wymaga użycia terminali do załadunku ani sortowania w specjalnych punktach. Nie wymaga też innej infrastruktury, bez której nie mogłyby się obejść inne środki transportu. Jeśli istnieją drogi, towary mogą być dostarczane nawet do najbardziej oddalonych wiosek.

  Firmy zajmujące się transportem drogowym zapewniają logistykę, a towary są szybko przewożone. Nawet klienci o ograniczonych zasobach finansowych mogą sobie pozwolić na transport drogowy. Firmy przewozowe zatrudniają profesjonalnych ładowaczy z dużym doświadczeniem zawodowym, którzy działają ostrożnie i sprawnie w procesie wysyłki.

  Czy istnieje ryzyko uszkodzenia towaru?

  W przypadku transportu drogowego towary mogą ulec uszkodzeniu, a nawet zniszczeniu. Można temu jednak zapobiec, starannie pakując je w folię bąbelkową i szczelnie umieszczając w skrzyniach o różnych rozmiarach. Bezpieczeństwo i ochronę zapewnia również stosowanie nadstawek paletowych.

  Po skontaktowaniu się z przewoźnikami, z klientem zostanie podpisana stosowna umowa, której obowiązkowym warunkiem jest odpowiedzialność materialna kierowców i pracowników załadowujących i rozładowujących towar za jego uszkodzenia. W ich interesie leży unikanie zdarzeń w trakcie przewozu, które mogłyby utrudnić dostarczenie towarów w ich oryginalnym stanie.

  Więcej na temat spedycji drogowej znajdziesz na stronie https://pks-sa.com/oferta/spedycja-miedzynarodowa.html

  Artykuł załadowany: 0.5008 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022