REKLAMAA1-WIMAR-AUTO--24-01----24-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 sierpnia 2019, 08:38

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Mazury to obszar historyczno-geograficzny położony w północno-wschodniej Polsce. Charakteryzuje się raczej niską urbanizacją, słabo rozwiniętym przemysłem oraz mało rozwiniętą siatką dobrej jakości dróg i torów kolejowych.

  Właśnie z tych powodów odwiedzany jest jednak przez tysiące turystów przybyłych najczęściej z dużych miast, szukających ciszy i spokoju pośród mazurskich jezior i lasów. To tam znajduje się Śniardwy, Mamry, Niegocin i wiele innych znanych polskich jezior - nieprzypadkowo region nazywany jest bardzo często Krainą Tysiąca Jezior. 

  Skarb mazurskich jezior

  Na Mazurach znajduje się ponad pięćset hektarów jezior i ciągnących się pomiędzy nimi rzek. Turystyka rozwija się więc głównie w oparciu o ten segment. Ludzie bardzo chętnie spędzają czas na mazurskich plażach i kąpieliskach, zwłaszcza, że coraz większa ich ilość jest strzeżona dzięki pracy samorządowców. Dzięki mnogości możliwych miejsc każdy znajdzie takie, które odpowiada jego indywidualnym potrzebom.

  Hotel na Mazurach w jednym z tutejszych ośrodków turystycznych może być więc doskonałym pomysłem na niebanalne, ale także nie najdroższe wakacje dla całej rodziny lub grupy znajomych. Jeziora stanowią też od zawsze mekkę dla żeglarzy, którzy mogą rozwijać swoją pasję, jak nigdzie indziej w Polsce.

  Nie można zapomnieć także o osobach, które kochają kajakarstwo - również uprawianie tego sportu jest na Mazurach niesamowitą przygodą. 

  Za pan brat z przyrodą

  Mazury są miejscem, w którym przyroda nie została w dużej mierze zniszczona przez działalność człowieka. Obszary te są więc bardzo gęsto zalesione, żyje tam również wiele gatunków zwierząt, spotkać można wiele niesamowitych drzew, krzewów i kwiatów. Ludzie, którzy lubią spędzać czas na szeroko pojętym obcowaniu z naturą będą bardzo zadowoleni walorami tego regionu Polski.

  Spacerowanie pośród przyrody uspokaja, pozwala się zresetować, zrelaksować oraz zmotywować przed kolejnymi trudnościami dnia codziennego. Mazury są także świetnym miejscem do uprawiania rozmaitych sportów terenowych takich jak bieganie, kolarstwo czy też jazda na rolkach.

  Mnogość tras, które oferuje ten region powinny zaspokoić nawet najbardziej wymagających zawodników. Nie bez znaczenia jest także interesujące, polodowcowe, silnie pofałdowane ukształtowanie terenu. 

  Region cennych zabytków

  Mazury to jednak oprócz niesamowitych walorów przyrodniczych także region niesamowitych zabytków. Hotel na Mazurach i krótki w nim wypoczynek wskazany jest więc także dla wszystkich pasjonatów krzyżackiej sztuki gotyckiej w praktyce czy też wojennej architektury niemieckiej z okresu II wojny światowej.

  Zamki w Olsztynie, Reszlu czy Kętrzynie z pewnością zrobią bardzo duże wrażenie na przyjezdnych. Wśród zabytków gotyckich znajdzie się też bardzo duża ilość obiektów sakralnych. Dla militarystów arcyciekawą miejscowością będzie natomiast Gierłoż, w której to znajdowała się tajna baza Adolfa Hitlera, w której doszło nawet do nieudanego zamachu na tę mroczną osobistość. W sąsiedztwie znajduje się Giżycko z równie niesamowitą twierdzą Boyen. 

  Sprawdź ofertę na stronie www.hotelstbruno.pl

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3179 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020