REKLAMAA1 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 stycznia 2022, 21:47

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Atrakcyjnie wyglądają i są bardzo wygodne. Obsługuje się je intuicyjnie, a użytkownik może wybierać kolorowe elektroniczne tarcze i korzystać z wielu przydatnych funkcji. Smartwatche podbiły świat i wypierają klasyczne zegarki. Oferowane są także w opcji z dotykowym wyświetlaczem, GPS i opcją sygnalizowania zagrożenia, stając się tym samym produktem pomocnym w opiece nad dziećmi i nad seniorami. Sprawdź, dlaczego warto kupić smartwatch dla malucha lub starszej osoby.

  Smartwatch dla dziecka

  Jest kolorowy, trwały oraz łatwy w użyciu. Dzieci, które mają swój własny smartwatch, czują się bezpieczniej i mają ciągły kontakt z rodzicami. Rodzice zaś zawsze wiedzą, gdzie przebywa ich pociecha. W każdej chwili mogą zadzwonić albo włączyć nasłuch otoczenia, jeśli dziecko nie odbiera.

  Smartwatch dla dzieci łączy funkcje elektronicznego zegarka z telefonem, zmniejszając ryzyko szybkiego uzależnienia się od gier, aplikacji czy przeglądania stron niedostosowanych dla małych odbiorców.

  Funkcje smartwatcha dla dziecka

  Niewielki elektroniczny zegarek posiada funkcje, które doskonale wspomagają komunikację z rodzicem oraz umożliwiają dyskretny nadzór nad bezpieczeństwem małego ucznia.

  Każdy inteligentny zegarek wyposażony jest w lokalizator dziecka. W zależności od modelu jest to technologia LBS, WiFi albo popularny GPS, który umożliwia znalezienie malucha na mapce w telefonicznej aplikacji. I to z dokładnością do kilku metrów! Jeśli rodzic ustawi strefy, w których maluch może oraz nie może przebywać, zegarek automatycznie poinformuje opiekunów o pozycji dziecka.

  Rozmowy telefoniczne można przez niego prowadzić tak samo, jak przez telefon. Smartwatch dla dzieci odbiera połączenia i pozwala na wybranie numeru zapisanego w książce telefonicznej. Nie może jednak połączyć się z numerami płatnymi czy obcymi osobami. Jest to możliwe dzięki zarejestrowanej w CALMEAN karcie SIM.

  Dziecko nie odbiera? Można włączyć zdalnie nasłuch otoczenia dziecka i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Samo dziecko także ma do dyspozycji funkcję SOS. Smartwatch wysyła sygnał SOS do rodzica, inicjując połączenie natychmiast po naciśnięciu przez malucha odpowiedniego przycisku oraz uruchamia alertu SMS.

  Wszystkie te rozwiązania mają na celu zadbać o bezpieczeństwo dziecka, a rodzicom pozwalają na spokojne udanie się do pracy, na zakupy czy zajęcie swoją pasją, bez ciągłego martwienia się o pociechę.

  Dodatkowe opcje w smartwatchach dla dzieci

  W zależności od modelu smartwatcha technologia umożliwia dzieciom korzystanie z takich udogodnień jak:

  • zegarek i budzik;
  • czat z rodzicem;
  • aparat fotograficzny;
  • wirtualna nagroda;
  • krokomierz i licznik kalorii;
  • czujnik zdjęcia zegarka z ręki;
  • powiadomienia związane z pracą zegarka;
  • historia lokalizacji;
  • latarka;
  • stoper;
  • pomiar temperatury ciała.

  Zegarek dla dziecka z GPS — różne modele i kolory

  Smartwatch dla dziecka może mieć nie tylko różne funkcje, ale także kolory i wzory. CALMEAN oferuje kilka modeli, które można dopasować wyglądem do gustu dziecka. Producent ma propozycje zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

  Do wyboru mamy modele mini, w bardzo prostej stylistyce i z niewielką kopertą, a także zegarki sportowe, które są wodoodporne i mają wzmocnioną obudowę.


  Smartwatche dla dzieci. Fot. Calmean.com

  Smartwatch dla seniora

  Seniorzy coraz częściej chcą mieszkać we własnym mieszkaniu i być samodzielni tak długo, jak pozwala im zdrowie. Jednak dzieci martwią się o rodziców i chcą mieć pewność, że zawsze będą w stanie zareagować na czas.

  Zaburzenia pamięci, słabe zdrowie, a także nieumiejętne posługiwanie się współczesnymi telefonami to przyczyny, dla których coraz większym zainteresowaniem cieszą się właśnie smartwatche dla seniorów. Zegarek SOS dla seniora od CALMEAN dostępny jest w neutralnym kolorze. Ma duży, kolorowy wyświetlacz i podwyższoną odporność na uszkodzenia.

  Funkcje smartwatchy dla seniorów

  Lokalizacja GPS to podstawowa funkcja smartwatchy dla seniorów. Oprócz technologii GPS urządzenia wykorzystują LBS i WiFi, by jeszcze lepiej określać położenie osoby, która z nich korzysta. Miejsce, w którym przebywa senior, jest widoczne na wirtualnej mapie w aplikacji osoby, która nadzoruje poczynania rodzica czy podopiecznego. Można też ustawić specjalne strefy, w których powinna lub nie powinna przebywać osoba starsza. Jeśli senior oddali się od domu, opiekun otrzyma odpowiedni alarm.

  Senior może kontaktować się przy pomocy połączeń telefonicznych, odbierać je jak w zwykłym telefonie i wybierać numery zapisane w książce telefonicznej. W smartwatchu znajduje się zainstalowana karta SIM.

  Przydatną funkcją jest też nadzór otoczenia. Nie służy podsłuchiwaniu ani nie narusza prywatności seniora. Umożliwia natomiast opiekunom osoby starszej sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku, jeśli właściciel właściciel zegarka nie odbiera połączenia telefonicznego.

  Sam senior również może wezwać pomoc. Smartwatch z SOS uruchamia wysyłkę wiadomości tekstowych oraz łączy się z głównym kontaktem. Zegarek dla seniora wysyła sygnał SOS, kiedy użytkownik naciśnie odpowiedni przycisk.

  Urządzenie umożliwia też stały nadzór nad stanem zdrowia, sprawdzając temperaturę ciała i wyświetlając wynik w aplikacji opiekuna.

  Smartwatch dla seniorów. Fot. Calmean.com

  Dodatkowe opcje w smartwatcha dla seniora

  Zegarek dla seniora z funkcją SOS oferuje także szereg innych, cennych funkcji:

  • budzik;
  • krokomierz i czujnik bezruchu, który mobilizuje do spacerów;
  • przypomnienie o wzięciu leków;
  • historia lokalizacji.

  Powiadomienia dotyczące aktywności seniora i jego samopoczucia wysyłane są bezpośrednio do aplikacji opiekunów. To umożliwia błyskawiczną reakcję w sytuacji zagrożenia.

  Artykuł przygotowany przy współpracy z producentem smartwatchy i lokalizatorów GPS pojazdów i dla zwierząt Calmean.

  Artykuł załadowany: 0.3772 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022