REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-12----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Czy wiecie, że nasza planeta w zasadzie powinna nazywać się WODA a nie Ziemia? Przecież wody jest na niej ponad dwa razy więcej niż suchego lądu! A woda – woda i wiatr – to świat, w którym żeglarz czuje się naprawdę w swoim żywiole.

  Żeglarstwo zaś to nie tylko sposób na poznawanie Błękitnej Planety, ale sport prawdziwie elitarny. I to nie ze względu na koszt jego uprawiania, ale dlatego że wszechstronnie rozwija umysł, uczy pracy w grupie, uwrażliwia na piękno przyrody i konieczność dbania o nią. Przede wszystkim jednak żeglarstwo to wspaniała przygoda, której nie są w stanie doświadczyć szczury lądowe.

  Żeglować można od maleńkości – z dzieci, które pod troskliwym okiem instruktorów rozpoczynają naukę żeglowania w wieku 5-6 lat, wyrastają później prawdziwe wilki morskie. Tak, morskie! – bo znad Zegrza szlak nauki prowadzi na mazurskie jeziora, a potem na morza i oceany.

  Kolonie i półkolonie dla najmłodszych firma Kliwer organizuje na Zalewie Zegrzyńskim już od 5 lat. Do dyspozycji uczestników są zarówno regatowe Optymisty, jak i wysokiej klasy jachty kabinowe, na których dzieci odbywają swe pierwsze rejsy. Maluchy uczą się sterować, operować żaglami, zapoznają się z budową jachtu i mocą wiatru, który dla żeglarza jest serdecznym przyjacielem.

  Żeglowanie to także szanty, nauka wiązania węzłów, rysowanie swego wymarzonego jachtu, tworzenie mapy egzotycznych wysp, wieczorne ogniska z opowieściami o dalekich wyprawach - i poszukiwanie pirackiego skarbu. Ponadto w programie kolonii są zabawy, konkursy i gry utrwalające poznaną wiedzę żeglarską.

  Oprócz żeglowania uczestnicy kolonii i półkolonii mogą też wziąć udział w wycieczce do parku linowego (będzie jak znalazł jako wstęp do chodzenia po rejach wielkich żaglowców); zbudować szałas na zajęciach z surwiwalu i przejechać się motorówką.

  Dla dobrego żeglarza bezpieczeństwo załogi i jachtu to priorytet. Dlatego kursanci pozostają cały czas pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, którzy dbają o swych podopiecznych zarówno na wodzie, jak i na lądzie.

  W Kliwer Camp o nudzie nikt nie słyszał. Tu rządzi przygoda! A więc, załoga na pokład! Sail-ho!

  Anna Pięcińska

  www.kliwer.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2993 sekundy
  REKLAMAA2-PizzaSANGIOVANNI-01-12----31-12-2019