REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 września 2019, 12:57 komentarzy 2

  (AŁ)

  Mieszkańcy Ursynowa uzbrojeni w wałki i farbę rozprawili się z bazgrołami na ścianach sześciu szkół i przedszkoli. Wśród wolontariuszy byli burmistrz i urzędnicy z ratusza.

  Oszpecone sprayem i wulgarnymi napisami ściany widać co krok. Wandale malują wszędzie, również na budynkach szkół i przedszkoli. Dzielnica postanowiła wypowiedzieć wojnę mowie nienawiści i rozpocząć społeczną akcję usuwania pseudograffitti. Do udziału w niej zgłosiło się około 60 osób, najwięcej z nich pracowało, odnawiając ściany podstawówki przy ul. Warchałowskiego. 

  - Są tutaj pracownicy urzędu, nauczyciele i mieszkańcy, którym zależy na estetyce otoczenia. Wystarczy trochę dobrej chęci i czasu, żeby zniknęły brzydkie rysunki, które - wbrew intencji ich twórców - wcale nie są graffiti - mówi pani Elżbieta.

  Podobna akcja odbyła się na Ursynowie cztery lata temu, ale wówczas dotyczyła tylko jednej szkoły.

  - Malowaliśmy szkołę przy Hirszfelda, ale wtedy było dużo łatwiej, bo od razu się malowało, a tutaj trzeba najpierw przygotować ścianę, zeskrobać starą farbę, żeby nowa się trzymała. Wszystko po to, żeby efekt końcowy był trwały i estetyczny - mówił burmistrz Robert Kempa, który odnawiał ściany podstawówki przy ul. Mandarynki.

  Razem z burmistrzem, ramię w ramię, pracował uczeń tej szkoły sprzed 25 lat. Pan Rafał chciałby, aby jego dzieci uczyły się w estetycznym otoczeniu.

  - Mam nadzieję, że za rok przyjdzie tu moja starsza córka, a potem młodsza. Trochę krajobraz oczyścimy z brzydkich bazgrołów i wulgaryzmów, więc jest to bardzo dobry pomysł żeby robić to wspólnie - mówił pan Rafał.

  Poza podstawówkami przy Hirszfelda i Mandarynki wolontariusze zamalowali pseudograffiti ze ścian przedszkoli przy ul. Wokalnej i Małcużyńskiego oraz szkół podstawowych przy ul. ZWM i Na Uboczu. 

  W przyszłym tygodniu pracownicy placówek będą jeszcze pokrywać ściany kupioną przez dzielnicę specjalną substancją, która ułatwi zmywanie ewentualnych nowych bazgrołów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Maruda 2 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Świetny pomysł. Jak bym wiedział to bym dołączył.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uu 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Mieszkam przy mandarynki. Fajnid ze jest zamalowane ale jak to utrzynane zpstanie. Jestem pewny ze w ciagu miesiaca bedzie tak jakis bazgrol.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3476 sekundy
  REKLAMAA2-PrzedszkoleEDULICA-25-02----25-03-2020