REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Szpital Południowy jest słabo oznakowany - to opinia części osób, które miały problem z dotarciem tam na szczepienia. Inaczej widzi to placówka, do której dojazd łatwiejszy będzie dopiero w marcu.

  Niespełna dwa tygodnie temu rozpoczęły się szczepienia seniorów w budynku A Szpitala Południowego u zbiegu Pileckiego i Gandhi. W punkcie tym rejestruje się nie tylko ursynowian, ale też mieszkańców innych dzielnic, a nawet podwarszawskich miejscowości.

  Do tej pory zgłosiło się tam około trzech tysięcy osób. Część z nich skarży się na poważny problem z dotarciem na miejsce.

  Z wywieszonym ozorem, w ostatniej chwili wpadłem z seniorem na szczepienie. Punkt przy Pileckiego 99 na mapie Google wyskakuje na stacji Shell, za skrzyżowaniem z Gandhi. Tymczasem jest w nowym, źle oznaczonym budynku, który na zdjęciu satelitarnym jest jeszcze w budowie.

  O tym, że jest to punkt szczepień można się dowiedzieć z niepozornych plandek - nie widać ich z poziomu ulicy - zasłaniają go zaparkowane przed nim samochody. To jest skandal, to pogłębia poczucie chaosu wokół szczepionek. Na stację Shell wjechały za mną jeszcze dwa samochody ze staruszkami

  - relacjonuje Stanisław.

  Pracownicy stacji paliw położonej po przeciwnej stronie ul. Gamdhi potwierdzają: takich przypadków było więcej.

  - Rzeczywiście na samym początku ludzie zamiast do szpitala trafiali do nas, a my im tłumaczyliśmy gdzie powinni się kierować. Teraz już tak nie jest, może więcej informacji pojawiło się o tym punkcie? - mówi pracownik Shell.

  Do naszej redakcji dzwonią też seniorzy, którzy nie wiedzą jak trafić do "Południowego". I są to mieszkańcy Ursynowa.

  - Mieszkam na Kabatach, bardzo dawno nie było mnie na Pileckiego. Gdy ostatni raz tamtędy przejeżdżałem nie zauważyłem żadnej budowy. To gdzieś koło Onkologii? - pytał nas starszy mieszkaniec.

  Wprawdzie na płocie szpitala od strony Pileckiego wiszą dwa banery kierujące do punktu szczepień, ale zdaniem osób, które miały problem ze znalezieniem go, to zdecydowanie za mało. Domagają się lepszego oznakowania, np. za pomocą tablic przy jezdni i to odpowiednio wcześniej, aby nie krążyć po okolicy. Przydałby się też wielki baner u zbiegu Pileckiego i Gandhi.

  "Pacjenci nie zgłaszają uwag"

  Przedstawiciele szpitala nie widzą problemu. Ich zdaniem budynek jest widoczny i charakterystyczny. Poza tym informacja o rozpoczęciu szczepień wraz z adresem i zdjęciami trafiła do mieszkańców m.in. za pośrednictwem mediów.

  - Nie ma obecnie barier uniemożliwiających dojazd. Wejście na teren szpitala gdzie prowadzone są szczepienia jest czytelnie oznaczone, pacjenci nie zgłaszają uwag, co do problemów ze znalezieniem budynku lub wejścia - informuje Szpital Południowy. 

  Na jakiekolwiek inne udogodnienia nie ma co liczyć przed oficjalnym otworzeniem placówki. Wprawdzie odbywają się w niej już szczepienia, ale nie została zakończona procedura odbioru inwestycji, więc tablic na trasie dojazdowej nie można jeszcze zamontować.

  Zostało tylko kilka dni do otwarcia w Szpitalu Południowym placówki tymczasowej, leczącej pacejntów covidowych. Dopiero po tym fakcie szpital zostanie oficjalnie wprowadzony do Miejskiego Systemu Informacji.

  Uwzględniając wszystkie procedury, drogowskazy kierujące do Szpitala Południowego mają pojawić się na ulicach w połowie marca. Wtedy też nazwa placówki zostanie dopisana do okolicznych przystanków autobusowych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 78

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 10
   NIEPRZYDATNY
  • 14
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  20Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Paweł Pikkkk 20 ponad rok temuocena: 100% 

   Nawet z poza Warszawy są szczepieni w szpitalu. Dla mnie nie ma miejsca. Mieszkam dwa przystanki dalej. Nie ma miejsca w całej Warszawie. Chciałem się zajestrowac juz 1go dnia. Mam czekać na miejsce i telefon. Ci to jest??????

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • StasioJasio 19 ponad rok temuocena: 87% 

   zaraz beda sie domagac informacji na kubkach z kawa - Uwaga Gorące' jak jest w Stanach bo narod siedzac tylko przed tv i sluchajac jedynie prawdziwych wiadomosci wylaczyl samodzielne myslenie i orientacje w terenie. Nawet dla osob z poza Ursynowa dojazd nie jest problemem, Problemy tworza pojedyncze jednostki ktora nie potrafia w swiecie sie odnalezc.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby
  • ~PZ 18 ponad rok temuocena: 17% 

   Ludzie: jestem spoza Ursynowa i nie wiem, jak dojechać. StasioJasio: "nawet dla osób z poza Ursynowa dojazd nie jest problemem". Fajnie. A sprawa z napisem na kubkach z kawą, którą ludzie lubią przywoływać jako przykład "ludzkiej głupoty", w rzeczywistości wyglądała zupełnie inaczej. W 1992 r. kawą z McDonald's poparzyła się w USA 79-letnia pani Stella Liebeck. Sąd przyznał jej odszkodowanie, bo okazało się, że McDonald's sprzedaje kawę dużo gorętszą niż inne sieci (ok. 82 stopni C kontra ok. 50 stopni C), o czym nie informuje klientów. Co sąd uznał za narażanie klientów, bo człowiek ma prawo nie spodziewać się, że akurat te kubki z kawą mogą go poparzyć, skoro nie poparzyły go inne. I dlatego na kubkach pojawił się ostrzegawczy napis - z powodu zaniedbań korporacji, a nie "ludzkiej głupoty". Ale pewnie, lepiej uważać, że się zjadło wszystkie rozumy niż sprawdzić, czy wiesz, o czym mówisz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby
  • ~Piotrek B 17 ponad rok temuocena: 92% 

   Z wypowiedzi Pana Stanisława czytamy że sprawdził miejsce skoro pisze że na mapach satelitarnych budynek "w budowie". I co na miejscu miał być w innej lokalizacji?? Budynek wstał i przeszedł 50 m? Maleńki budyneczek i go nie widać... Satelita powinien przylecieć i zrobić dla tego Pana nowe zdjęcia. Proponuję jeszcze gigantyczne balony z napisem szczepienia i podświetlenia całego szpitala migającymi 500 szt żarówek dookoła.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby
  • ~Marek cz 16 ponad rok temuocena: 88% 

   I dobrze szpital odpowiedział.. nie ma wilków zasieków i drutu kolczastego. Ponadto nie ma chyba osoby normalnie widzącej która jadąc nie jest w stanie zobaczyć tak dużego budynku z miejscem na helikopter. To nie kiosk między blokami żeby go szukać. Pan Stanisław który nie dopilnował, nie sprawdził, naraził seniorów na stres, a dłuższe spóźnienie mogło się zakończyć zmarnowaniem szczepionki. Naprawdę czasu na myślenie przygotowanie nie ma.. na narzekanie i pisanie do haloursynów czas jest. Brawo Panie Stanisławie z takimi ludźmi jak Pan dojedziemy daleko.. jako dzielnica i kraj

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby
  • ~Assasin 15 ponad rok temuocena: 90% 

   Likwidujemy ławki i śmietniki, bo dziecko wjedzie, zabezpieczamy płotem zbiorniki wodne, wieszamy neon na pałacu kultury, gdzie jest szpital południowy. Myślenie boli? Ja ze swymi seniorami dotarłem bez problemu, dałem sobie dodatkowe 0.5h na, ewentualne problemy ze znalezieniem wejścia czy miejsca parkingowego. I było naprawdę top top. Seniorzy też zachwyceni.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby
  • ~Kierownik sekcji gimnastycznej 14 ponad rok temuocena: 85% 

   Parking pod Areną Ursynów w linii prostej 100-150 metrów, ale stoi pusty. W zamian przy nowym szpitalu nowe trawniki zamienione w błoto. Tego jakoś nikt nie opisał. Jak nie można zauważyć jak banery na całym płocie? Najlepiej jakby mogli samochodami wjechać pod samą rejestrację. Pomijam fakt jak można ludzi z całego miasta zgonić w jedno miejsce i traktować jak bydło, aby stali w mrozie, na deszczu po 3-4 godziny. Co za tęgi mózg to wymyślił? Zapewne taki co po kryjomu na "Jandę" się zaszczepił.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby
  • ~JPRDLE 13 ponad rok temuocena: 22% 

   Trawniki rozjeżdżają ekipy robili. Nie pacjenci. Parch z Nowogrodzkiej dawno już zaszczepiony

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby
  • ~Marek cz 12 ponad rok temuocena: 0% 

   Dokładnie TAK

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby
  • ~emcia 11 ponad rok temuocena: 90% 

   Powinna być rejonizacja.Szczepienia najbliżej miejsca zamieszkania. Na Ursynów przywożeni są mieszkańcy spoza Warszawy a staruszków z Ursynowa kieruje się do Siedlec. Czy pampersy to wytrzymają?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby
  • ~malgosia1973 10 ponad rok temuocena: 92% 

   Homo sapiens idiocieje. Q.e.d. Jak się wiezie seniora na szczepienie należy przewidzieć margines czasu, właśnie po to, żeby nie lecieć "z wywieszonym ozorem", jak to relacjonuje półgłówek Stanisław. Nie wyobrażam sobie, jak można ze starszym człowiekiem jechać "w nieznane", nie sprawdziwszy UPRZEDNIO (tzn. przed wyjściem z domu), jakie są warunki dojechania i zaparkowania na miejscu, tak, aby nie uprzykrzyć seniorowi i sobie życia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby
  • ~A serduszka WOŚP na banerach nadal 9 ponad rok temuocena: 31% 

   Brak słów na sposób zarządzania tą inwestycją o charakterze „spółki miejskiej”. Dlaczego inwestor - kto ? miasto? dzielnica ? tak długo zwleka z podpisaniem protokołu odbioru ? Zastanawiające. Z chwilą dokonania odbioru końcowego robót budowlanych (protokół odbioru końcowego), kończy się odpowiedzialność wykonawcy za proces budowlany, a zaczyna się odpowiedzialność właściciela.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 18 wpisy tej osoby
  • ~nick_znik 8 ponad rok temuocena: 100% 

   uciekajcie prędziutko

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby
  • ~Kurt 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Wielki baner? Dlaczego nie wielki neon? Będzie lepiej widoczny w nocy. BTW - w grudniu 70latek wjechał suvem do Wisły w Gassach - też go wuj Google prowadził.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby
  • ~lolo 6 ponad rok temuocena: 93% 

   Że co? Ktoś nie widział szpitala? Osoby niedowidzące jednak nie powinny prowadzić pojazdów. Następnym razem trzeba autobusem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 2 wpisy tej osoby
  • ~nick_znik 5 ponad rok temuocena: 96% 

   Stanisławie.. masz Pan pretensje do szpitala czy do googla? Szpital jest oznakowany znakomicie. Po pierwsze, w niczym nie przypomina stacji benzynowej tylko.. szpital a po drugie skoro stacja ma numer 101, to zgodnie z logiką numeracji ulic, numer 99 powinien być następny w stronę centrum, albowiem w naszym pięknym mieście numeracja ulic zbliżonych przebiegiem do południków idzie "od centrum". Z nawigacji, żeby korzystać też trzeba dokonać trochę wysiłku intelektualnego, bo inaczej wycieczka może skończyć się jak w przypadku panów, którzy niegdyś wjechali do jeziora, bo ich "nawigacja tak poprowadziła". Poza tym proszę googlowi podziękować, zamiast wyrzekać, że nie umieścili na mapie nie zrobili zdjęcia lotniczego szpitala, który został na szybko i przed czasem uruchomiony. Podziękować również za to, że zaprowadził państwa na parking Lidla, który jest sensownym wyborem jeśli chodzi o pakowanie interesantów szpitala na dziś dzień.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 1 wpisy tej osoby
  • ~Fedd 4 ponad rok temuocena: 96% 

   Skoro rzekomo są problemy z zauważeniem Szpitala Południowego, to co na Ursynowie można łatwo zauważyć? Czy zdrowy rozsądek nie podpowiada, że na stacji benzynowej nie szczepią? Zresztą jak dotarli na stację to szpital mają przez ulicę. W czym problem?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby
  • ~W(BJS) 3 ponad rok temuocena: 88% 

   Myślę , że budynek jest bardzo widoczny , a i banery punktu szczepień też . Może ktoś kto nie mieszka na Ursynowie będzie miał mały problem , ale mieszkaniec Ursynowa ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby
  • ~nick_znik 2 ponad rok temuocena: 93% 

   Z kwestia odczytania banerów to nie tyle miejsce zamieszkania ma znaczenie co spostrzegawczość i umiejętność czytania.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby
  • ~widzę ciemność 1 ponad rok temuocena: 97% 

   Nie widać kilkukondygnacyjnego gmachu z lądowiskiem helikopterów na dachu? Dla tych słoików trzeba też rozmieścić banery, drogowskazy i tablice wokół pałacu kultury, bo też go samochody zasłaniają i przez pomyłkę można wjechać na sąsiedni dworzec centralny...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 1 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.5788 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022