REKLAMAA1 SanGiovanni 01.11.2021 - 30.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Fatalny ciąg pieszo-jezdny przy metrze Stokłosy wreszcie doczekał się remontu. Ale nie takiego, jakiego spodziewali się mieszkańcy. Zamiast nowego bruku pojawiły się tylko szpetne łaty.

  Należący do Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej "Ursynów" oraz Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej "Jary" ciąg pieszo-jezdny pomiędzy LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego a budynkiem przy Pasażu Ursynowskim 3 od dawna domagał się remontu. Ogromne dziury, pofalowany asfalt i zapadnięta zachodnia część drogi przeszkadzała nie tylko kierowcom, ale przede wszystkim pieszym.

  - Informację o stanie nawierzchni wysłałam do obu spółdzielni w październiku 2018 roku. Od tamtej pory nic się nie zmieniło, następuje dalsza degradacja terenu. Nadmienię, że potknęłam się na tych nierównościach, potłukłam się i zniszczeniu uległy moje okulary - pisała do nas w sierpniu pani Marzenna.

  Remont na pół gwizdka

  Remont kawałka w najgorszym stanie jeszcze w tym roku obiecywała spółdzielnia "Ursynów". Długo wyczekiwana chwila nadeszła pod koniec września. Na drodze pojawili się drogowcy z ciężkim sprzętem i rozpoczęli naprawianie zniszczonej nawierzchni. Remont już się skończył, ale efekty w żaden sposób nie zachwycają mieszkańców.

  - Co to ma być za ulica?! Zaraz obok pięknie wybrukowali chodnik, a tutaj? Kto to widział takie łaty? To ma być remont? Na wsiach są ładniejsze ulice. Najgorsza droga, jaka może być, i chyba jedyna taka. Nigdzie indziej czegoś takiego nie widziałam - oburza się pani Anna.

  Zamiast całkowicie przebudować drogę, jedynie załatano najgłębsze ubytki. A uliczka jak pozostawiała wiele do życzenia, tak pozostawia - niewiele mniej. W remoncie z prawdziwego zdarzenia przeszkadza nietypowy podział własności drogi biegnący centralnie wzdłuż uliczki.

  - Nie mogłyby się te spółdzielnie dogadać, aby zrobić porządną drogę? - zastanawia się mieszkanka okolic.

  Sąsiad sąsiadowi

  Jak przekonują przedstawiciele spółdzielni "Jary", już dawno próbowali wskórać coś w sprawie uliczki. Z rozmów na temat porządnego remontu na spółkę ze spółdzielnią "Ursynów" nic jednak nie wyszło.

  - Nasza część jest wyremontowana. Nawet wysłałem 3 lata temu pismo do spółdzielni "Ursynów" z propozycją wspólnego remontu tej drogi. Trzeba pytać SBM "Ursynów", co zamierza teraz zrobić - stwierdza Grzegorz Koczyk, inspektor nadzoru budowlanego SMB "Jary".

  Jak zauważyła w sierpniu prezes SBM "Ursynów" Anna Brzezińska, obecny zarząd spółdzielni - będący u jej steru od niedawna - nie otrzymywał takich propozycji od sąsiednich "Jarów". A gruntowny remont z pewnością przydałby się mieszkańcom, którzy nie czują się najbezpieczniej, chodząc zaniedbaną uliczką.

  - Jeździ tutaj mnóstwo samochodów, nie ma chodnika. Można jedynie zejść na trawnik - zauważa ursynowianka. - A nawet jak się na niego zejdzie, to jest tam mnóstwo krzaków i nie za bardzo jest, jak przejść - dodaje pani Helena.

  To między innymi wzmożony ruch jest przyczyną fatalnego stanu nawierzchni - tak przekonuje prezes SBM "Ursynów". Winna temu ma być szkoła, w której oprócz lekcji, odbywają się także inne zajęcia w godzinach popołudniowych. Dodatkowo kierowcy mają zostawiać samochody w nieodpowiednich miejscach, co tylko jeszcze bardziej wzmacnia poczucie zbyt dużego ruchu na uliczce. Jedynym ratunkiem w takiej sytuacji pozostaje na razie wzywanie odpowiednich służb.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Remont 4 miesiąc temuocena: 67% 

   Jak PiS z PO - tyle , że wersja spółdzielniana

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ważniak 3 miesiąc temuocena: 100% 

   To jest 100% polskości :)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia56 2 miesiąc temuocena: 83% 

   Zarządy tych spółdzielni są zinfiltrowane przez deweloperów i działają na szkodę spółdzielców. Kiedy będzie walne do k.... nędzy!?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niezadowolony PU1 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Pani Prezes Brzezińska jest znana z tego, że szuka winowajcy, tylko nie u siebie. Rządzi od wielu lat w tym przybytku. Pierw jako przewodnicząca RN a teraz jako wielka Pani Prezes bez doświadczenia. Na pewno wiedziała o tym o wiele wcześniej, tylko myślała, że Jary zapłacą za wszystko.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3431 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022