REKLAMAA1-STARE-NA-NOWO-17-03----31-03-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 marca 2019, 08:52 komentarzy 3

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (fb/Restauracja Rosso)

  REKLAMA

  Na Ursynowie po raz trzeci odbędzie się nietypowa zbiórka krwi – dawcy w zamian za czekoladę, będą mogli dostać... pizzę. Karol Fijałkowski, inicjator akcji i właściciel włoskiej restauracji, chce w ten sposób zachęcić mieszkańców do oddawania krwi i oswoić lęk przed igłami.

  Na Ursynowie od dwóch lat działa prężnie Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów”. Dzięki zaangażowaniu jego członków, mieszkańcy mają raz w miesiącu możliwość oddania krwi w specjalnym krwiobusie podstawianym przy urzędzie dzielnicy.

  Jeden z honorowych dawców, który prowadzi pizzerię na ul. Puszczyka postanowił wesprzeć działania klubu i zaproponował zorganizowanie dodatkowych zbiórek obok swojego lokalu. Bonusem dla dawców jest możliwość wymiany czekolady, którą dostają w podziękowaniu, na pizzę w jego lokalu.

  - Większość ludzi boi się igieł, nie chcą narażać się na stres „za czekoladę”, a za pizzę może być im łatwiej – śmieje się Karol.

  Najwięcej krwi potrzeba w okresie letnim, dlatego w ubiegłym roku - na początku i pod koniec wakacji - zostały zorganizowane zbiórki pod patronatem restauracji „Rosso”. W tym roku udało się zarezerwować krwiobus cztery razy: na 17 marca, 16 czerwca, 25 sierpnia i 17 listopada.

  - Klienci już pod koniec zeszłego roku pytali kiedy kolejna akcja. W planach mieliśmy organizację wydarzenia co dwa miesiące, ale dostaliśmy krwiobus na cztery zbiórki. Liczę, że może w przyszłym roku uda się częściej – mówi Karol.

  Czekolady, które krwiodawcy dostaną po oddaniu krwi, mogą zostać wymienione w lokalu na pizzę, a zebrane tabliczki zostaną przekazane do domu dziecka. – Większość dorosłych osób i tak oddaje czekolady znajomym dzieciom, a więc dzięki tej akcji słodycze mogą trafić do potrzebujących dzieci – dodaje Karol.

  Krwiobus będzie podstawiony w najbliższą niedzielę, 17 marca pod pizzerią „Rosso” przy ul. Puszczyka 9 w godz. od 10:00 do 15:00. A kolejna zbiórka Krewkiego Ursynowa jest zaplanowana na sobotę 30 marca przed urzędem dzielnicy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.2147 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-03----10-04-2019