REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ursynowskie boiska sportowe mimo stanu epidemicznego są chętnie odwiedzane przez amatorów piłki nożnej. Dzielnica zastanawia się nad ich zamknięciem, bo apele o niekorzystanie z obiektów są ignorowane.

  Sport to zdrowie, ale jak dbać o dobrą formę w czasach, gdy szaleje koronawirus? Lekarze zachęcają do spacerów, indywidualnych biegów czy jeżdżenia na rowerze. Natomiast wszelkie gry zespołowe i rywalizacja bliskiego kontaktu są niewskazane ze względu na przenoszenie się zarazków drogą kropelkową.

  "Jedni siedzą w domach, inni narażają pozostałych"

  Ursynowian, dostosowujących się do zaleceń służb tym bardziej dziwi więc to, co się dzieje na dzielnicowych boiskach.

  - Na boisku do piłki nożnej w parku im. Jana Pawła II codziennie w godzinach popołudniowych nadal odbywają się spotkania dużych grup ludzi (ok. 20-30 osób), najprawdopodobniej studentów z obcych krajów. Dzieje się tak pomimo wywieszenia wiadomości nawołujących do zaprzestania korzystania z infrastruktury sportowej w parku. Osoby spotykające się w tym miejscu grają w piłkę nożną, nie zachowują zalecanej minimalnej odległości od siebie nawzajem - alarmuje naszą redakcją pan Krzysztof.

  Inni czytelnicy też pytają nas czy dzielnica zamierza coś z tym zrobić. - W końcu chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich. Nie może być tak, że jedni siedzą w domach i uważają, a inni mają za nic zalecenia władz państwowych i narażają pozostałych - mówi pan Arkadiusz.

  W poniedziałek wczesnym popołudniem na każdym ursynowskim boisku nasz reporter widział po kilka-kilkanaście osób grających w piłkę lub koszykówkę.

  - Nie boimy się wirusa. Zresztą tu nie ma go od kogo złapać, jesteśmy w czwórkę zaufanych ludzi. Chcemy pograć, bo mamy już dość siedzenia w domu - mówią nam Mateusz, Arek, Rafał i Sebastian, grający na Olkówku.

  "Na głupotę nawet burmistrz nie poradzi"

  Okazuje się, że boiska wymykają się spod rozporządzenia ministra zdrowia ws. stanu epidemicznego, nie ma w nim mowy o tego typu obiektach sportowych. W czwartek i piątek dzielnica wywiesiła więc przy wejściach kartki z apelem o niekorzystanie z boisk.

  W poniedziałek burmistrz Robert Kempa zaproponował miastu, aby to władze stolicy podjęły odgórną decyzję o zamknięciu boisk, choć zaznacza, że nie wszystkie obiekty są ogrodzone.

  - Na przykład boisko przy ul. Mandarynki nie jest możliwe do zamknięcia, musielibyśmy posłać tam ochronę, by pilnowała, żeby nikt nie wszedł. Od czwartku apelujemy, aby nie korzystać z bosik w spoób gremialny, ale na głupotę nawet burmistrz nic nie poradzi - mówi Robert Kempa.

  W poniedziałek po południu Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy uznało, że nie ma podstaw do zamykania boisk. Urzędnicy mają tylko rozpowszechniać komunikat z apelem o powstrzymanie się od używania boisk, siłowni plenerowych i wszystkich innych obiektów sportowych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ursynowianin 6 3 miesiące temuocena: 80% 

   Skoro niestety inni nie myślą, to musimy to zrobić za nich w trosce o siebie, pozostałe osoby- nawet te które jak pokazuje życie nie myślą. Boiska przy szkołach łatwo zamknąć przez zamknięcie ogrodzeń przy budynkach, w końcu szkoły są zamknięte.Pozostaje tylko podstawa prawna na podstawie której należy to zrobić. Boiska nieogrodzone- też myśląc można spowodować, że będzie zabezpieczenie na wskutek zakazu. Pamiętajmy, że wszelka daleko posunięta prewencja nie jest aktem histerii a tak ważnej troski o zdrowie naszych bliskich - wszystkich, których dotyczy ten trudny czas.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krokodyl 5 3 miesiące temuocena: 81% 

   Poziom głupoty jest wprost proporcjonalny do poziomu wykształcenia. Niektórzy dowodzą, ze im wykształcenie wyższe, tym głupota większa. A inni, że im wykształcenie niższe, tym głupota niższa. Oczywiście nie dotyczy to tych wszystkich, którzy rozumią, że niezależnie od tego, czy wprowadzono jakieś ograniczenie czy nie, to istnieje coś takiego jak zdrowy rozsądek w znaczeniu odpowiedzialności za swoje czyny. Nikt jeszcze nie zakazuje nikomu - jeśli nie mają przeciwwskazań - aktywności fizycznej i przebywania na świeżym powietrzu ! Byle przestrzegać jednej najprostszej rzeczy tj. unikać kontaktów z innymi, by na nich nie pluć wydychanym powietrzem. Co w tych zaleceniach jest takie trudne w odbiorze i stosowaniu ? Jeśli chce się być "gwiazdą/gwiazdami" pokazaną/pokazanymi w internecie, telewizji lub gazecie, to przysłowiowe 5 minut mają zagwarantowane.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kosa 4 3 miesiące temuocena: 83% 

   Ale czy te "gwiazdy" wcześniej pomyślały ? Ile nekrologów mogą być przyczyną ? jeśli są siewcami tej zarazy !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin od 1979 3 3 miesiące temuocena: 53% 

   "W poniedziałek po południu Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy uznało, że nie ma podstaw do zamykania boisk". Warszawiakom gratulujemy władz przez nich wybranych, z prezydą Czaskowskim, obecnie chorym biednym na zwolnieniu

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 2 3 miesiące temuocena: 100% 

   normalnie Bareja wiecznie żywy. Wszystko dookoła zamykane, przy szkołach nawet parkingi betonowe zamknięte, żeby przypadkiem dzieci na nich nie jeździły czy nie grały w piłkę. A tu takie coś.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3401 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020