REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Wysepka rozdzielająca jezdnię na ul. Wąwozowej jest bardzo zniszczona. Wyszczerbione krawężniki wyglądają okropnie, a do tego mogą niszczyć opony. - Rzecz niby drobna, a jednak razi w oczy i przeszkadza - donoszą nasi czytelnicy. W całej okolicy realizowane są wielkie inwestycje. Czy nie da się przy okazji naprawić tej niewielkiej usterki?

  Ulica Wąwozowa to ruchliwa droga stanowiąca oś Kabat. Jest łącznikiem między dwoma arteriami Ursynowa - Stryjeńskich i Rosoła. Chociaż jest to ulica bardzo ważna dla ursynowskich kierowców, to trochę zaniedbana. 

  Mowa np. o wysepce przy skrzyżowaniu z al. KEN. Rozdzielający jezdnię dywan z kostki brukowej otoczony jest zniszczonym krawężnikiem. Obrzeża wyglądają, jakby ktoś rozłupywał krawęźniki młotkiem. Na palcach jednej ręki można policzyć, ile z nich z jest w całości.

  Brzydkie, ale nie niebezpieczne

  Może się wydawać, że to niewielka i mało znacząca rzecz, ale można też sobie wyobrazić, że kierowcy będą musieli zjechać na wysepkę, by na przykład przepuścić karetkę. Ostre krawędzie wyszczerbionych krawężników - jeszcze pod naciskiem kilkuset kilogramów - bez problemu mogą uszkodzić opony.

  - Poza tym wygląda to nieestetycznie, a Kabaty są przecież reprezentacyjną częścią dzielnicy - mówi nasz czytelnik, który zgłosił nam sprawę.

  O stan wysepki zapytaliśmy nadzorcę ul. Wąwozowej - Zarząd Dróg Miejskich. Powodem uszkodzenia krawężników wydają się być właśnie wjeżdżające na nie pojazdy. Jak przyznaje rzecznik drogowców Jakub Dybalski, obrzeże rzeczywiście kwalifikuje się do naprawy. Jest jedno „ale”.

  - W pierwszej kolejności remontujemy te elementy pasa drogowego, które mogą stanowić zagrożenie - tłumaczy.

  Była okazja, ale...

  Obrzeże nie wyszczerbiło się z dnia na dzień. W międzyczasie drogowcy mieli okazję, by się nim zająć. Rok temu ZDM prowadził tuż obok olbrzymią inwestycję. Wyremontował chodnik i przebudował ścieżkę rowerową wzdłuż Wąwozowej. Wyznaczył także przejazd na pobliskim przejściu przy fontannie.

  - Czy drogowcy nie mogli od razu wymienić zniszczonego krawężnika wokół wysepki? - pytają nas czytelnicy.

  - To miejsce nie jest bezpośrednio związane z drogą rowerową. Dorzucenie wysepki do tamtej inwestycji sprawiłoby, że byłaby droższa, a wybór wykonawcy i tak trochę trwał i nie był łatwy - mówi rzecznik ZDM.

  Na razie - po naszej interwencji - sprawa krawężnika trafi do wydziału kontrolującego stan dróg. Z czasem drogowcy powinni zająć się jego naprawą. Może trafi się jakaś okazja...

  W Twojej okolicy dzieje się coś ciekawego lub niepokojącego? Daj nam znać! Interweniujemy dla Ciebie. Przyślij informację, zdjęcia lub filmik na adres: redakcja@haloursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~budżet obywatelski 7 miesiąc temuocena: 50% 

   Kiedy zostaną załatane głębokie dziury w jezdni al. KEN na południe od Wąwozowej?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~kurzył na urwisku 6 miesiąc temuocena: 67% 

   Te krawężniki to stuletni suchar, który odbija się czkawką tym leniom z ZDM ! Widok pięknych okoliczności przyrody krawężnikowej jest niewidoczny dla ZDM !

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Tulipan 5 miesiąc temuocena: 29% 

   Jest aplikacja 19115 więc można to zgłosić i problem zniknie, zamiast wymagać od innych to można samemu wysłać zgłoszenie lub napisać do ZDM Warszawa, każdy tylko narzeka zamiast działać!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby
  • ~jot 4 miesiąc temuocena: 50% 

   Zdarzało mi się zgłaszać różności przez tę aplikację. Ze zdjęciami oczywiście. Głównie nieprawidłowo zaparkowane samochody. Za każdym razem wracała do mnie informacja, że nie potwierdzono zgłoszonego problemu. A samochody stoją w tym miejscu non stop. Swoją drogą tempo pracy SM ma zabójcze. Zgłoszenie 31.07 godz. 15, odpowiedź 2.08 o 5.45. Że samochodu nie stwierdzono. A samochód stoi jak stał na przejściu dla pieszych. Inne zgłoszenie: szkła z szyby samochodowej leżące od kilku tygodni na parkingu i chodniku, zgłoszenie 14.07, posprzątane 26.07. Tak, tak, zgłaszajmy, piszmy, czekajmy aż problem zniknie. Albo nie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~Mnietek 3 miesiąc temuocena: 75% 

   Pan piszący artykuł nie zna historii tych krawężników. To jest temat sprzed kilkunastu lat. W Warszawie była afera z rozpadającymi się krawężnikami, które głównie pojawiły się na remontowanej Grójeckiej, Puławskiej i innych (oraz kawałku Wąwozowej). Firma która je wyprodukowała robiła wały na cemencie i niestety szybko się porozpadały. Niestety urzędnicy przymknęli na to dziadostwo oko i tak już zostało.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby
  • ~Cipek z Nowolipek 2 miesiąc temuocena: 69% 

   "razi w oczy i przeszkadza - donosza nasi czytelnicy". Juz ja widze tego ponurego zgreda, ktorego to razi - ach jak razi! i ktory nagle przemienia sie w setki i tysiace "naszych czytelnikow" (powinno byc: naszych drogich i kochanych czytelnikow), tak bardzo dbajacych o ursynowskie ulice. Poza tym, czy jemu sie zdaje, ze nowe krawezniki nie maja ostrych krawedzi? Otoz maja, i to jeszcze bardziej nieprzyjazne oponom samochodowym. W dodatku znajac ZDM, bylyby to krawezniki o wysokosci min. 20 cm.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby
  • ~Grigor 1 miesiąc temuocena: 80% 

   "Poza tym wygląda to nieestetycznie" mówi pewien czytelnik. Pewnie taki co nie ma co robić i tylko z okna kikuje. Tyle jest dziurawych i zapadniętych ulic cz nierównych DDR i chodników a komuś przeszkadzają krawężniki w miejscu gdzie nawet nikt nie chodzi. Ot, priorytety...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.3796 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022