REKLAMAA1-PrzedszkoleEDULICA-24-01----24-02-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 września 2019, 11:37 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Planujesz kredyt? Jeżeli tak, poznaj kilka informacji, które mogą się okazać dla Ciebie bardzo przydatne. Niektóre z nich dotyczą samego poszukiwania ofert kredytowych, inne sposobu postępowania w razie problemów z jego spłacaniem.

  Przede wszystkim planuj z głową

  Wiele osób decyzję o zaciągnięciu kredytu podejmuje pod wpływem impulsu. To pierwszy i najbardziej poważny błąd. Nie tylko nie zastanawiają się nad możliwościami spłaty, ale też nie wybierają pomiędzy różnymi ofertami kredytowymi.

  Tymczasem zawsze warto zacząć od przeliczenia własnych możliwości finansowych – i to biorąc pod uwagę nie tylko samą możliwość spłacania raty, ale też ewentualny margines błędu. W końcu zawsze mogą zdarzyć się niespodziewane wydatki, a ceny związane z codziennymi wydatkami mogą rosnąć. Zawsze należy brać to pod uwagę, aby nie znaleźć się w problematycznej sytuacji. Dopasowanie wielkości (a więc i liczby) rat jest bardzo ważne, podobnie zresztą jak określenie, czy przypadkiem nie wystarczy tańsza wersja tego, na co rozważany jest kredyt.

  Z kolei porównanie ofert – i to bardzo dokładne – pozwala na znalezienie takich, które mogą wiązać się z mniejszymi kosztami. Jest ich jednak dużo, więc trzeba liczyć się z poświęceniem na to czasu, choć można też skorzystać z ofert firm porównujących kredyty hipoteczne w Warszawie. Doradcy finansowi zazwyczaj szybko mogą porównać propozycje różnych banków i zasugerować te, które ich zdaniem są lepsze w danej sytuacji.

  Gdzie brać kredyt?

  Oferty kredytowe są bardzo różne. Już na samym początku najlepiej odrzucić wszelkiego firmy zajmujące się chwilówkami. Choć łatwiej w nich uzyskać szybki przelew na swoje konto, to już spłata zobowiązań jest dużo bardziej kosztowna i często wpędzająca w kłopoty. Pod tym względem zdecydowanie lepiej skorzystać z banków, które choć wymagają znacznie większej liczby formalności, to jednak charakteryzują się niższym poziomem rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania.

  Warto jednak pamiętać, ze nawet w bankach konieczne jest dokładne przyglądanie się wszystkim kosztom, aby nie zdziwić się wielkością rat. Dodatkowo zawsze warto sprawdzić jak wygląda ewentualna procedura nadpłacania rat, gdyby pojawiła się możliwość szybszej spłaty kredytu. Niektóre banki pozwalają na to bez problemu, inne doliczają określoną kwotę prowizji.

  Co w przypadku problemów ze spłatą?

  Jeżeli w którymś momencie okaże się, ze dany kredytobiorca przeliczył się ze swoimi możliwościami, mogą pojawić się poważne problemy. W takich sytuacjach zawsze warto negocjować z bankiem możliwość odroczenia spłaty raty lub rozbicie kredytu na większą liczbę rat. Można też szukać możliwości przeniesienia kredytu do banku z korzystniejszymi warunkami, choć trzeba liczyć się przy tym z tym, ze samo przeniesienie też pociąga za sobą pewne koszta.

  W przypadkach skrajnych, kiedy spłata kredytu przerasta możliwości spłacającego, można też rozważyć upadłość konsumencką w Warszawie, warto jednak brać pod uwagę, ze ta procedura nie zawsze jest możliwa – choć bez wątpienia w niektórych sytuacjach może okazać się bardzo istotną formą ratunku dla poważnie zadłużonych.

  Artykuł załadowany: 0.1867 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020