REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay)

  REKLAMA

  Stowarzyszenie "Pozytywna Przestrzeń" rusza z programem mającym poprawić sytuację dzieci dotkniętych syndromem FAS. Alkoholowy Zespół Płodowy jest już zauważalnym problemem, także na Ursynowie.

  Syndrom FAS (ang. Fetal Alcohol Syndrome - Alkoholowy Zespół Płodowy) to poważna i nieuleczalna choroba. Powodem jej występowania jest picie alkoholu podczas ciąży. Na Ursynowie problem ten też występuje, dlatego "Pozytywna Przestrzeń" organizuje specjalne zajęcia dla dzieci i ich rodziców lub opiekunów.

  - Badania pokazują, że problem FAS jest bardzo powszechny, a jednocześnie rzadko diagnozowany, co potwierdzają rozmowy z pedagogami lub dyrektorami ursynowskich placówek. Zdarza się, że FAS mylony jest często m.in. z ADHD - mówi psychoterapeutka Anna Wieczorek, która prowadzi zajęcia dla dzieci.

  Głównym celem takiego programu jest pomoc dzieciom chorym na FAS. Muszą się one nauczyć koegzystowania z rówieśnikami, działania w grupie czy też integracji sensorycznej. Słowem: lepszego codziennego funkcjonowania. Do stowarzyszenia należą specjaliści zajmujący się podobną problematyką, choćby psychoterapeuci z ośrodków terapii uzależnień.

  Na Ursynowie prowadzone będą dwa rodzaje zajęć - dla rodziców i dzieci. Te pierwsze mają pomóc w wychowywaniu dzieci objętych syndromem FAS i przewidują pracę w grupach, rozmowy w parach, scenki czy też wymienianie się własnymi doświadczeniami. Zajęcia dla dzieci obejmują głównie prace w grupach i pomagają sprostać codziennym problemom, a także zapobiegać zachowaniom ryzykownym w przyszłości.

  Zajęcia dla rodziców odbędą się w soboty: 22 października, 5 i 26 listopada i 10 grudnia w godzinach 9:00 - 14:00, dla dzieci zaś w określone dni tygodnia - czwartki lub piątki. Jest to cykl 12 spotkań trwających po 2 godziny.

  Wszystkie warsztaty są bezpłatne i odbędą się w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym przy ul. Dereniowej 52/54. Informacje i zapisy: pod numerami telefonów 790-010-405 lub 696-879-313 oraz mailowo: pozytywnaprzestrzen@gmail.com.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1313 sekundy
  REKLAMA