REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Kazimierz Kaczor podpisuje swoją książkę

  Kazimierz Kaczor podpisuje swoją książkę (AKO)

  "Kazimierz Kaczor. Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, doskonale znany jako "Jan Serce", Leon Kuraś z "Polskich dróg", a przede wszystkim Zygmunt Kotek z serialu "Alternatywy 4" opowiedział nam o książce której, jak sam mówi, nie miał zamiaru pisać.

  Jest Pan znanym i cenionym aktorem zarówno teatralnym jak i filmowym. Czy do pełni artystycznego szczęścia brakowało Panu książki?

  Ja tej książki w cale nie zamierzałem pisać. To miał być zwykły wywiad, ale spotkaliśmy się z Pawłem Piotrowiczem raz, drugi i okazało się, że materiału jest tyle, że Paweł nie chce go marnować. Dopytał mnie jeszcze o kilka rzeczy i tak powstał wywiad-rzeka.

  Co w tej książce znajdziemy?

  Ta książka to kawałek mojego życia - mam nadzieję, że tylko kawałek - bo jeszcze trochę pożyję.

  A o czym Pan w niej opowiada?

  Książka jest o miłości, sukcesach i porażkach. Jest trochę historii o tym, jak zaczęła się moja przygoda z aktorstwem, kilka zabawnych anegdot z planów filmowych.

  Panie Kazimierzu, spotykamy się na Ursynowie, tu zaczęła się Pana przygoda z Alternatywami 4. Jak Pan wspomina pracę na planie serialu?

  Praca ze Stanisławem Bareją była olbrzymią przyjemnością. Był to człowiek o nieprzeciętnej inteligencji i dowcipie i mimo, że czasy PRL-u nie były za ciekawe, czuliśmy, że dajemy władzy pstryczka w nos.

  Wraca Pan czasem na ul. Alternatywy 4 (czyli Grzegorzewskiej)?

  Byłem całkiem niedawno, podczas próby reaktywowania Alternatyw, na planie serialu "Dylematu 5".

  Ursynów się zmienił?

  Nie poznałem okolicy, myślałem, że zgubiłem drogę. Wysiadam z taksówki i mówię, "Proszę Pana to nie tu!", ale okazało się, że jesteśmy we właściwym miejscu tylko Ursynów teraz to zupełnie inny świat.

  A Pan jak to pamięta?

  Kiedy kręciliśmy serial blok stał jeden jedyny na pustkowiu, wokół nie było niczego.

  W swojej książce nie unika Pan trudnych tematów. Jako prezes Związku Artystów Scen Polskich został Pan publicznie oskarżony o nieprawidłowości w zarządzaniu majątkiem ZASP-u w wyniku którego doszło do nieopłacalnego zakupu obligacji Stoczni Szczecińskiej.

  Tak, zarzucono mi nieuczciwość, choć nie było na to ani jednego dowodu. Dziś sprawa jest jasna i klarowna, nikt nie poniósł straty, wręcz odwrotnie, inwestycja okazała się bardzo opłacalna.

  Ale sprawa w sądzie się odbyła?

  Tak, sąd sprawę umorzył, ale o tym media nie chciały tak chętnie pisać.

  rozmawiała Alicja Kowalska

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2661 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO