REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 sierpnia 2018, 20:00 komentarzy 47

  (SK)

  REKLAMA

  Kampania wyborcza do ursynowskiego samorządu będzie ostra i niezwykle ciekawa. Trzy lokalne komitety: IMU, Otwarty Ursynów i Nasz Ursynów, postanowiły połączyć swoje siły, co mają ogłosić jeszcze w tym tygodniu. Czwarty komitet - Projekt Ursynów wystartuje samodzielnie. Platforma Obywatelska i PiS liczą, że pomoże im polaryzacja w polityce ogólnokrajowej. Kto może wygrać, a kto przegrać w październikowych wyborach?

  W rozmowach ze sztabowcami i kandydatami na kandydatów dominują trzy słowa: d'Hondt, tajemnica i polaryzacja.

  To pierwsze, to nazwisko autora sposobu liczenia głosów w wyborach - ordynacja samorządowa premiuje graczy, którzy zbiorą największe poparcie, ale od rozkładu wyników zależy też los małych, lokalnych komitetów - to, czy wezmą mandaty, czy też nic im nie skapnie.

  Tajemnicą - przynajmniej na razie - są przymiarki do list wyborczych i strategie pozyskiwania wyborców. Po obietnicy, że nie podamy żadnych nazwisk, lokalni politycy są już bardziej skorzy do rozmów o szczegółach.

  Z kolei na polaryzację liczą dwie największe partie - Platforma Obywatelska (w koalicji z Nowoczesną) oraz Prawo i Sprawiedliwość. Działacze tych partii są przekonani, że walka "na górze" przeniesie się "w dół". Co obu przyniesie korzyści.

  - Jestem pewien, że Koalicja Obywatelska będzie miała samodzielną większość w przyszłej radzie dzielnicy - mówi Michał Matejka z PO. To oznaczałoby zdobycie co najmniej 13 mandatów w 25-osobowej Radzie Dzielnicy.

  - Z jednej strony doświadczenie PO, z drugiej świeżość Nowoczesnej, i będzie istotnie lepszy wynik niż w poprzednich wyborach samorządowych - dodaje Kuba Berent z Nowoczesnej.

  Pewność siebie obu polityków bierze się z przekonania, że Ursynów od lat jest matecznikiem obu ugrupowań. Cztery lata temu Platforma zdobyła u nas 36% głosów i 11 mandatów w 25-osobowej Radzie Dzielnicy. Rok później w wyborach parlamentarnych PO wygrała, wyprzedzając PiS (odpowiednio 31% i 23,6% głosów), a Nowoczesna dostała rekordowe w skali kraju 18,3%.

  Czy jednak po czterech latach miłość Ursynowa do PO i Nowoczesnej nadal jest aktualna?

  - PO popełnia grzech pychy. Po inwestycyjnych wtopach na Ursynowie nie ma szansy na samodzielną większość, bo nawet w czasach gdy poparcie dla PO było szczytowe nie uzyskali samodzielnej większości. W tych wyborach ciągnie ich w dół nie tylko słabsze niż niegdyś poparcie sondażowe, ale także słaba kampania ich kandydata na prezydenta - komentuje Piotr Guział, były burmistrz.

  - Na pewno poparcie wzrośnie PiS-owi, zwłaszcza na północnym Ursynowie. Sądzę, że mogą uzyskać nawet 22-23% głosów (4 lata temu ok. 16%). Po za tym, koalicja komitetów lokalnych da alternatywę ludziom zniechęconym wyniszczającą wojną PO-PiS-u - przekonuje inny lider powstającej koalicji lokalnej.

  Rzeczywiście z wyborów na wybory na Ursynowie wzmacnia się PiS. Cztery lata temu piąty mandat zdobyty na Kabatach przez Pawła Bogdana był sensacją. W wyborach do Sejmu ugrupowanie to zdobyło ponad 23 proc. głosów.

  - Plan minimum to obrona 5 mandatów, ale liczymy na poprawę wyniku do co najmniej 7 mandatów - mówi Michał Szpądrowski, ursynowski radny PiS. Więcej zdradzać nie chce, bo listy zamknięte zostaną w końcówce sierpnia. Partia zapowiada "silny ursynowski akcent" w wyborach do sejmiku województwa mazowieckiego. Spekuluje się, że na radną wojewódzką wystartuje Katarzyna Polak, która w radzie dzielnicy jest już trzecią kadencję.

  "Lokalsi" się jednoczą, ale nie wszyscy

  Od wielu miesięcy nad zjednoczeniem, w zaciszach gabinetów, pracowali liderzy trzech ursynowskich stowarzyszeń: Naszego Ursynowa z Piotrem Guziałem na czele, Otwartego Ursynowa, którego liderzy - Piotr Skubiszewski i Paweł Lenarczyk - odeszli dwa lata temu z NU, oraz Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa z wiceburmistrzem Antonim Pomianowskim. To ostatnie ugrupowanie wchodzi w skład Bezpartyjnych, którzy wystawią także swoje listy w innych miastach, stołecznych dzielnicach i do Rady Warszawy. Mają też swojego kandydata na prezydenta.

  - Doszliśmy do wniosku, że bez zjednoczenia nas nie ma. Trzeba zamknąć usta i nos, nie patrzeć na różnice programowe i połączyć siły. Bo d'Hondt jest bezlitosny. Wycina małe rozdrobnione podmioty - przekonuje działacz IMU.

  Koalicja, która ogłosi swoje powstanie w tym tygodniu (nie znamy na razie jej oficjalnej nazwy), liczy na 8-10 mandatów, co ma spowodować, że będzie istotnym graczem w ursynowskiej Radzie Dzielnicy. Oczywiście jeśli po wyborach się nie rozleci. W przypadku, gdy żadnemu z ugrupowań nie uda się zdobyć samodzielnej większości, być może wejdzie w skład koalicji rządzącej. Takie nadzieje mają liderzy "lokalsów". Przypomnijmy, w 2014 roku, startujące osobno dwa komitety - Nasz Ursynów oraz Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa zdobyły łącznie 9 mandatów.

  Osobno do wyborów idzie czwarta organizacja lokalna - Projekt Ursynów radnego Kamila Orła.

  - Próbowaliśmy z nimi rozmawiać już pół roku temu, ale nie było żadnego odzewu - mówi jeden z konstruktorów koalicji lokalnych podmiotów.

  - Projekt Ursynów na pierwszym miejscu stawia dobro mieszkańców Ursynowa, dlatego w wyborach wystawimy reprezentację do Rady Dzielnicy, która skutecznie będzie zabiegała o sprawy, o których mówimy od dawna - zwłaszcza filtry na POW i racjonalną infrastrukturę drogową - mówi Maciej Antosiuk z Projektu. Działacze organizacji są przekonani, że mają na tyle silny, wypracowany przez ostatnie 4 lata szyld, że samodzielnie zdobędą trzy, a nawet cztery mandaty.

  - Szczerze? Nie ma na to szans. Ale oni będą zadowoleni jak dostaną jeden, dla ich szefa Kamila Orła, z okręgu Kabaty, gdzie rzeczywiście są bardzo mocni - komentuje lokalny działacz Platformy Obywatelskiej.

  - Im chodzi wyłącznie o 1-2 mandaty które dopełnią większość z PO. Mogą się przeliczyć - ostrzega Piotr Guział.

  Sam Projekt Ursynów lekceważy konkurencyjną trójkoalicję stowarzyszeń. - My przez ostatnie lata naprawdę byliśmy blisko mieszkańców, a co zrobili nasi konkurenci i byli koledzy? Czy IMU czy Otwarty Ursynów to rozpoznawalne brandy? - pyta retorycznie jeden z liderów Projektu.

  Z kolei politycy lokalnej PO dla powstającej koalicji ukuli już nawet nieoficjalną nazwę - "Kasa i Stołki". 

  - Porozumienie lokalnych koalicjantów PiS-u (w poprzedniej kadencji Nasz Ursynów rządził na Ursynowie z tą partią - dop. redakcja) nie jest czymś zaskakującym, jednak myślę, że osoby o takich sympatiach będą wolały głosować wprost na PiS - mówi Michał Matejka z PO.

  Nie wiadomo jeszcze czy swoje listy na dzielnicowych rajców wystawią ugrupowania takie jak: Miasto Jest Nasze, SLD czy Kukiz'15. Ci pierwsi nie chcieli się jednoczyć z trójkoalicją. Sojuszowi brakuje na Ursynowie członków. Na pewno w kilku okręgach wyborczych (na Ursynowie jest ich 5) wystartują przedstawiciele partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego.

  Guział wraca do dzielnicy? To przesądzone

  Przedwyborczą sensacją może być powrót na dzielnicowe listy byłego burmistrza Ursynowa - Piotra Guziała. Sam co prawda kilka dni temu zapowiedział start w wyborach na prezydenta Warszawy, ale jego konkurenci spekulują, że na początku września wycofa się.

  - On walczy o poparcie SLD. Chciałby, aby wystawili go na radnego miejskiego. Ale Sojusz jeszcze się nie zdecydował, więc Guział podbija stawkę, reklamując się na billboardach i w mediach. Moim zdaniem nic mu to nie da. Potulnie przyjmie propozycję "jedynki" z Imielina do rady dzielnicy, z listy koalicji lokalnej - powtarzają po kolei działacze PO, PiS i IMU.

  Nieprzypadkowo sporo plakatów Guziała (kandydat zaprzecza, że to kampania wyborcza) wisi na osiedlach spółdzielni "Imielin", czyli okręgu nr 3 - skąd ostatecznie miałby startować.

  - Dla nas to nawet wygodne, przez pewien czas będziemy mogli pomijać go w swoich prezentacjach. Nie będzie też mógł się ogłosić "zjednoczycielem" lokalnych ugrupowań - mówi jeden z liderów Bezpartyjnych oraz koalicji, w skład której wchodzi Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa i Guział.

  Porozumienie IMU z Guziałem może zaskakiwać wyborców. Jeszcze cztery lata temu, Inicjatywa oparła swoją kampanię na ostrej krytyce poczynań byłego burmistrza.

  - To naprawdę zdumiewające, że najpierw go krytykowali, wyciągali mu afery, a teraz idą razem ręka w rękę. Dlatego to skok na kasę i stołki - komentują z przekąsem działacze PO.

  Sam były burmistrz w rozmowie z Haloursynow.pl sugeruje, że wystartuje z Ursynowa, choć dwa miesiące temu warszawskie SLD proponowało mu start na radnego miejskiego.

  - Jestem zaszczycony propozycją SLD startu do Rady Warszawy z ich list. Jednak dla mnie najważniejszy jest Ursynów i mój komitet Nasz Ursynów, który chcę wspierać - komentuje Piotr Guział.

  Kto wygra, kto przegra?

  - Wyroki boskie i wyborców są niezbadane - mówi kandydat do rady dzielnicy, wytrawny znawca ursynowskiej polityki.

  Lokalna koalicja stowarzyszeń liczy na wyprzedzenie PiS-u, co dałoby jej upragnionych 8, a nawet 10 mandatów. Ale w poprzednich kilku wyborach sumaryczne poparcie dla wszystkich komitetów lokalnych sięgało 35%. - To nasz szklany sufit, którego raczej nie da się pokonać - przyznają "lokalsi".

  - Brak jednej listy - z PU i MJN - powoduje, że IMU-OU-PU mogą nie przeskoczyć wyniku Prawa i Sprawiedliwości, a to oznacza maksymalnie 5-6 mandatów. A to i tak dużo - przewiduje nasz rozmówca. Metoda d'Hondta nie dość, że premiuje dużych, to jeszcze dodaje zwycięzcom głosy maluchów, którzy nie biorą udziału w podziale mandatów.

  - Największym wygranym wyborów, obok PO i PiS może okazać się Otwarty Ursynów, który "wygryzie" pozostałych członków koalicji. Ma znanych liderów, a w niemal każdym z pięciu ursynowskich okręgów ma również silnego działacza, który popracuje na listę - słyszymy.

  Szumnie zapowiadana koalicji lokalna trzech podmiotów może się więc rozpaść zaraz po wyborach - spekulują politycy, z którymi rozmawiamy. A wówczas powtórzy się sytuacja z początku obecnej kadencji, gdy szukające koalicjantów główne ugrupowania (w 2014 roku - PO i Nasz Ursynów) "wyciągną" radnych niezbędnych do utworzenia stabilnej większości. Chyba, że spełnią się oczekiwania PO i Nowoczesnej co do samodzielnej większości. Wówczas lokalne podmioty będą skazane na 5 lat w ławach opozycji, a ursynowska rada zostanie zdominowana przez radnych partyjnych, którzy aktywnością nie grzeszą.

  Nieoficjalna lista nazwisk

  Zdobyliśmy informacje na temat kandydatów na czołowych miejscach list, w poszczególnych okręgach wyborczych do Rady Dzielnicy. Nie obejmuje ona wszystkich nazwisk.

  Największa konkurencja zapowiada się w okręgu nr 4, obejmującym tereny na wschód od alei KEN - m.in. osiedla spółdzielni "Na Skraju" i "Przy Metrze". Wg naszych nieoficjalnych informacji wystartują tam liderzy ursynowskich ugrupowań: Łukasz Ciołko z PU, Antoni Pomianowski i Piotr Skubiszewski z trójkoalicji lokalnych stowarzyszeń, Tomasz Sieradz z PO oraz nowy kandydat PiS. Już dziś ten okręg nazywany jest "okręgiem śmierci".

  Ciekawie zapowiada się też w "trójce" na Imielinie, gdzie oprócz Piotra Guziała w szranki mogą stanąć: Maciej Mackiewicz, Hanna Wróbel z IMU, Maciej Antosiuk z PU, Olga Górna z Nowoczesnej czy Małgorzata Szymańska z PO. Z kolei w "jedynce" - na Zielonym Ursynowie - szykuje się wysyp znanych nazwisk: Leszek Lenarczyk, Kinga Sydrych-Stolarek i Piotr Wajszczuk z trójkoalicji, Marzena Zientara z Projektu Ursynów oraz Michał Matejka z PO i zapewne Marcin Szadowiak z PiS.

  Na Kabatach pewny jest start Krystiana Malesy z PO, Kamila Orła z PU, Cezarego Holdenmajera z koalicji IMU-NU-OU. Zapowiada się też powrót do polityki Bernarda Rejniaka, który był w przeszłości radnym i wystartuje z listy "lokalsów". Z kolei w okręgu nr 2 - obejmującym Stokłosy i Ursynów Płn. - kandydować będzie "pewniak" koalicji lokalnej - aktywny radny Paweł Lenarczyk oraz Michał Zenka (też z koalicji), a z listy Koalicji Obywatelskiej - ursynowska liderka Nowoczesnej. Z wyborów rezygnuje tym razem Elżbieta Igras, wieloletnia radna Platformy.

  Wszystko wskazuje na to, że wyborczej weryfikacji nie podda się burmistrz Robert Kempa, którego PO chciała wystawić do Rady Warszawy. Szef zarządu dzielnicy, który za trzy miesiące kończy kadencję, liczy na ponowny wybór przez dzielnicowych radnych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 71

  • 31
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  47Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~komentator 47 7 miesięcy temuocena: 100% 

   "Konkurenci mówią o nich: "Kasa i Stołki"" - jak rozumiem Ci konkurenci, którzy liczą właśnie na "kasę i stołki" lub tą "kasę i stołki" trzymają - tak jak np. w ursynowskim Domu Kultury? Czyli każdy ocenia według własnego sposobu widzenia ;)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Proszę tego nie robić! 46 7 miesięcy temuocena: 88% 

   Jak to Igras rezygnuje? Już po Ursynowskiej platformie w takim razie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~haiku 45 8 miesięcy temuocena: 92% 

   Marzenia Zientara to niezła cwaniara? Nie Rusinowska pójdzie w odstawkę I Zientara - Nara Ciołko pójdzie w odstawkę Kempa - na zieloną trawkę Osiem lat u żłobu Dostaniecie czkawkę ------------------------------------ Jan K

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gość 44 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Niestety już widać CENZURĘ - jak pisze się o układzie Ciołko-Zientara- Dok to dziwnym trafem to znika......a podobno haloursynów jest demokratyczne a nie krytyczne w ocenach mieszkańców? ...pomyliłem się?!?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alf 43 8 miesięcy temuocena: 63% 

   Lenarczyk znany? Chyba z nicnierobienia. Ale czego się spodziewać po dziadku po osiemdziesiątce?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 42 8 miesięcy temuocena: 67% 

   Stary zgodzę sie z tobą, młody jeszcze czymś sie wykazuje, aczkolwiek też sie nie przepracowuje.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jadwiga Konowacka - Kabaty 41 8 miesięcy temuocena: 67% 

   Brawo Guział! Czas odbić naszą dzielnice z rąk mafii reprywatyzacyjnej. Nie poddawaj się kolego!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~terran123 40 8 miesięcy temuocena: 67% 

   Guział to może próbować, ale nie wróżę mu sukcesu. Reszta nazwisk- szkoda gadać o niektórych. Ta Sydrych-Stolarek to bodajże wystąpiła kiedyś z projektem o przebudowę Krasnowolskiej wyceniając koszty na coś ponad 200 tyś- szczyt głupoty i ignorancji. Poza tym zdarzyło mi się ją spotkać- co za głupia baba. Zientara -to prosta kobieta ze wsi, chyba bezrobotna, natomiast lansuje się z głupimi projektami - o ile dobrze pamiętam to jej najdurniejszy pomysł dotyczył naszej Akustycznej .

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alf 39 8 miesięcy temuocena: 100% 

   @terran123 jak bezrobotna jak dostała z politycznego klucza fuchę w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Żyrardowie, znaczy na Kajakowej ;)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~321narret 38 8 miesięcy temuocena: 33% 

   To teraz się podpisujesz terran123? Przecież nie mieszkasz na Akustycznej tylko na Dzieżby. A w zasadzie twój papa tylko on już nie widzi na oczy i musisz czytać i pisać za niego.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Leon 37 8 miesięcy temuocena: 57% 

   Tytuł artykułu trochę jak z TVP

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz 36 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Ale chyba nie wszystkie nazwiska wymienione w tym artykule są do niczego? Chyba warto na kogoś zagłosować. Tak personalnie. Na kogoś przyzwoitego i pracowitego. Choćby w miarę... Wszystkich nie znam ale mam taką nadzieję...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kozik 35 8 miesięcy temuocena: 85% 

   i błagam platformo oszczędźcie nas i nie wystawiajcie tej mało inteligentnej Sylwii Krajewskiej na radną... ona przynosi wstyd i Wam i mieszkańcom...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alf 34 8 miesięcy temuocena: 85% 

   ja dołoże się do błagań i poproszę o niewystawianie tego gbura, karierowicza i cwaniaczka Michała Matejki.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kozik 33 8 miesięcy temuocena: 87% 

   Skoro Kempa jest tak zadowolony ze swojej działalności przez te 4 lata to dlaczego nie ma odwagi wystartować w wyborach i zobaczyć jak naprawdę mieszkańcy oceniają jego prace? :) znów liczy na polityczne nadanie... skoro jest takim świetnym gospodarzem to niech mieszkańcy wybiorą go do rady a Radni na Burmistrza... za to szanuje np. Piotra Guziała czy Tomasza Mencinę..

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 32 8 miesięcy temuocena: 37% 

   Odkąd dzielnicą rządzi ponoć nielubiany burmistrz z PO o dziwo dzielnica rozwija się i kwitnie :-)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamAdam 31 8 miesięcy temuocena: 36% 

   To Guzial nakręca te spirale krytyki. Mały zazdrośnik.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alf 30 8 miesięcy temuocena: 76% 

   @AdamAdam nie Adam, to mieszkańcy mają już dość tego spadochroniarza. Całe szczęście już tylko 3 miesiące i Ursynów będzie wolny od Kempy :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 38 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~@@EWA 29 8 miesięcy temuocena: 50% 

   @Alf - ale oby nie wrócił Guział - jego można nazwać spadochroniarzem bo jak wyskoczył raz z samolotu to się poturbował podobno...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ann Mat 28 8 miesięcy temuocena: 64% 

   @Ewa ale wiesz, że „spadochroniarz” w polityce nie oznacza osoby, która odbyła skok ze spadochronem? W świecie polityki mianem „spadochroniarza” określa się osobę, która nie jest związana i nie zna miejsca do którego oddelegowana zostanie przez swoją partie. Ta definicja pasuje do obecnego burmistrza Kempy, który również lądując na Ursynowie nieźle się poturbował.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dan 27 8 miesięcy temuocena: 47% 

   Sukcesy PO i naszego sasiada Kempy strasznie wkurzają tego kombinatora guziała i jego pomagierow

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 26 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Ewa niezakumała że spadochroniarz to o tej pyrze.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Powabna 25 8 miesięcy temuocena: 45% 

   Przystawki PiSu czyli Guział+Skubiszewski+Pomianowski=Kasa i Stołki

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamil 24 8 miesięcy temuocena: 85% 

   Stołki i kasę to rozdają partie swoim partyjnym przydupasom.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trix 23 8 miesięcy temuocena: 92% 

   Jeszcze niedawno Pomianowski miał być przystawką PO, pogubiłem się już w tych komentarzach

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alf 22 8 miesięcy temuocena: 79% 

   Stawiam 5 zł, że to jeden z radnych peo ukrył się za nickiem Powabna :D @trix Pomianowski jest inteligentym oportunistą, widzi, że platforma leci na łeb na szyje, a Kempa jest spalony na Ursynowie, więc się przykleja do tych, którzy mają największe szanse.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 21 8 miesięcy temuocena: 64% 

   Wg najnowszego sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24 niezależny kandydat Piotr Guział - 1 %.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamAdam 20 8 miesięcy temuocena: 58% 

   O 1 pkt% i tak za dużo!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamAdam 19 8 miesięcy temuocena: 48% 

   Kazda koalicja gdzie jest Piotr Guzial z miejsca dla mnie jest skreslona - głosuję wybierając z pozostałych

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alf 18 8 miesięcy temuocena: 78% 

   Czyli pozostaje Ci tylko głosowanie na popis.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 17 8 miesięcy temuocena: 89% 

   Precz z d'Hondtem, won.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 16 8 miesięcy temuocena: 60% 

   Jak nie guzieł z pisem to IMU z Naszym Ursynowem, jak nie platforma z IMU to inna szarańcza. Czy naprawdę Ursynowianie nie zasługują na prawdziwego gospodarza?? I nie piszcie, że guział był ekstra, bo to g... prawda. Tak samo jak i kempa jest zwykłym spadochroniarzem mającym swe 5 minut (raczej 4 lata). Lenarczyki, skubiszewskie, orły czy inne dominiaki to zwykli karierowicze, mający za jedyny cel dorwać się do kasy pod płaszczykiem społeczniactwa. Zresztą przyjdzie jaki i nie będzie... nic.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alf 15 8 miesięcy temuocena: 49% 

   Straszne głupoty pieprzysz.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wacek 14 8 miesięcy temuocena: 55% 

   Zniesmak - wystartuj sam, jak tak wszyscy ci nie pasują

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alf 13 8 miesięcy temuocena: 38% 

   @Wacek ~Zniesmak to zwykły hejter, ale kto wie, może w realu tak naprawdę jest kandydatem na radnego pisu, peo czy innego projektu ursynów.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 12 8 miesięcy temuocena: 65% 

   Wystarczy skrytykować dyzmę guzieła i już leje się wiadro goo..na od jego zeolenników. Sam Dyzma też gryzie się w łapę, żeby nie błysnąć jak to ma w zwyczaju na forum mieszkańców Ursynowa na fb.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ann Mat 11 8 miesięcy temuocena: 20% 

   Tylko wy (czyli prawdopodobnie jego konkurenci polityczni) go nie krytykujecie, tylko obrażacie, a to dwie różne rzeczy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 10 8 miesięcy temuocena: 63% 

   Ann Mat kobieto co ty bredzisz? Guział to zwykły cwaniak dla którego liczy się tylko $, dla której wejdzie w koalicję z każdym (nawet z pisem). Sam fakt przekazania poparcia w ostatnich wyborach sasinowi dyskredytuje tego trutnia. I nie bredź mi, że popieram kempę- po prostu patrzę obiektywnie na to co było robione dla dzielnicy za guzieła i obecnie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek H. 9 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Zniesmak - a kogo byś rekomendował na gospodarza Ursynowa, skoro masz tak szeroką wiedzę?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~b0b 8 8 miesięcy temuocena: 20% 

   @~Zniesmak Jak by nie patrzeć będzie źle. Prawdopodobnie musisz się wyprowadzić albo zastrzelić.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~goostavv234 7 8 miesięcy temuocena: 0% 

   Moim zdaniem to Kamilek albo któryś z przydupasów.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alf 6 8 miesięcy temuocena: 12% 

   Redakcjo, przyjrzyjcie się proszę temu hejtowi, który zamieszcza na Waszym portalu "Zniesmak". Czy naprawdę dyskusja przez takie osoby musi stać na Państwa portalu na tak klozetowym poziomie?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 5 8 miesięcy temuocena: 92% 

   Jaki hejt? Zabolała prawda i cenzurę chcesz wprowadzać, tak jak na Mieszkańcach Ursynowa... smutne.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2781 sekundy
  REKLAMAA2-WOZKI-Teve-15-04----15-05-2019