REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2019, 09:46 komentarzy 21

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (parafiapyry.pl)

  We wtorek rano zmarł ksiądz prałat Stanisław Kalinowski z ursynowskiej parafii w Pyrach. Był niegdyś kapelanem sejmowym, od 2001 roku rezydował na Zielonym Ursynowie. Parafianie zapamiętają go jako prawdziwego księdza z powołania, których dziś już prawie się nie spotyka. Pogrzeb w sobotę.

  8 stycznia o 7:30 prałat szedł odprawiać poranną mszę świętą. Przed ołtarzem poczuł się źle, wrócił do zakrystii i upadł i stracił przytomność. Księża próbowali go reanimować, ale gdy przyjechała karetka pogotowia ks. Stanisław już nie żył. 

  Parafianie wspominają go bardzo ciepło. - To był ksiądz z powołania. Cichy, skromy, życzliwy. Miał chyba najwięcej osób do spowiedzi. Zawsze wspierał mieszkańców, inicjatywy społeczne, zbiórki - mówi Marzena Zientara, społecznika z Zielonego Ursynowa.

  73-letni ks. prałat Stanisław Kalinowski od 2001 roku rezydował w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Szumiącej. Kiedyś pracował w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, był też kapelanem sejmowym a ostatnio sędzią sądu metropolitalnego.

  - Był człowiekiem niezwykle ciepłym, życzliwym ludziom. Taki cichy, dobry robotnik winnicy Pańskiej - wspomina zasłużonego kapłana ks. prałat Janusz Bodzon, kanclerz warszawskiej kurii.

  Urodził się w 1945 r. w Klwowie k. Przysuchy. W 1970 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Po posłudze wikariuszowskiej w kilku warszawskich i podwarszawskich parafiach, został proboszczem w Kamionie Sochaczewskim. Od 1991 r. był referentem i skarbnikiem Wydziału Finansowego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Należał również do Rady ds. Ekonomicznych Kurii. Pełnił też funkcję kapelana kaplicy w gmachu Sejmu. W 2013 r. został kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej Świętej Opatrzności Bożej. Jednocześnie był sędzią Sądu Metropolitalnego Warszawskiego.

  Pogrzeb kapłana odbędzie się 12 stycznia o godz. 11:00 w kościele przy ul. Szumiącej 5. Po mszy św. trumna z ciałem zmarłego zostanie odprowadzona na cmentarz.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 160

  • 66
   BARDZO PRZYDATNY
  • 21
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 18
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 33
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.1639 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019