REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Nadesłane)

  Bareja lepiej by tego nie wymyślił! Srebrny merceses od dziesięciu dni tarasuje przejście dla pieszych na Wiolinowej. Samochód uniemożliwia bezpieczne i swobodne przekroczenie ulicy, zwłaszcza osobom niepełnosprawnycm i z wózkami dziecięcymi. Ale okazuje się, że dla służb nie ma to znaczenia, bo na przejściu... wytarły się pasy.

  Przy ulicy Wiolinowej 3 stoi znak informujący o przejściu dla pieszych, a tuż obok znajduje się wyniesienie ułożone z czerwonej kostki. Zmusza ono kierowców do zdjęcia nogi z gazu, a przechodniom daje możliwość wygodnego przekroczenia ulicy. 

  Od ponad tygodnia mieszkańcy tej okolicy nie mogą jednak skorzystać z dobrodziejstw tego przejścia, bo jeden z kierowców uznał, że to... idealne miejsce do zaparkowania swojego samochodu. 

  Sprawa była zgłaszana wielokrotnie służbom, które nawet auto oglądały. Niestety bez żadnego skutku. Jak to jest, że straż miejska potrafi jedno auto odholować w 2 godziny, a inne jest nie do ruszenia tygodniami, mimo stwarzania zagrożenia

  - poinformował Haloursynow.pl zdenerwowany pan Krzysztof.

  Absurd goni absurd!

  Przypadek z Wiolinowej wydaje się oczywisty. Zgodnie z prawem samochód, który blokuje ruch pieszych powinien zostać niezwłocznie odholowany przez straż miejską. Ale zdaniem strażników w tym miejscu... nie ma przejścia dla pieszych i mercedes może bez przeszkód parkować!

  - Przejście dla pieszych, które jest niekompletnie oznakowane nie istnieje. Tutaj brakuje oznaczeń poziomych, czyli namalowanych pasów. Znaki pionowe nie wystarczą. Kierowca mógł nie wiedzieć, że parkuje na przejściu - wyjaśnia Sławomir Smyk z stołecznej straży miejskiej.

  Zdaniem strażników samochód stoi też na drodze wewnętrznej, gdzie nie obowiązują przepisy prawa o ruchu drogowym. Nie ma więc mowy, nie tylko o odholowaniu auta, ale nawet o mandacie dla kierowcy. Tymczasem spółdzielnia "Jary" zaprzecza, że Wiolinowa jest jej drogą wewnętrzną, to droga publiczna, na której obowiązują przepisy ruchu drogowego.

  Po naszej interwencji strażnicy ponownie obejrzeli zaparkowany na przejściu samochód i... na tym się skończyło. Stwierdzili bowiem, że nie stanowi on zagrożenia, nic z niego nie wycieka, nie ma też niebezpiecznych wystających części, nie jest też kradziony. Po prostu może sobie stać i blokować przejście pieszym!

  Urząd domaluje pasy...

  Wyniesione przejście dla pieszych przy Wiolinowej u zbiegu z Melodyjną dzielnica wymalowała w sierpniu 2018 roku. Od tamtej pory pasy namalowane na czerwonej kostce się wytarły. Teraz - po naszej interwencji - urzędnicy obiecują, że najszybciej jak się da, zostaną one namalowane powtórnie, tak by nikt nie miał wątpliwości, że jest to zebra. Także strażnicy miejscy, którzy wówczas będą mogli zainterweniować.

  Nie wiadomo jednak czy przez pozostawione auto malowanie będzie możliwe. Tak było ze sprawą chryslera, który tarasował przejście i uniemożliwiał zamontowanie słupków przy ul. Bartóka 8. Sprawa ciągnęła się przez trzy miesiące i została załatwiona dopiero po interwencji Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 83

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 33
   BRAK SŁÓW

  20Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~AdamRomanowski 20 3 miesiące temuocena: 100% 

   Wieśniak od mercedesa przyjechał z głębokiej prowincji i rozwalił się na środku jak u matki na polu pod stodołą. Takich wiejskich dzbanów należałoby od razu odholować i wlepić gruby mandat.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kuśnierz 19 3 miesiące temuocena: 100% 

   Na Magellana między blokami 6 i 7 od kilku lat na trwaniku stoi stary grat-granatowy hyunday atos. Sasiad sprzedał mieszkanie, wyprowadził się i w prezencie zostawił mieszkańcom swojego gruchota. Kilka razy dzwoniliśmy do SM, prosilismy o interwencję nawet podawaliśmy dane własciciela i nic!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aa 18 3 miesiące temuocena: 67% 

   Wystarczy założyć wózki pod koła i przesunąć auto. Ale tego jak widać służbom się nie chce.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Light 17 3 miesiące temuocena: 92% 

   Przecież to nadaje sie ewidentnie na zażalenie na konkretnych funkcjonariuszy którzy odmówili interwencji. Zaparkowanie na pasach było nie raz przedstawiane przez policję w mediach jako typowe dla art 130a PoRD czyli "Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku: 1) pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu".

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fakty 16 3 miesiące temuocena: 75% 

   Każdy samochód po zwolnieniu ręcznego i wrzuceniu na luz można delikatnie przepchnąć....

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanislaw 15 3 miesiące temuocena: 63% 

   lepiej zajać się z tyłu na zdjęciu wrakami wrośniętymi w ulicę Melodyjną na wysokości budki z ochroną, dzielnica miała zająć sie problemem i cisza od kilku lat... wraki blokują miejsce parkingowe i szpecą okolicę...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 14 3 miesiące temuocena: 90% 

   Niestety, dopóki mają tablice rejestracyjne, to nic nie można im zrobić. No chyba, żeby tablice się zgubiły!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Golas 13 3 miesiące temuocena: 67% 

   Wraki należą do "surferów", którzy mieszkają niedaleko i często dodatkowo zajmują pozostałe miejsca campingowymi ogórkami. Pozdro chłopaki, ale moglibyście zabrać tą przyczepę i tego "szrota".

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WyPADzpalacu 12 3 miesiące temuocena: 80% 

   Brak słów, dlatego straż miejską trzeba zlikwidować!!! Wiele razy interweniowałem u tych imbecyli kiedy przed moim blokiem słoiki stawiały auta na zjeździe do garażu podziemnego lub na przejściach dla pieszych. Później widziałem jak patrol objechał miejsce i zero interwencji. Kiedy zadzwoniłem i zapytałem dlaczego dyspozytor odpowiedział, że auta nie stwarzały zagrożenia. Jak mi się nie podoba to mogę zgłosić na policję. Dlatego kupiłem kilkaset naklejek "karny kutas" i wlepiam takim delikwentom. Skutek o wiele lepszy, bo nie widuję ich w tym samych miejscach. Polecam.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 11 3 miesiące temuocena: 80% 

   naklejkę "karny kutas" to przydałoby się strażnikom miejskim przyklejać na plecy za takie interwencje. Ciekawe ile by ich zgromadzili.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 28 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pancerny Janusz 10 3 miesiące temuocena: 83% 

   Cel został osiągnięty! Całe osiedle już wie, że posiadasz Mercedesa! :P

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 9 3 miesiące temuocena: 83% 

   co się czepiacie Pana Smyka. Kierowca mógł nie widzieć znaku, przecież mógł być niewidomy, prawda Panie Smyk? Nasz dzielna Straż Miejska każde rozwiązanie bierze pod uwagę. Panie Smyk - przepisy mówią, że jest zakaz parkowania na przejściu. Przejście jest oznakowane znakiem pionowym. Czy według Pana jak się wytrze podwójna ciągła a jest "tylko" pionowy zakaz wyprzedzania to można wyprzedzać? Proszę zholować ten samochód. Jak kierowca będzie uważał, że źle zrobiliście to pójdzie do sądu. Proszę wreszcie zacząć wykonywać obowiązki do których zostaliście powołani.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiesław 8 3 miesiące temuocena: 80% 

   Przy płaskowickiej 44 od trzech lat praktycznie codziennie niebieska honda HRV rejBOOM blokuje drogę pożarową straż miejska nic a przejeżdżają codziennie kilkadziesiąt razy .Nawet teraz jak jest budowa , zakaz wjazdu potrafi wjechać i zostawić wjazd dla straży pożarnej .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kama 7 3 miesiące temuocena: 57% 

   Polecam stronę uprzejmiedonosze.net: robimy zdjęcia źle zaparkowanego auta, strona pomaga przygotować zgłoszenie do straży miejskiej, wysyłamy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 6 3 miesiące temuocena: 71% 

   Kierowca mógł nie wiedzieć, że parkuje na przejściu - wyjaśnia Sławomir Smyk z stołecznej straży miejskiej... NAPRAWDĘ? No ale jak się p.j. z chipsów ma to może taki szczegół umknąć.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Go 5 3 miesiące temuocena: 71% 

   Dziury w oponach pomoga. No samochod nie odjedzie ale wiecej moze tak nie zaparluje

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 4 3 miesiące temuocena: 73% 

   Ewentualnie mogą niknąć koła skoro i tak już niepotrzebne

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kulczyńskiego 3 3 miesiące temuocena: 100% 

   wystarczy 2-3 Panów i zepchnąć auto na ulicę - powinni odholować

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 2 3 miesiące temuocena: 84% 

   Chętnie dowiedziałbym się, jak takie sprawy załatwia się w innych krajach.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 1 3 miesiące temuocena: 67% 

   Po zapoznaniu się z artykułem jak i komentarzami stwierdzam, że bliżej nam do Wschodu i ich rozwiązań takich problemów, niż do Zachodu z rozwiązaniami zgodnymi z prawem tam obowiązującym. Ryba psuję się... , ale to wszyscy wiemy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3159 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020