REKLAMAA1-FortSłużew-20-05----31-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 października 2018, 10:19 komentarzy 2

  (FB/Robert Kempa - burmistrz Ursynowa)

  Nielegalna zawrotka przy Arenie Ursynów jest już legalna. Zarząd Dróg Miejskich wymienił znaki i sygnalizację świetlną. To ostatnia ze zmian w organizacji ruchu na Ursynowie, która ma ułatwić poruszanie się po dzielnicy w czasie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy.

  Blisko rok trwały starania społeczników z Ursynowa o to, by zalegalizować zawracanie na ul. Pileckiego na wysokości Alternatywy. Zabiegali o to m.in. działacze Projektu Ursynów. Wreszcie się udało. Od wczoraj kierowcy mogą już bez wyrzutów sumienia zawracać na tym skrzyżowaniu. 

  Informację ogłosił w mediach społecznościowych burmistrz Robert Kempa.

  Zawrotka przy Arenie Ursynów funkcjonowała bez pozwoleń urzędniczych przez całe lata. Liczba kierowców zawracających na tym skrzyżowaniu znacznie wzrosła po wybudowaniu Lidla. Dla klientów tego sklepu wyjazd w kierunku Puławskiej był możliwy tylko przez nadrobienie kilkuset metrów ulicą Pileckiego do skrzyżowania z Płaskowickiej, pierwszego miejsca, w którym dozwolone było zawracanie.

  Zalegalizowanie zawracania przy Arenie ułatwi też życie mieszkańcom osiedla "Olimpia", które przy okazji przebudowy Pileckiego zostało pozbawione lewoskrętu prowadzącego pod bloki.

  To ostatnia ze zmian w organizacji ruchu na Ursynowie, o które wnioskowała do miasta dzielnica, by ułatawić kierowcom poruszanie się w rejonie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Wcześniej drogowcy dodali jeden pas do lewoskrętu z Pileckiego w Ciszewskiego, wydłużyli fazę świateł do skrętu przy Lanciego/Belgradzkiej, zmienili pasy do skrętów na skrzyżowaniu Pileckiego i Płaskowickiej.

  Dzielnica stara się jeszcze o wydłużenie pasa do skrętu na ul. Rosoła przy Gandhi.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~M 2 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Super, ale z tym dalej to bez przesady: "Zalegalizowanie zawracania przy Arenie ułatwi też życie mieszkańcom osiedla "Olimpia", które przy okazji przebudowy Pileckiego zostało pozbawione lewoskrętu prowadzącego pod bloki." Kiedy zostanie zalegalizowane zawracanie na Pileckiego/Gandhi w stronę osiedla 'Olimpia'?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mohito76 1 7 miesięcy temuocena: 75% 

   a kiedy wreszcie zrobią legalną zawrotkę na Nowoursynowskiej na wysokości SGGW? w tej chwili, jadąc na Mokotów, zawrócić można dopiero na Dolinie Służewieckiej!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2634 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019