REKLAMAA1 IJEST.PL 12.05.2021 - 10.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 kwietnia 2021, 12:00 komentarzy 18

  (GDDKiA/K. Nalewajko)

  Zawrotka przy Puławskiej zniknie później. Na kilka dni przed jej planowaną likwidacją Astaldi zmieniło kalendarz robót, tłumacząc się pogodą i koronawirusem.

  14 kwietnia Astaldi poinformowało, że od 26 kwietnia znika popularna zawrotka na terenie budowy POW, która umożliwia kierowcom wygodny skręt w ulicę Puławską. Co prawda zjeżdżający z trasy S2 narzekali na korki związane z niefortunnym ustawieniem sygnalizacji świetlnej (kierowcy mieli tylko 7 sekund na skręt), ale dwa zjazd to zawsze lepsze rozwiązanie niż jeden.

  Niezadowoleni kierowcy nadal naciskali na wydłużenie zielonego światła, ale zamiast korekty dowiedzieli się, że drogowcy mają dość krytyki i zamierzają rozwiązać problem raz na zawsze - przez likwidację zawreotki. 

  - W związku z negatywnymi komentarzami dotyczącymi funkcjonowania tzw. zawrotki na węźle Puławska, przeanalizujemy likwidację tego dodatkowego zjazdu z S2 w ul. Puławską w stronę centrum. Kierowcom do dyspozycji zostanie korzystanie z ronda pod wiaduktami S2 - tłumaczyła GDDKiA.

  Termin został wyznaczony na poniedziałek, 26 kwietnia, o czym Haloursynow.pl informował jako pierwsze. Ale w ostatniej chwili nastąpił zwrot w akcji.

  "Ciągłe i intensywne opady deszczu"

  W środę Astaldi poinformowało, że co prawda przystępuje do robót na węźle Puławska, ale zawrotka jeszcze przez parę tygodni będzie działać. Skąd taka zmiana? W poniedziałek wykonawca miał spotkanie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, na którym zapadły nowe decyzje.

  - Budowa to żywy organizm, a front robót jest uzależniony od wielu czynników, choćby od warunków atmosferycznych - tłumaczy Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału generalnej dyrekcji.

  Samo Astaldi dodaje, że przed likwidacją zawrotki kierowców "uchroniły" ciągłe i intensynwne opady deszczu w kwietniu, a także braki kadrowe spowodowane zachorowaniami na Covid-19 w ekipach budowlanych. Przypomnijmy, GDDKiA wciąż nie rozstrzygnęła kwestiii roszczeń Astaldi o wydłużenie terminu budowy POW ze względu na pandemię koronawirusa.

  Nowy termin zamknięcia sprytnie poprowadzonej przez teren budowy zawrotki to poniedziałek, 17 maja. Od tego dnia kierowcom pozostanie już tylko zjazd na rondo pod wiaduktem trasy S2 przy Puławskiej. Niestety, również zakorkowane.

  Porozumienie jeszcze nie podpisane

  Zawrotka jest także kartą przetargową między drogowcami a miastem. Drogowcy chcieliby uruchomić węzeł Ursynów Zachód, czyli korzystny dla kierowców zjazd z trasy S2 w ulicę Gandhi i Płaskowickiej. Mógłby on funkcjonować jako drugi zjazd jeszcze przed otwarciem tunelu POW, co ma nastąpić - wg najnowszych nieoficjalnych wieści - we wrześniu.

  Miasto stawia jednak warunki, bo nie chce by Ursynów został zalany samochodami zjeżdżającymi z trasy S2 i kluczącymi do Doliny Służewieckiej bądź Przyczółkowej. Jak mówił burmistrz Robert Kempa, likwidacja zawrotki wraz z dopuszczeniem ruchu na węźle Ursynów Zachód mogłaby nastąpić na dwa-trzy miesiące przed realnym oddaniem do użytku tunelu POW. Drugą kwestią podnoszoną przez władze stolicy jest podpisanie porozumienia z GDDKiA określającego przyszłość terenów nad tunelem, na których stolica chce stworzyć park linearny. Projekt porozumienia od paru tygodni leży na stole.

  - W dalszym ciągu trwają prace związane z uzgodnieniem treści porozumienia - informuje Małgorzata Tarnowska z GDDKiA.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 60

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Lech 18 20 dni temuocena: 100% 

   Może wreszcie politycy z różnych partii zaczną służyć obywatelom i zaproponują sensowne rozwiązanie. Jeżeli można zwrotkę zamykać i cofnąć decyzję to można również pomyśleć o tymczasowym otwarciu węzła Ursynów -Zachód z ograniczeniem tylko dla samochodów osobowych, na przykład na okres jednego tygodnia. W tym czasie zrobić pomiary ruchu ,a potem po analizie sytuacji podjąć decyzję czy węzeł może być czynny,czy zamknięty do czasu zakończenia budowy tunelu.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 17 20 dni temu

   to zbyt skomplikowane - lepiej poczekać do końca roku

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AAWW 16 21 dni temuocena: 100% 

   Astaldi to naprawdę poważna firma?! Ta budowa to od początku do końca skandal. Jak oni wygrali przetarg?

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pablo 15 20 dni temuocena: 100% 

   Tak jak wszyscy. Bo było najtaniej.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadek 14 24 dni temuocena: 75% 

   "... ale dwa zjazd to zawsze lepsze rozwiązanie niż jeden.... " oraz "...zamierzają rozwiązać problem raz na zawsze - przez likwidację zawreotki..." a takze "...ciągłe i intensynwne opady deszczu w kwietniu,..." Trzy zdania i trzy bledy.... I na tym skonczylem czytanie.... JAK TAK MOZNA???? Nikt nie robi zadnej korekty? Po prostu SKANDAL !!!!!

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 13 24 dni temuocena: 92% 

   Aż strach pomyśleć jak się buduje na Alasce. Ale nie..., wróć... tam jest od razu mróz i śnieg po porze suchej... i nie mają jak zwalić na deszcz.

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fiona 12 24 dni temuocena: 30% 

   Nie rozumiem, o co Wam chodzi ? Przecież to jest POLSKA ! 50 % za, 50 % przeciw, zatem w czym rzecz ? Typowe rozrzucanie obornika !

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pablo 11 22 dni temuocena: 50% 

   Pewna nacja, o której nie wolno głośno mówić, chce podzielić Polskę. Podzielonym, głupim, skłóconym i pijanym narodem dobrze się rządzi.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 10 24 dni temuocena: 58% 

   Jedyne rozsądne wyjście komunikacyjne dla zdecydowanej większości Ursynowa, to otwarcie węzła Ursynów-Zachód. Ale wokół tego zrobiła się wielka polityka, czyli takiego otwarcia nie będzie. Na złość mamie odmrażamy sobie uszy... Będziemy cierpieć i narzekać na zakorkowany węzeł Puławska... Kiedyś może doczekamy się władz rozwiązujących, a nie tworzących problemy... Zaraz, czekaj... Przecież to Polska... Tu jedna ortodoksja zastępuje drugą i się ze sobą nie rozmawia, tylko wzajemnie obraża...

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 9 24 dni temuocena: 43% 

   bez likwidacji zawrotki nie da sie skończyć budowy - no i o to chodzi

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 8 24 dni temuocena: 94% 

   W likwidacji zwrotki przeszkodził deszcz, który padał w kwietniu. To interesujące, bo zawrotkę mieli zlikwidować bo a) się obrazili (deszcz sprawił, że przestali się gniewać?), b) mieli budować wjazd do tuneli (czyżby położone już jezdnie zbyt nasiąkły wodą i nie można kłaść kolejnych warstw?). A jak w maju będzie padało, to przełożą się na czerwiec? No i w maju jest długi weekend. W czerwcu zresztą też. Strasznie trudne te prace do wykonania. Deszcz, covid, sraczka. Normalnie jak plagi egipskie.

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niezadowolony 7 24 dni temuocena: 71% 

   Pod węzłem miał być tunel. Wszystko było przygotowane, ale został zasypany, i raczej nic z niego nie będzie

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~w 6 24 dni temuocena: 83% 

   Tunel nie został zasypany, zostały zbudowane tylko ściany i strop

   Edytowany: 24 dni temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kkkk 5 24 dni temuocena: 46% 

   Wszystko zamknac i odciac! Tu jest potrzebna przestrzen na kontemplacje, na wysublimowane blokowe zycie. Co to za pomysly budowac cos na Ursynowie, 50-100 km dalej, to tak, niech tam sobie buduja galerie, drogi... a nie w krainie wielkiej plyty z przydzialu.

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Johny 4 24 dni temuocena: 73% 

   .. A gdyby tu staruszka przechodziła do domu starców, a tej zawrotki już nie było, a dzisiaj jeszcze by była, to wtedy wy byście tę staruszkę przejechali, a to być może wasza matka!...

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pov 3 24 dni temuocena: 86% 

   Widać , że na tej budowie dzieje się wszystko od przyypadku do przypadku , harmonogran prac nie jest potrzebny bo i po co . Astaldi to firma , której covid19 uratował życie bo kary za nieterminowe zakonczenie prac bylyby ogromne.

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 2 24 dni temuocena: 92% 

   Czy ktoś jest w stanie wziąć tych nieudaczników za twarz? Gdzie jest nadzór inwestora nad budową?

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Helmut 1 24 dni temuocena: 87% 

   Laskawy Pan! Nie zabral, a mogl.

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2535 sekundy
  REKLAMAA2 - SBM Ursynów 14.05.2021 - 20.05.2021