REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-03----31-03-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Kuchnia w przedszkolu specjalnym wymaga remontu

  Kuchnia w przedszkolu specjalnym wymaga remontu

  Kuchnia dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych dzieci - to marzenie rodziców i pracowników Przedszkola Specjalnego przy ul. Teligi. Rada Rodziców rozpoczęła internetową zbiórkę pieniędzy na ten cel. Zebrano już prawie połowę potrzebnej kwoty, ale bez pomocy ursynowian sukcesu nie będzie! 

  W przedszkolnej kuchni po godzinie 13:00 prowadzone są zajęcia dla niepełnosprawnych z różnymi dysfunkcjami. Dzieci poruszają się na wózkach. Jest ciasno, otwór drzwiowy jest za wąski, meble kuchenne też są klasyczne - kompletnie niedostosowane do potrzeb przedszkolaków.

  - Każdy wie, że w kuchni pod zlewem są śmieci, ale w w przypadku osób niepełnosprawnych musi być tam dziura, aby wózek mógł podjechać i dziecko mogło umyć ręce - mówi Grażyna Mackiewicz, matka Mateusza, który uczęszcza do przedszkola przy Teligi. - Teraz musimy dzieci "wykręcać", aby mogły umyć ręce - opowiada pani Grażyna.
   
  Podobnie jest z innymi meblami. Stoły są ciasne i na czterech nogach - wózki nie mogą się zmieścić. Rodzicom marzy się taki na jednej nodze i o regulowanej wysokości, by mogli z niego korzystać zarówno wózkowicze, jak i małe dzieci, które poruszają się samodzielnie. Koszt remontu pomieszczenia i zakupu odpowiednich mebli wraz ze sprzętem AGD oraz wyposażeniem to ok. 15.000 złotych. Projekt i montaż rodzice wykonają własnymi siłami. 
   
  Niedawno ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy, bo ze środków przedszkola finansowane są zakupy sprzętu rehabilitacyjnego i na kuchnię po prostu ciągle brakuje.
   
  - Na chwilę obecną mamy 40% i zbieramy dalej. Jeśli uda się zebrać środki, to 1 sierpnia rozpoczniemy remont kuchni, a 5 września odbędzie się w niej święto naleśnika - zapowiada Grażyna Mackiewicz.
   
  Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem bezpiecznego serwisu Zrzutka.pl. Zachęcamy do wsparcia przedszkola i udziale w spełnieniu marzenia dzieci z ul. Teligi! Już naprawdę niewiele brakuje. Poniżej link do zbiórki.
   
   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2987 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020