REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Piotruś z tatą Mariuszem w szkole przy Lokajskiego 3

  Piotruś z tatą Mariuszem w szkole przy Lokajskiego 3 (KT)

  REKLAMA

  Zbiórka na wózek elektryczny dla ucznia ursynowskiej podstawówki pokazała, że na mieszkańców naszej dzielnicy można liczyć! W kilka dni udało się zebrać niemal całą sumę. Rodzice chłopca są szczęśliwi i zachwyceni błyskawiczną pomocą mieszkańców.

  Życie Piotrka Zubika chorego na dystrofię mięśniową Duchenne'a jest trudne i wymaga wielu wyrzeczeń. Rodzina trzyma się dzielnie i wspiera w codziennym życiu, choć, jak przyznaje, wymaga to ogromnego wysiłku i nakładu pracy.

  - Od roku jestem z synem w szkole. Muszę mu pomagać w codziennych sprawach. Jadę z nim do toalety, pomagam w innych czynnościach. Sam kończyłem podstawówkę, a teraz trafiłem do gimnazjum - żartuje Mariusz Zubik, tata Piotrka.

  Pan Mariusz musiał zrezygnować z pracy, bo opieka nad synem pochłania całą dobę. Na utrzymanie rodziny pracuje mama.

  Chłopak mógł kiedyś chodzić, jednak dystrofia mięśniowa Duchenne'a rozwija się powoli i stopniowo atakuje mięśnie. W końcu odebrała chłopcu czucie w nogach i na zawsze uniemożliwilła mu poruszanie się o własnych siłach. Choroba nigdy nie odpuści. Dzielny chłopak już teraz zmaga się z utratą sił w rękach. Niebawem nie będzie w stanie utrzymać kubka.

  Kilka lat temu wózek inwalidzki stał się integralną częścią życia Piotra. Niestety manualny sprzęt nie wystarcza - nie sprawdza się w trudniejszych warunkach. Solidny wózek elektryczny da chłopcu i jego rodzicom ulgę i wytchnienie w codziennym funkcjonowaniu. Zresztą sam Piotrek najcelniej to komentuje. 

  - Dla Ciebie pewnie wózek to najczarniejszy scenariusz, dla mnie to marzenie, które na ten moment jest nieosiągalne, bo cena za wózek elektryczny jest ogromna - mówi 15-latek. 

  Wózek elektryczny kosztuje nieco ponad 50 tys. zł. W kilka dni, dzięki szczodrości mieszkańców, udało się zebrać niemal 48 tysięcy. Brakuje jeszcze zaledwie 4 tysięcy złotych.

  - To przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewałem się, że zbiórka potoczy się tak błyskawicznie. Jesteśmy wdzięczni za każdą wpłatę - dodaje pan Mariusz.

  ZBIÓRKA NA WÓZEK DLA PIOTRA TRWA TUTAJ:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~rodzic340 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

   odzew wśrod szkolnej społeczności był niesamowity, może warto pomyśleć o zorganizowaniu akcji na rzecz rehabilitacji Piotrka, myślę, że i dzieci i rodzice chcieliby pomóc

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic340 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   udało się!!!!! pieniądze zebrane!!!!!!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klasa 2A GIM 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Uda się!!! Super!!!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1308 sekundy
  REKLAMA