REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Budynek dawnej centrali telefonicznej od lat służy jako biuro jednego z operatorów sieci komórkowej. Działka, na której stoi należy do dewelopera. Firma Yareal ma w planach wyburzenie starego budynku i postawienie apartamentowca. Niedawno teren wokół starej centrali został wyremontowany.

  Gmach przy ul. Przy Bażantarni 10 lata świetności ma już dawno za sobą. Niegdyś zespół pracujący w centrali telefonicznej na granicy Kabat i Natolina pomagał ursynowianom dzwonić. Dziś budynek dalej pełni funkcję telekomunikacyjną - mieści się w niej biuro sieci komórkowej.

  Niedawno wokół centrali pojawił się ciężki sprzęt i robotnicy. Zrywano starą nawierzchnię, układano nową. Powstały również dwa nowe miejsca parkingowe oraz nowy wyjazd z posesji przy ul. Przy Bażantarni 10.

  Prace na zlecenie dzielnicy wykonał deweloper, który ma zamiar zburzyć starą centralę i na jej miejscu wybudować zespół mieszkalno-usługowy. Mimo iż warunki zabudowy tego terenu zostały już ustalone z ratuszem, to firma Yareal nie przyznaje się do planów wobec działki Przy Bażantarni 10.

  - Na obecnym etapie nie mamy konkretnych planów dotyczących sposobu zagospodarowania tej nieruchomości. W najbliższym czasie nie są planowane żadne zmiany dotyczące funkcjonowania ani budynku, ani pozostałej części nieruchomości - mówi Olga Prokopiak z Yareal.

  Do urzędu dzielnicy na razie nie wpłynął wniosek o wyburzenie centrali oraz o pozwolenie na budowę. Prace dewelopera nie oznaczają więc rozpoczęcia budowy nowego budynku. To prace przygotowawcze pod przyszłą inwestycję.

  - Zażyczyliśmy sobie drobnych remontów i przebudowy wokół terenu już kilka lat temu, po wydaniu ustaleń warunków zabudowy. To pewnie przygotowanie do rozbiórki i budowy przez dewelopera - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Warunki zabudowy wydane już w 2016 roku dla działki na skrzyżowaniu ul. Przy Bażantarni i al. KEN dopuszczają w tym miejscu budynek mieszkalny z usługami w parterze oraz garażem podziemnym. Blok może mieć maksymalnie 13 piętrową wieżę przy skrzyżowaniu, do 7 pięter wzdłuż obu ulic oraz do pięciu pięter od strony istniejącego osiedla. To, co jednak faktycznie powstanie w miejscu starej centrali telefonicznej, zależy od projektu przygotowanego dla dewelopera. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 81

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 21
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~oliwia 18 7 miesięcy temuocena: 100% 

   W ostatnim czasie deweloperzy patrzą łakomym okiem na wszystko, co ma mniej niż dwa piętra wysokości, stanowi budynek użyteczności publicznej - muszą dowalić co najmniej 8 pięter powyżej. Tu jest jeszcze o tyle dobrze, że budynek stoi w dużej odległości od innych budynków, a zaręczam wam, że są na Ursynowie takie "perełki", gdzie sąsiedzi mogę sobie pożyczyć przez balkon cukier, bo budynki stoją w tak bliskiej odległości.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszafiak 17 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Warunki zabudowy są ważne 2 lata. Aby skorzystać z tych warunków zabudowy developer musiałby uzyskać pozwolenie na budowę na podstawie tych warunków pod koniec 2018 r. W takim przypadku właśnie z końcem 2021 r. mijałby 3 letni termin na rozpoczęcie prac budowlanych, żeby pozwolenie na budowę nie straciło ważności. Prace, które prowadzi mogą być częścią prac objętych pozwoleniem na budowę, tylko pytanie dlaczego w takim razie się ukrywa z tą inwestycją?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 16 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Bzdura. Decyzja o warunkach zabudowy jest ważna do momentu uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania terenu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoł 15 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Ciekawe, jakie ceny za m2 dowalą. Na Kabatach ostro popłynęli ostatnio, hahaha. Zastanawia mnie również, czy chociaż część przyszłych nabywców zdaje sobie sprawę z tego, że park widoczny z okna oblegany jest przez bananową patologię, z którą od lat nikt nie może zrobić porządku. Wiele razy już słyszałem, jak kogoś zaczepiali, zwyzywali, albo demolowali tamtejszy plac zabaw. Groźni nie są, jak to rozpuszczone banany, ale młodszym od siebie oraz dziewczynom skutecznie uprzykrzają życie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 14 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Artykuly, ze ta dzialka bedzie zabudowana czytalem juz z 10 lat temu. Orange tego budynku juz dawno nie potrzebowal, problemem mogl byc miejscowy plan zagospodarowania. Ursynow potrzebuje nowych blokow.. chociaz 13 pieter w tamtym miejscu to chyba przesada. To nie jest wysoki Ursynow gdzie jest duzo takich wysokich blokow. Na moje oko wysoki parter + 9 pieter bedzie bardziej prestizowe, haha.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zeus 13 7 miesięcy temuocena: 80% 

   deweloper rządzi i jest prawdziwym włodarzem tego miasta

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczupak 12 7 miesięcy temuocena: 80% 

   To nie jest zły teren na blok, ale z drugiej strony będzie stał po prostu przy ruchliwej drodze. Oczywiście każdy sam decyduje jak wydaje swoje pieniądze, ale ja swoich na tę lokalizację bym nie wydał.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 11 7 miesięcy temuocena: 90% 

   polecam przejechać się na linie graniczną mokotowa/wilanowa czyli na ul. Nałęczowską i zobaczyć na własne oczy kolos który tam powstał... okoliczne bloki z lat 70-tych nikną przy tym.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 10 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Sasiedzi z okolicznej niskiej zabudowy beda zachwyceni. I jaki cudowny bedzie widok z parku, na kolejny kołchoz. To jest kurna dramat, co sie dzieje w tym miescie, patodeweloperka w Warszawie a zwlaszcza na Ursynowie ma sie swietnie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZXC 9 7 miesięcy temuocena: 44% 

   Bez przesady! Dlaczego od razu patodeveloperka? Znasz już jakie tam będą mieszkania itp? To atrakcyjna narożna działka, dziś na niej stoi mało ciekawy budynek. Tylko naiwny mógłby myśleć, że tak wciąż będzie. To jednak miasto, dość atrakcyjna lokalizacja blisko metra, dlatego zabudowa mieszkaniowa powstanie tam prędzej czy później. Dobrze byłoby, aby był to ciekawy narożny budynek z dołem na sklepy i usługi. Wszędzie obok takie budynki już są.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 8 7 miesięcy temuocena: 39% 

   Raczej patokomentarze ludzi narzekających, że się miasto rozwija. Od lat wiadomo, że ten budynek będzie zburzony jak tylko Orange zabierze swoje urządzenia, na co mają min. 5 lat od momentu sprzedaży. A już trochę czasu minęło. Zniknie rupieć, powstanie nowy budynek mieszkalny. Normalnie straszne, co? Jak ty to przeżyjesz?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 7 7 miesięcy temuocena: 76% 

   Miasto sie rozwija od 13 pietrowych blokow? Miasto sie wg Ciebie rozwija, bo zbudowali Wola Tower? Na ursynowie wystarczy popatrzec, na te kołchozy na rogu KEN/Belgradzka, czy Stryjenskich 19. Kiedys Ursynow budowano z glowa, blok, miejsce rekreacji, duze podworka, bylo gdzie poharatać w gałe, miejsca parkingowe. Dzisiaj wciskają plomby gdzie sie da, plac zabaw 3 metry na 2, i zdziwienie, dlaczego uwazam, ze od razu patodeweloperka.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 32 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 6 7 miesięcy temuocena: 76% 

   I cyk, kolejne kurniki, czy jak kto woli - półki na słoiki lub, w języku patodeweloperów "LUKSOSOWE APARTAMENTY URSYNÓV REZIDENC", czyli 38m z aneksem i oknami z jednej strony xD, no chyba że wydasz z bańkę, to wtedy dwa pokoje, z czego drugi wielkości pudełka na buty, aneks oczywiście ten sam bo oddzielna kuchnia to dopiero w takich za 2 bańki.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 7 miesięcy temuocena: 35% 

   Nie wiesz co powstanie na tej małej działce a już gardłujesz na całego. Wybudowali wieżowce w centrum Warszawy? Niebywałe. Kilkunastopiętrowe budynki na Ursynowie? Szok i niedowierzanie. A nie wróć, nawet komuniści budowali takie na Ursynowie. To o co Ci chodzi? Mogłeś kupić ten budynek od Orange i po problemie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 7 miesięcy temuocena: 44% 

   I jeszcze jedno - kiedyś wystarczyło po prostu ukraść grunt pod nowe osiedla i można było sobie budować jak się chciało. Teraz grunt trzeba kupić, a to sporo kosztuje i nikt nie będzie się Ciebie pytał o sposób budowania komunistów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 3 7 miesięcy temuocena: 35% 

   wyprowadź się na wieś

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZXC 2 7 miesięcy temuocena: 41% 

   Jestem przekonany, że nowy blok będzie bardzo ok - najnowsze bloki na Ursynowie to jedne z ładniejszych jakie powstały na Ursynowie i nie tylko (np. Cynamonowa lub Ken 55-57). Nie ma jeszcze nawet projektu wiec nie krytykuj.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fgh 1 7 miesięcy temuocena: 57% 

   ~ats no nie przesadzajmy z tymi klitkami za bańkę. Za mniej niż bankę kupiłem ostanio na ursynowie 3 pokoje, oddzielna kuchnia oddzielny salon więc da się. Deweloperzy budują to na co jest zapotrzebowanie. Metr drogi to i mieszkania ludzie mniejsze mogą sobie pozwolić. Lepiej jakby w ogole nie budowali a mlodzi mieszkali u teściów? Miejsce bardzo dobre na budynek wielorodzinny, w narożniku, nikomu okno w okno nie będzie. Popieram :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4365 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022