REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Coraz bliżej powstania kolejnego Miejsca Aktywności Lokalnej na Ursynowie - czyli miejsca spotkań sąsiedzkich. Ursynowski ratusz zdecydował w końcu, co zrobić ze starym blaszakiem przy Karczunkowskiej. W jego miejsce powstanie całkowicie nowy budynek. 

  Miejsce Aktywności Lokalnej to miejsce, w którym sąsiedzi mogą poznać się i stworzyć wspólnie coś fajnego. Warsztaty, koncerty, spotkania. To tylko kilka z wielu możliwości. Na Ursynowie funkcjonują już dwie takie placówki - przy Kajakowej oraz przy Kłobuckiej. Cieszą się one dużą popularnością i sympatią mieszkańców.

  Od kilku lat ursynowski ratusz przymierza się do otwarcia trzeciego MAL-u. W 2019 roku władze dzielnicy zapowiedziały, że powstanie przy on ul. Karczunkowskiej 138, na rogu ul. Buszyckiej. Problematyczny okazał się jednak stojący tam pawilon z lat 70. XX wieku. Przez długi czas urzędnicy nie mogli się zdecydować, co z nim zrobić. Wreszcie decyzja zapadła.

  - Budynek istniejącego pawilonu przeznaczony jest do rozbiórki. W jego miejsce planowany jest nowy budynek Miejsca Aktywności Lokalnej, przeznaczony do użytkowania całorocznego dla mieszkańców Ursynowa, w szczególności społeczności Jeziorek Południowych - mówi rzeczniczka ursynowskiego ratusza Kamila Terpiał.

  "Integracja lokalnej wspólnoty"

  W grę wchodziła jeszcze rozbudowa pawilonu. Jednak nawet wtedy nie spełniałby potrzeb mającego powstać MAL-u. Do tego nie mógłby być wykorzystywany przez cały rok, bo nie ma tam ogrzewania. W nowym budynku natomiast wszystko będzie zaplanowane już pod sąsiedzką placówkę.

  - Założenia są takie, aby Miejsce Aktywności Lokalnej umożliwiało różnorodną aktywność, z przyjaznym otoczeniem, było otwarte i dostępne, jednocześnie zapewniając poczucie komfortu, odpoczynku, umożliwiając integrację lokalnej wspólnoty - zauważa Kamila Terpiał.

  Nowy budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajdzie się w nim duża sala wielofunkcyjna, a w razie potrzeby jeszcze jedna mniejsza. Do tego aneks kuchenny oraz pomieszczenia gospodarcze. Urząd rozpoczął już poszukiwania projektanta nowego budynku.

  Pozostaje jeszcze kwestia placu zabaw. O jego budowę w ramach MAL-u apelowali mieszkańcy podczas konsultacji społecznych. W ogłoszonym przez urząd przetargu nie został on uwzględniony. Jak tłumaczy rzeczniczka ursynowskiego urzędu, na razie władze dzielnicy nie planują jego budowy.

  Zanim rozbiorą, zanim wybudują...

  Budynek ma być gotowy w grudniu 2023 roku. Taki termin podaje urząd w przetargu na projekt. To jednak w przypadku, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem władz Ursynowa. Nie wiadomo, ile potrwają poszukiwania wykonawcy budynku, ani kiedy dzielnicy uda się zabezpieczyć odpowiednią kwotę. 

  - Szacowany koszt robót budowlanych wynosi ok. 600 tys. zł, ale wymaga aktualizacji. Ponadto jest wiele czynników mogących modyfikować szacowany koszt inwestycji w tym między innymi proponowane warianty rozwiązań techniczno-materiałowych w budynku - stwierdza rzeczniczka ursynowskiego ratusza. 

  Trzeci MAL na Ursynowie będzie jednocześnie trzecim MAL-em na Zielonym Ursynowie. Na swoje Miejsce Aktywności Lokalnej cały czas czekają mieszkańcy „wysokiej” części dzielnicy. Były plany, aby stworzyć je w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. Urząd jednak z nich zrezygnował i zastanawia się nad nową lokalizacją. Na razie władze Ursynowa nie zdradzają szczegółów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~o bosh 4 miesiąc temu

   ale siara

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~Czesio 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Kościół by postawili.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby
  • ~PapaSmerf40 2 miesiąc temuocena: 92% 

   Raczej pijackich libacji i wszechobecnego pier#olnika.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby
  • ~Jeziorak 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Na zimę będzie jak znalazł, żeby mieć gdzie wypić piwo z Biedry po drugiej stronie Karczunkowskiej.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4994 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022