REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 kwietnia 2021, 10:34 komentarzy 7

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Skutki nauki zdalnej w pandemii - brak kontaktu z rówieśnikami, znużenie lub brak ujścia energii - pozostawią trwały ślad w psychice dzieci - przekonują psychologowie. Warszawski ratusz przygotował dla rodziców bezpłatne webinaria dotyczące zjawiska depresji u dzieci i młodzieży. Pierwsze rusza już dzisiaj.

  Zamknięcie w domach odbija się na psychice dzieci. Pomocy potrzebują nie tylko uczniowie, ale też rodzice - często wyczerpani pracą i dodatkowymi zajęciami szkolnymi.

  Dla młodych pandemia to utrudnienia w nauce, ale też zablokowanie relacji z rówieśnikami, brak możliwości, aby dać ujście energii i emocjom. Dlatego organizujemy kolejny cykl webinariów dla rodziców. Przy wsparciu ekspertów będą mogli dowiedzieć się, jak skutecznie pomagać dzieciom w tym trudnym czasie - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

  Pandemia i związane z nią ograniczenia zmieniła kompletnie nasze życie - szczególnie życie dzieci i młodzieży. Uczniowie tracą teraz bardzo ważny w rozwoju czas, zostali pozbawieni bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i posadzeni przed monitorami. Zamknięci w domach, nie mają przestrzeni, żeby dać ujście swojej energii i emocjom. A rodzice, mimo najlepszych chęci, nie zawsze potrafią im pomóc.

  Na początku pandemii w stolicy ruszyło Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów, młodzi ludzie mogą też korzystać z Młodzieżowego Telefonu Zaufania (tel. 667 147 738). Ale to nie wszystko. Właśnie startują webinaria - czyli internetowe wykłady i porady dla rodziców. Spotkania organizowane przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń są bezpłatne i otwarte. Poprowadzą je dr Konrad Ambroziak z Fundacji Psycho-Edukacja i Arkadiusz Walczak z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

  - Warto zrozumieć problemy naszych dzieci i dowiedzieć się jak im skutecznie pomóc w tej bardzo trudnej sytuacji. Troska o ich zdrowie psychiczne jest dziś równie ważna, jak ochrona przed zakażeniem koronawirusem. A nasze spotkania dostarczą rodzicom wszelkich niezbędnych narzędzi – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy. 

  Pierwsze webinarium odbędzie się już dziś późnym popołudniem, kolejne odbędą się w maju. Dostęp do nich jest bezpłatny i otwarty dla każdego. Terminy i tematyka są następujące:

  • 28 kwietnia, godz. 18.00-20.00 - Zagadki motywacji. Jak skutecznie motywować dzieci i młodzież? (edycja I) - link do spotkania
  • 4 maja, godz. 18.00-20.00  - Zagadki motywacji. Jak skutecznie motywować dzieci i młodzież? (edycja II) link do spotkania
  • 20 maja, godz. 18.00-20.00 - Sztuka współczucia. Jak być lepszym dla siebie i innych? (edycja I) - link do spotkania
  • 24 maja, godz. 18.00-20.00 - Sztuka współczucia. Jak być lepszym dla siebie i innych? (edycja II) link do spotkania
  • 11 maja, godz. 18.00-20.00 - Jak oglądać filmy z dziećmi i młodzieżą? link do spotkania

  Wszystkie spotkania będą tłumaczone na polski język migowy.

  Pierwszy cykl webinariów spotkał się z bardzo dużym odzewem rodziców z całego kraju – wzięło w nich udział ok. tysiąca osób.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Boom 7 19 dni temuocena: 70% 

   Nie ma nic gorszego jak skrzyżowanie psychologa z kompem w zamknięciu. Ja dam prostą radę bez webinaru: sport lub zwykły ruch na świeżym powietrzu, wyjście z dzieckiem do lasu, zaproszenie kolegów i koleżanek, spędzić wspólnie czas. Trwałe ślady w psychice? To raczej po kontaktach dzieci z psychologami - nabierają pewności, że więcej nie chcą z nimi rozmawiać. Kto najlepiej zna swoje dziecko? Rodzic.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 6 19 dni temuocena: 70% 

   Webinaria... Zdrowy rozsądek umarł, pogrzeb niebawem. Moje dzieci nie mają "depresji" i "problemów". Bo od kiedy się zorientowałem, o co w tej błazenadzie biega (marzec 2020), rozpocząłem codzienne, ponad dwugodzinne treningi pod chmurką. Na które zabieram też dzieci, im odpuszczam, więc mają 3-4 razy w tygodniu. Zdzwoniłem się też ze wszystkimi normalnymi znajomymi i co najmniej dwa razy w tygodniu organizujemy spotkania, na których dzieci spotykają się z rówieśnikami i mają szansę wyszaleć. Ale jak ktoś z całą rodziną siedzi w piwnicy, w kombinezonie przeciwchemicznym OP2, to... webinaria faktycznie mogą się sprawdzić. Tylko nie zapomnijcie zdezynfekować klawiatur! Bo jak z nich covid wylezie, to mogiła...

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 19 dni temuocena: 80% 

   Wystarczy dobry antywir do kompa :-)

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~annaann 4 19 dni temuocena: 78% 

   W dzisiejszych czasach wszystko źle wpływa na dzieci. Ale jak siedzą przed komputerem i grają w gry, to jest ok.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grigor 3 18 dni temu

   Przed pandemią moje dziecko grało na tablecie średnio 0,5-1h dziennie. Przy nauce zdalnej siedzi nieraz 6h przed ekranem (w konsekwencji nie gra). Sądzisz, że to takie dobre?

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocham pana panie Sułku! 2 19 dni temuocena: 77% 

   Boiska to przeżytek - Rafau będzie uczył rodziców jak oglądać filmy z dziećmi na komputerze, aby, cyt. "dać ujście energii i emocjom dzieci".

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jane 1 19 dni temuocena: 95% 

   Webinaria... Czyli lecz się tym, czym się strułeś.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3926 sekundy
  REKLAMAA2 - SBM Ursynów 14.05.2021 - 20.05.2021