REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 lutego 2021, 14:59

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Bardzo istotną rolę w precyzyjnych przygotowaniach do prowadzenia nauki zdalnej odegrały wakacje oraz początek roku szkolnego. Dzięki intensywnej pracy włożonej w organizację zdalnego nauczania w czasie wiosennego lockdownu, połączonej z dokładną analizą jej słabych i mocnych stron, do jesiennej sesji lekcji online podeszliśmy spokojnie, merytorycznie i technicznie przygotowani. 

  – Od pierwszego dnia pandemii w zeszłym roku szkolnym przenieśliśmy w 100% plan lekcji do sieci, realizując go 1:1, włącznie z konsultacjami, kołami, nawet lekcjami wf. Uczniowie poczuli, że poważnie i odpowiedzialnie podchodzimy do zajęć, że zależy nam - kadrze NLO - na ich wynikach końcoworocznych i maturalnych, więc zwyczajnie też nie wypadało im nie podejść poważnie i odpowiedzialnie - mówi dyrektor Liceum Krzysztof Adamowicz.

  Kreatywność w pandemii to podstawa

  Nauczyciele prześcigają się w pomysłach, jak sprawić, aby lekcje online były co najmniej tak ciekawe jak w murach szkolnych. Projekty offline przenieśliśmy do sieci. Jednym z bardziej interesujących przykładów jest „Matematyczna Akademia Primusa”. Ostatnie zajęcia dotyczyły wpływu matematyki na rozwój sztuki. A przed nami pilotażowy projekt z tabletami graficznymi. 

  Szczegóły rekrutacji do Liceum Primusa

  Poprzedni rok był trudny dla wszystkich szkół ze względu na lockdown i pandemię. Dla Liceum Primusa dodatkowym wyzwaniem było to, że był to pierwszy rok maturalny po bardzo długiej przerwie. Okazuje się, że pomimo tych utrudnień, w opublikowanym przez Perspektywy rankingu liceów Primus zajmuje 2 miejsce na Ursynowie i 34 na 209 szkół z całego woj. mazowieckiego

  Kolejny raz przekonaliśmy się̨, że Indywidualne Modelowanie Profilu (uczniowie sami dobierają̨ przedmioty, których chcą się uczyć na poziomie rozszerzonym) zdało egzamin i odnosi bardzo dobre efekty.

  Niezwykle ważnym aspektem w Primusie jest tutoring i partnerskie podejście do każdego wychowanka. Zależy nam na rozwijaniu potencjału uczniów oraz motywowaniu ich do samodzielnej pracy, dzięki zaangażowaniu mentorów.

  Uczniowie doceniają traktowanie ich poważnie, nie stwarzamy paraliżującej presji, ale stawiamy jasno określone wymagania, konsekwentnie egzekwujemy terminowe i rzetelne wywiązywanie się z obowiązków.

  Nauczyciele są w określonych granicach przyjaźni, pomocni i dają szanse tym, którzy potrafią z nich skorzystać. Część kadry jest równocześnie tutorami, co przyczynia się do nawiązania głębszych relacji, poznania naszych uczniów dużo lepiej. Nasi uczniowie nie są anonimowi, nie są pozostawieni samym sobie, nie słyszą od nas "mnie to nie obchodzi", "to twój problem", mają wsparcie wychowawców, nauczycieli, pedagoga i psychologa

  – opowiada dyrektor NLO.

  - Zwyczajnie lubimy - my, nauczyciele - swoją pracę, lubimy naszych uczniów, czujemy satysfakcję, gdy z 14-15 latków stają się dojrzałymi ludźmi – podkreśla Krzysztof Adamowicz.

  Na ogromne podziękowania zasługuje cała społeczność Primusa: kadra nauczycielska z ogromną pasją, uczniowie chcący przyswajać wiedzę i świetnie współpracujący rodzice. Wiemy, że damy radę przetrwać trudny czas zdalnej edukacji, dzięki wspólnemu działaniu i byciu razem. 

  Dzień otwarty już 25 lutego w wersji stacjonarnej!

  Widzimy się już w czwartek (25.02.2021 r.) w naszej szkole. Spotkania będą odbywały się turami od godz. 17:30, w bardzo małych grupach, przestrzegając reżimu sanitarnego. 

  Każdy chętny musi wcześniej zapisać się telefonicznie (sekretariat - tel. 22 648 28 53).

  W planie dnia otwartego jest rozmowa z dyrekcją, nauczycielami, uczniami i zwiedzenie szkoły. 

  Zapraszamy również do wywiadu z naszym absolwentem, który dzieli się wspomnieniami i przemyśleniami na temat Primusa.

  Artykuł załadowany: 0.7345 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022