REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  W dzisiejszych czasach prowadzenie przedsiębiorstwa w branży transportowej opiera się na korzystaniu z szerokiej gamy nowoczesnych rozwiązań elektronicznych. Nowinki technologiczne nie ominęły także podstawowej czynności, jakiej należy dopilnować w tego typu firmie. Mowa tu oczywiście o sczytywaniu tachografu i kart kierowców. Stare metody wymagające obecności pojazdu w bazie warto odłożyć już do lamusa ze względu na liczne trudności logistyczne, jakie powodują. Profesjonalne firmy przeprowadzają odczyt karty kierowcy i tachografu całkowicie zdalnie, co znacznie usprawnia funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.

  Czego potrzebujesz, by przeprowadzać zdalny odczyt tachografu?

  Sczytanie tachografu zlecisz z dowolnego komputera z dostępem do internetu. Decydując się na korzystanie z systemu monitoringu floty w twoim przedsiębiorstwie wejdziesz w posiadanie niezbędnego w tym celu oprogramowania. Instalacja jest intuicyjna i nie sprawi ci najmniejszych problemów. Nie musisz przy tym obawiać się, że do wrażliwych danych twojej firmy będą miały dostęp osoby niepowołane. Korzystanie z oprogramowania pozwalającego na sczytywanie kart kierowcy i wskazań tachografu wymaga bowiem autoryzacji. Przeprowadza się ją, podłączając do portu USB dedykowane urządzenie. W ten sposób zabezpieczasz ważne informacje i upewniasz się, że jedynie wyznaczeni przez ciebie pracownicy będą mogli pobrać pliki z danymi. Odczyty wykorzystasz później na potrzeby urzędowe lub do efektywnego planowania pracy w przedsiębiorstwie transportowym.

  Regularne sczytywanie danych z tachografu jest wymagane przez przepisy unijne.

  Każdy właściciel zarejestrowanego na terenie Unii Europejskiej przedsiębiorstwa transportowego musi działać zgodnie z przepisami. Unijne regulacje obowiązują na terenie wszystkich państw członkowskich. Początkowo było to traktowane jako utrudnienie, bowiem do codziennych obowiązków należało dołożyć jeszcze konieczność pilnowania “sczytywania tacho” w określonych odstępach czasowych. Jak każdy przepis, także i ten po początkowych protestach przestał budzić wielkie emocje, a możliwość zdalnego odczytu tachografu zdecydowanie przyspieszyła ten proces. Wskazania tachografu należy odczytywać zgodnie z obowiązującym prawem raz na 90 dni. Karta każdego kierowcy wymaga nieco większej uwagi, nie można bowiem zapomnieć o odczytaniu jej co 28 dni. 

  Odczyt tachografu i karty kierowcy stanowi wyraźny dowód, że działasz zgodnie z Kodeksem pracy.

  Zapominając o okresowym sczytaniu karty kierowcy i tachografu, narażasz swoją firmę na dotkliwe kary finansowe. W ten sposób pozbawiasz się bowiem dowodów na to, że organizacja pracy w twoim przedsiębiorstwie przebiega zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Z tego względu odczyty warto przechowywać na dwóch niezależnych nośnikach danych, aby mieć do nich łatwy dostęp na wypadek ewentualnej kontroli. Zdalny odczyt tachografu zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie przedsiębiorstw transportowych, pozwalając na zebranie danych w dowolnym momencie. Dzięki temu łatwiej jest dopilnować terminów i nie wymaga to szczegółowego planowania obejmującego dodatkowe zjazdy na bazę należących do ciebie pojazdów. Zamiast tego można się skupić na organizacji pracy poszczególnych kierowców w sposób jak najbardziej wydajny. System do monitoringu floty dostarczy ci bowiem przydatnych informacji o tym, ile godzin przepracował każdy z nich w ciągu danego dnia lub tygodnia. Rozsądnie rozdysponowując pozostałe godziny możesz zrealizować więcej zadań w tym samym przedziale czasowym.

  Artykuł załadowany: 0.2099 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020