REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  "Galeria Balkon" przy ulicy Koncertowej - jedyna taka na Ursynowie, a może w całej Warszawie, padła ofiarą wandala.  W niedzielę balkon Krzysztofa Nowakowskiego, na którym wisiały jego prace, został pomazany czarną farbą przez młodego mężczyznę. Nie spodobał mu się plakat z twarzą Rafała Trzaskowskiego. Sprawcę ujęła policja, grozi mu wysoka grzywna. 

  Kilkanaście minut przed północą, w niedzielę Krzysztofa Nowakowskiego wyrwał ze snu dzwonek do drzwi. Ten były emerytowany dyplomata i absolwent Akademii Sztuk Pięknych od roku przy ul. Koncertowej 10 prowadzi jedyną w swoim rodzaju "Galerię Balkon".

  Na szybie przeszklonego balkonu umieszcza malowane na kartonach swoje plakaty, komentujące m.in. polskie życie polityczne. Wiszące na parterze dzieła codziennie mogli oglądać przechodzący obok mieszkańcy, pozytywnie reagujący na sztukę swojego sąsiada. 

  W niedzielę pewnemu 30-latkowi nie spodobało się wycięte z gazety zdjęcie Rafała Trzaskowskiego z podpisem "Mój Kandydat". Dewastującego galerię wandala zauważył dozorca z pobliskiego przedszkola i to on powiadomił o wszystkim policję. 

  - Bardzo byłem zdziwiony jak zobaczyłem policjantów, a potem pomazany balkon. Na dworze stała już grupka ludzi, a funkcjonariusze spisywali tego drania. Przypisywał mi on bardzo paskudne rzeczy, m.in. autorstwo drastycznych plakatów wymierzonych w PiS, których ja nigdy nie zrobiłem. Mam jedynie karykaturę Jarosława Kaczyńskiego, trzymającego w ręku banana z napisem "Hołota nie lubi bananów". Najwyraźniej bardzo nie spodobał mu się Trzaskowski, zapewne ma innego kandydata na prezydenta niż ja - mówi Nowakowski. 

  Strach o samochód

  Sprawca, który wdrapał się na poręcz balkonu, zamalował Trzaskowskiemu oczy, domalował wąsy, a nad głową umieścił aureolę. Wszystko na szybie, za którą wisiał wizerunek polityka. Mężczyzna pomazał też na czarno poręcze balkonu, a nad plakatem, na szybie napisał: "sztuka polityki?".

  - Teraz myślę jak pozbyć się tych napisów, czym to można zmyć z szyby. Poproszę też o pomoc spółdzielnię, bo nie mam takiej farby, żeby zamalować bazgroły na balkonie. Trochę powietrze już ze mnie zeszło, ale miałem w samochodzie zawieszkę z Trzaskowskim, którą zdjąłem. Boję się, żeby mi ktoś nie wybił szyby, porysował karoserii, lub sprawił inny kłopot - przyznaje Krzysztof Nowakowski.

  Mężczyzna, który został złapany przez policję za swój czyn może stanąć przed sądem. Za złamanie art. 63a Kodeksu wykroczeń, w którym mowa jest m.in o umieszczeniu napisów lub rysunków w miejscu publicznym bez zgody właściciela tego miejsca, grozi nawet 5 tys. zł grzywny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 159

  • 29
   BARDZO PRZYDATNY
  • 13
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 16
   OBOJĘTNY
  • 10
   NIEPRZYDATNY
  • 40
   WKURZONY
  • 45
   BRAK SŁÓW

  23Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Robson 23 3 miesiące temuocena: 82% 

   Skoro radny rojeski z koleżkami osobiście dewastuje plakatami wyborczymi czyjąś własność to o czym mówimy. I oni mają prawo w nazwie partii. Rojeski oddaj mandat bo nie zasługujesz na niego.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bosak 2020 22 3 miesiące temuocena: 55% 

   Po komentarzach widać, ile pisowskich trolików nagle zamieszkało na Ursynowie. Własność prywatna jest święta a oni podziwiają lamusa, który niszczy cudze mienie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kąśtytucja 21 3 miesiące temuocena: 44% 

   Czy zwolennicy modlili się pod tym obrazem, tak jak jeszcze niedawno były spotkania z obrazem Kidawy Błońskiej , a może będą odprawiać tam tęczowe msze, wtedy mogliby gościa oskarżyć o znieważenie miejsca kultu religijnego.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robson 20 3 miesiące temuocena: 73% 

   .... Modły to tylko pod obrazkiem kaczyńskiego tumanie pisowski.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 24 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 19 3 miesiące temuocena: 50% 

   Pan Krzysztof, bardzo pozytywna postać Koncertowej 10. Ubarwia nam codzienną szarość, również i porozmawiać można. Niczym człek światowego formatu. Jego prace owszem, wzbudzają czasami kontrowersje albo nawet oburzenie. No cóż...? Nie każdemu dogodzić można. Ja akurat uwielbiam i poddaje się ewentualnej krytyce. Pamiętam czas, kiedy nie było tzw. Galerii i nie było jeszcze Pana Krzysztofa. Złośliwy powie... święty spokój był. No może był? Czasami ktosiu sprayem na murze "głupi kaowiec... :)" wysmarował. I tyle ze sztuki ulicznej było. A propose definicji sztuki w komentarzach... Możemy podyskutować. Swoją drogą to Pan Rewolucjonista nieźle się musiał rozpędzić, bo i okna w sąsiednim przedszkolu też wzbogacił swoją twórczością. A tam akurat wizerunku kandydata R. T. nie było. Być może i u nas się zaczynają już jakieś ruchy społeczne, a to tylko taka zmyła była??? To jak to potem w historii będzie określane: PÓŹNA WIOSNA LUDÓW 2020 albo LATO LUDÓW 2020. I znowu trza do sklepu po zapasy!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty Zielone 18 3 miesiące temuocena: 67% 

   A może to sztuka interaktywna ? Jeśli tak, to celem artysty było wzbudzeniu emocji, które właśnie w taki sposób zostały wyrażone. Moim zdaniem w niezbyt wyszukany sposób, ale ja nie jestem artystą, a z tego co do mnie dociera ze świata sztuki (i zatoki...), nie byłoby to nic nadzwyczajnego.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 17 3 miesiące temuocena: 91% 

   Taka stara fraszka ku przestrodze: Ucz się Polsko przed szkodą brać do tronu ludzi, Bo gdy bydło brać będziesz, wszystko ci spaskudzi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~:-) 16 3 miesiące temuocena: 51% 

   Idealnie pasuje do PAD - dzięki!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 23 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 15 3 miesiące temuocena: 70% 

   Powiem tak - Galeria Balkon to fajna inicjatywa. Człowiek wystawia jakieś rysuneczki, zazwyczaj zabawne, czasem mniej, ale zawsze nieszkodliwe. Ale teraz włączył się do wąsko pojmowanej polityki. Wąsko pojmowanej, bo lokalnej. Jak sobie drwił z Trumpa, to nikogo to nie obchodziło. Ale w momencie, w którym włączył się w polską kampanię polityczną, doszczętnie i w całości brudną i gównianą, wyraził zgodę na to, co może się zdarzyć. Ja akurat przechodzę pod tym oknem prawie codziennie, więc kiedy zobaczyłem ten plakat z Trzaskowskim, to obstawiałem, że albo mu tę szybę wytłuką, albo zrobią coś, co właśnie zrobili. Mam nadzieję, że incydent będzie dla pana artysty-dyplomaty sygnałem, żeby pozostać przy sztuce i nie mieszać się w polityczne kampanie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 14 3 miesiące temuocena: 53% 

   Bzdury. Nie ma zgody na niszczenie mienia - w żadnym wypadku. Balkon należy do właściciela i może zamieścić co chce. Jeżeli kogoś obraża treść danego plakatu to może sprawę zglosic a nie niszczyć balkon.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 13 3 miesiące temuocena: 55% 

   @Kronik Tyle że tutaj nikt nie pochwala "niszczenia mienia" ani do niego nie nawołuje. Należy tylko wykazać się zdrowym rozsądkiem. Jeśli posiadacz ulicznej "galerii" nagle stanie się stroną brutalnej politycznej walki, to musi się liczyć z konsekwencjami. To proste. Jeśli chcesz wypróbować, jak rozmaite "święte prawa" działają w praktyce, to idź sobie pod stadion Legii, kiedy akurat będą się schodzić kibice i zacznij krzyczeć "Polonia pany", albo coś w tym guście. A później, jak już wstaniesz (o ile wstaniesz) i się otrzepiesz, możesz im zrobić wykład na temat "świętej nietykalności cielesnej". Może nawet zrobisz dobry uczynek i kilku pęknie ze śmiechu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 12 3 miesiące temuocena: 38% 

   Ok, czyli prawo jakie takie jest dla słabych. Prawo własności nie działa w praktyce. Jak rozumiem , kiedy ktoś zdejmie Ci koła z bolidu na parkingu uznasz, że ponieważ kupiłeś samochód to stałeś się naturalnym celem złodziei. Tak jest, trudno, śmieszne prawo własności. Walka polityczna nie usprawiedliwia demolowania nie swoich rzeczy. Zrobiłeś już listę miejsc gdzie nie działają "święte prawa"? Można ją edytować?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irtysz 11 3 miesiące temuocena: 100% 

   Bywam tam regularnie i chociaż na ogół te prace mi się nie podobają, to uważam, ze ma pełne prawo na swoim balkonie wieszać co mu się podoba (oczywiscie póki to nie jest pornografia dziecięca, promocja faszystowskich poglądów itp, ale nawet wtedy należałoby wezwać policję a nie obsmarowywać balkon). Pan z Galerii Balkon padł ofiarą najbardziej pospolitego chamstwa, a nie człowieka który prezentuje inne poglądy polityczne. Taki burak idzie i szuka pretekstu zeby cos zniszczyć. Mam znajomych (starsi państwo) ktorzy na samochodzie mają naklejoną rybę i hasło Bóg Honor Ojczyzna - mieli juz samochod podrapany kluczem, urwane lusterko, wycieraczkę i rozmazane psie g na szybie.... założę się ze nie robili tego wyznawcy innej religii lub ateiści, tylko pospolite chamoszki. Dobrze ze tu gościa złapano. Szkoda natomiast ze nie ma kar cielesnych w kodeksie. A moze w ramach kary praca społeczna polegająca na wyczyszczeniu tego na koszt sprawcy?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 10 3 miesiące temuocena: 43% 

   Nie rozumiem drodzy Sąsiedzi o co te dąsy. Wszak ten pisi syn wykazał się ogromna odwaga i własnym zdaniem, tak unikatowymi cechami wśród pisiego plemienia. Dorysował bowiem Rafalowi wąsy, symbol męstwa, aureolę, symbol czystości i świętości i okulary, symbol mądrości. Mógł to dorysować na byle budyniowym plakacie, jednak widać w budyniu cech tych nie dostrzega. Doceńmy ta szczerość i potraktujmy jako dobra wróżbę w nadchodzących wyborach. Mieczy Ci u nas dostatek, ale i te dwa przyjmiemy jako symbol zwycięstwa.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POLAKmały 9 3 miesiące temuocena: 51% 

   Jaki wandal? To przecież sztuka performatywna, pełna interakcja z otoczeniem. Otoczenie uzupełniło dzieło. Mam zastrzeżenie jedynie co do formy, czosnkowski powinien być zawsze prezentowany z sierpem i młotem na czole, alternatywnie z czerwoną gwiazdą.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej D. 8 3 miesiące temuocena: 47% 

   Nos Pinokia długi jak stąd na Żoliborz to mam ja :-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 28 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~me too 7 3 miesiące temuocena: 70% 

   Artysta wdepnal w bagno polityki, wiec niech sie nie dziwi, ze w tym bagnie smierdzi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyP 6 3 miesiące temuocena: 44% 

   Taki to właśnie poziom wyznawców PiS

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GOŚĆ 5 3 miesiące temuocena: 61% 

   Skąd wiesz może jakiś zwolennik PO tak właśnie dał upust swojemu niezadowoleniu za żle wybrany portret ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 41 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POLAK Duży 4 3 miesiące temuocena: 37% 

   Przecież to wyznawcy PiS plują i są napastliwy. To mściwi i brzydcy ludzie. Każdy to wie....

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 22 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 3 3 miesiące temuocena: 80% 

   Święta prawda

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3203 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-10----31-10-2020