REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 października 2019, 15:45

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Branie kredytu jest nierozerwalnie związane z pojęciem zdolności kredytowej i to niezależnie od tego, czy chcemy kredyt inwestycyjny dla firmy, czy mieszkaniowy. To dzięki niej bank, posługując się wieloma czynnikami zaczerpniętymi z historii finansowej klienta jest w stanie ocenić, czy udzielić pożyczki i na jaką kwotę. Poniżej przestawiamy jej definicję i elementy.

  Pozytywna odpowiedź na wniosek o pożyczkę jest efektem posiadania pozytywnej przeszłości finansowej. Zdolność kredytowa jest niczym innym, jak najwyższą kwotą, na jaką bank może się zgodzić (wiedząc, że będziemy w stanie ją spłacić) i przyznać. Co ciekawe, mamy na nie zarówno pośredni, jak i bezpośredni wpływ. Trzeba mieć na uwadze to, że banki różnią się od siebie charakterystyką, a co za tym idzie – w odmienny sposób mogą podejść do oceny zdolności. Dlatego nie należy podłamywać się tym, że od banku A mamy odpowiedź negatywną. Może za to dla banku B będziemy bardziej rzetelni?

  Przejdźmy teraz do aspektów wpływających na zdolność kredytową.

  Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej takiego jak na stronie expander.pl

  Cechy klienta

  Podstawą jest sama osoba klienta, a ściślej jego cechy. Zacznijmy od wieku. Na najgorszej pozycji są ludzie z dwóch skrajności – bardzo młodzi oraz bardzo starzy. Powód jest następujący: banki nie chcą udzielać pożyczek osobom, które nie są w stanie ich spłacić. Stąd też uwzględnia się nie tylko aktualny wiek pożyczkobiorcy, ale i okres, w którym widnieją ostatnie terminy spłacania rat. Następną kwestią jest wykształcenie, bank lepiej patrzy na posiadanie dokumentu ukończenia studiów wyższych. Ostatnią jest stan cywilny, ponieważ ludzie w związkach przeważnie żyją pod jednym dachem, a przez dwie wypłaty łatwiej będzie pozbyć się zobowiązań.

  Rodzaj wykonywanej pracy

  Nie bez znaczenia jest również kariera zawodowa petenta. Określana jest przez:

  • rodzaj zastosowanej umowy między klientem a jego pracodawcą,
  • wykonywane obowiązku i branże, w której operuje,
  • wysokość miesięcznego wynagrodzenia.

  Dla banku najlepiej ocenianą umową będzie naturalnie ta o pracę na czas nieokreślony. Jest ona swego rodzaju gwarantem tego, że w najbliższym czasie klient będzie zatrudniony.

  Co zaś tyczy się firmy, w im bardziej perspektywicznej i pragmatycznej branży działamy, tym ocena jest wyższa. Część banków przy tym zwraca uwagę na rodzaj pracodawcy (podmiot publiczny/prywatny).

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3292 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020