REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 stycznia 2020, 15:21

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Nie jest tajemnicą, że zdrowe odżywianie to jeden z nieodłącznych elementów ogólnie pojętego zdrowego trybu życia. Moda na bycie fit to nie tylko współczesna fanaberia i sposób na biznes dla trenerów personalnych. Aktywność fizyczna i spożywanie jedzenia o dostosowanym do naszych potrzeb bilansie kalorii to przede wszystkim recepta na długie życie w dobrym zdrowiu.

  Zdrowe odżywianie – dlaczego jest tak ważne?

  Świadomość społeczna na temat wpływu jedzenia na nasze zdrowie z roku na rok na szczęście się powiększa. Dziś nikogo już nie dziwi liczenie kalorii czy obliczanie bilansu obfitości posiłków w stosunku do zapotrzebowania energetycznego. Mało kto jednak zadaje sobie pytanie: co może się stać, jeśli nie będę przestrzegać racjonalnej diety?

  Konsekwencje nieprawidłowego żywienia mogą objawiać się poprzez wiele nieprzyjemnych dolegliwości i schorzeń, a w skrajnych przypadkach jedzenie niezgodne z zapotrzebowaniem kalorycznym może nawet prowadzić do śmierci. Brak zbilansowanej diety prowadzi do niedożywienia lub – przeciwnie – nadwagi i otyłości. W pierwszym przypadku skutki są szczególnie dotkliwe w młodym wieku. Należą do nich bowiem:

  • zahamowanie rozwoju fizycznego,
  • zahamowanie rozwoju intelektualnego,
  • zaburzenia funkcji poznawczych,
  • zaburzenia odporności.

  Niedostarczanie odpowiedniej ilości witamin z pokarmem prowadzi również do wielu schorzeń, z których najpopularniejszymi są:

  • szkorbut,
  • kurza ślepota,
  • osteoporoza,
  • zanik mięśni,
  • anemia.

  Konsekwencjami otyłości są natomiast różnorakie choroby narządu ruchu, ale także cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze.

  Wszystkie te dolegliwości są nie tylko przykre w odczuciu, ale także trudne lub wręcz niemożliwe do wyeliminowania. To właśnie dlatego tak ważne jest przestrzeganie zdrowej, zbilansowanej diety.

  Bilans kalorii – liczyć samodzielnie czy postawić na catering dietetyczny?

  Przez zdrową dietę rozumiemy taką, która obejmuje od 4 do 5 posiłków dziennie w 3- lub 4-godzinnych odstępach czasowych. Kalorie dostarczane z jedzeniem w ciągu całego dnia powinny mieścić się w przedziale od 1900 do 2600 u kobiet i od 2400 do 3400 u mężczyzn w wieku produkcyjnym. Dokładna liczba kalorii, jakich potrzebuje organizm do prawidłowego funkcjonowania zależy od indywidualnego trybu życia każdej osoby. Czynnikami decydującymi są przede wszystkim: rodzaj pracy, podejmowany w ciągu dnia wysiłek fizyczny, wiek, masa ciała, a także cel, jaki chcemy osiągnąć poprzez odpowiednie żywienie. Celem może być utrata wagi, przyrost masy mięśniowej lub po prostu dobre samopoczucie.

  Jeśli nie czujemy się na siłach lub nie mamy czasu na samodzielne obliczanie bilansu kalorycznego, warto poprosić o pomoc specjalistów zajmujących się cateringiem dietetycznym. Doskonałym wyborem jest tu dieta pudełkowa MaczFit z dostawą w Warszawie i innych dużych miastach w całej Polsce. Firma oferuje bezpłatne konsultacje dietetyczne, dzięki którym dobranie odpowiedniego programu żywieniowego jest proste i przyjemne. Wykwalifikowani kucharze łączą wiedzę i doświadczenie dotyczące różnych kuchni z całego świata, dzięki czemu menu na każdy tydzień jest inne i nie brakuje w nim nigdy elementu przyjemnego zaskoczenia.

  Napoje izotoniczne Maczfit stanowią doskonałe dopełnienie posiłków, jednocześnie zapewniając kompleksowy detox organizmu. Już od pierwszego dnia kuracji świeżo wyciskanymi, zbilansowanymi sokami na każdy dzień tygodnia, czujemy się lepiej i mamy znacznie więcej energii. Soki nie zawierają alergenów ani konserwantów. Nie są pasteryzowane i nie nadają się do przechowywania – należy je wypić od razu po otwarciu.

  Dieta pudełkowa Maczfit to catering dietetyczny nowej generacji. Zestawy próbne kosztują już od 29 zł – zachęcamy do składania zamówień online!

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3169 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020