REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 października 2019, 12:01

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Żylaki kończyn dolnych to nieprzyjemne schorzenie, które może dotyczyć osób w różnym wieku. Wpływ na ich występowanie mogą mieć uwarunkowania genetyczne żył, ale również styl życia danej osoby. Niestety nie można się ich pozbyć stosując drogie kremy pielęgnacyjne lub żele. Wiele osób nie decydując się na szybki zabieg, całe życie boryka się z kamuflowaniem mało efektownych pajączków. A szkoda, bo nowoczesne metody pozwalają na przeprowadzenie zabiegu w 1,5 h i powrót do domu.

  Żylaki kończyn dolnych to nie tylko nieprzyjemna dolegliwość, ale przede wszystkim zmora kobiet, które chciałyby zachować piękne ciało jak najdłużej. Sieć poszerzonych żył wygląda bardzo źle, szczególnie latem, gdy eksponujemy ciało na plaży. To wpływa bardzo negatywnie na samoocenę. Niestety nieleczone żylaki mogą się powiększać, a w konsekwencji całkowicie wyeliminować chęć odkrywania ciała.

  Warto wiedzieć, że problem z żylakami możemy mieć w każdym wieku. Nieważne, czy mamy 20. Czy 50. lat. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań genetycznych.

  Co to właściwie są żylaki?

  Jest to żyła, która poszerza się, gdy zalega w niej krew. Jeśli żyła będzie podatna na rozciąganie i delikatna to mamy dużo większe prawdopodobieństwo powstania żylaków.

  Żylak może także powstać w momencie zalegania krwi w kończynach dolnych. Ten problem dotyczy z kolei osób, które przez znaczną część dnia stoją lub siedzą bez ruchu. Przy siedzącym trybie życia mięśnie nie pracują, a krew zalega w nogach. Żyły w takim przypadku nadmiernie się rozciągają.

  Nowoczesne metody leczenia żylaków

  Choć niekiedy żylaki mogą przysparzać wielu problemów, a ich wygląd sprawia wrażenie poważnego schorzenia to przy obecnych metodach leczenia, można szybko się ich pozbyć. Zabiegi mogą być małoinwazyjne, jeśli wybierzemy chociażby: zamykanie poszerzonych żył laserowo lub techniką fal radiowych.

  Zabiegi są całkowicie bezbolesne i co dla niektórych bardzo ważne, nie wymagają hospitalizacji. Właściwie już w dniu zabiegu pacjent wraca do domu i do codziennych obowiązków.

  Uwaga! Żylaki mogą wskazywać na wiele uszkodzeń układu żylnego, dlatego nie wolno ich lekceważyć.

  Podstawą diagnostyki powinno być przeprowadzenie badania USG doppler, które wskaże na zaawansowanie rozwoju choroby, a następnie pomoże pokierować procesem leczenia. Po jego przeprowadzeniu lekarz zdecyduje, jaki zabieg warto przeprowadzić. Pamiętajmy bowiem, że zabieg usunięcia żylaków dotyczy usunięcia nie tylko tych żył, które już są mocno widoczne, ale także te, które zostały zmienione, a nie są dostrzegalne.

  Jakie zabiegi mamy do wyboru w https://www.kriocentrum.com:

  • Termiczne: z użyciem lasera( EVLT), prądu wysokiej częstotliwości (EVRF), pary wodnej (SSV).
  • Nietermiczne:  Moca (Flebogrif i ClariVein) oraz kleje tkankowe (VenaSeal , VenaBlock i inne)

  Leczenie uzupełniające (usuwające widoczne żylaki i uszkodzone perforatory) to:

  • Miniflebektomia (małoinwazyjne techniki chirurgiczne np. metodą Varadiego)
  • Skleroterapia (chemiczne wywoływane uszkodzenie żylaka, prowadzące do jego zaniku)
  • Mikrocewniki RF i pary wodnej (wprowadzane do żylaków celem ich zamknięcia)
  • Kleje (do zamykania żylaków i perforatorów)

  Opis zabiegów znajduje się tu: kriocentrum.com - leczenie żylaków.

  Przy współcześnie rozwiniętej medycynie oraz leczeniu żylaków nie powinniśmy obawiać się operacji oraz długiej rekonwalescencji. Zabiegi są mało inwazyjne i powrót do zdrowia jest właściwie natychmiastowy. Piękne nogi można mieć na wyciągnięcie ręki, sięgnij tylko po fachową pomoc np. w kriocentrum.com.

  (artykuł sponsorowany)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2196 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020