REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Czerwona kokardka symbolem solidarności z chorymi

  Czerwona kokardka symbolem solidarności z chorymi (KC ds. AIDS)

  Ponad 17 tysięcy ludzi w Polsce jest zakażonych wirusem HIS a prawie 3 tysiące choruje na AIDS. Przynajmniej wg danych oficjalnych. Od 1988 r. z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Krajowe Centrum ds. AIDS mieści się na Ursynowie. 

  1 grudnia na całym świecie odbywa się wiele wydarzeń o charakterze edukacyjnym, dotyczących profilaktyki HIV/AIDS, takich jak konferencje i happeningi. Zapalane są również znicze i świece symbolizujące pamięć o osobach zmarłych na AIDS. Wiele osób przypina Czerwoną kokardkę.

  W tym dniu kokardka będzie widoczna w wielu miejscach: na budynkach, w prasie, mediach. „Czerwona Kokardka” to symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi. Symbolizuje poświęcenie i zaangażowanie w walkę z AIDS. Stanowi pierwszy krok na drodze upowszechnienia problematyki HIV i AIDS.

  W tym roku Światowy Dzień AIDS po raz kolejny obchodzony jest pod hasłem UNAIDS: ZERO NOWYCH ZAKAŻEŃ. ZERO DYSKRYMINACJI. ZERO ZGONÓW Z POWODU AIDS.

  Na Ursynowie znajduje się Krajowe Centrum ds. AIDS. Jest to rządowa agenda zajmująca się tą tematyką w jak najszerszym aspekcie. Propaguje wiedzę na temat HIV i AIDS, prowadzi poradnie, statystykę. Biuro mieści się przy ul. Samsonowskiej 1 (od Puławskiej). Na jego elewacji od kilku dni można zauważyć wielki znak czerwonej kokardki - symbol solidarności z chorymi na HIV/AIDS.

  Liczba zakażonych i chorych na HIV i AIDS w Polsce - dane od początku epidemii (1985 r.) do 30 września 2013 roku:

  • zakażonych - 17 219
  • co najmniej 5 997 zakażonych w związku z używaniem narkotyków
  • zachorowania na AIDS - 2 975
  • zmarło - 1 225 chorych

  Na początku października 2013 r.leczeniem ARV objętych było około 7004 pacjentów, w tym 118 dzieci. Leczenie jest prowadzone i finansowane w ramach programu zdrowotnego Ministerstwa Zdrowia "Leczenie antyretrowirusowe osób żyjących z HIV w Polsce na lata 2012 - 2016".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5111 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022