REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Kłopoty z zalewaniem budynków to nic w porównaniu z chuliganami i parkowaniem. Ratusz zorganizował spotkanie z lokatorami ul. Kłobuckiej, by powiedzieli jak im się żyje na komunalnym osiedlu. Najbardziej oberwało się policji i straży miejskiej. Mieszkańcy mówili jednym głosem - lekceważycie nas!

  Choć wszystkie bloki są już zasiedlone, to przy Kłobuckiej wciąż wiele jest do zrobienia. O tym co jest najbardziej potrzebne, urzędnicy chcieli usłyszeć wprost od mieszkańców. Posypały się zarzuty. Najważniejsze z nich dotyczyły poczucia braku bezpieczeństwa.

  - To jest szaleństwo, co tu się wyprawia. Młodzież odpala fajerwerki, wrzucają je do kosza, krzyczą, gwiżdżą. Wchodzą też na klatki schodowe, zostawiają butelki, śmieci, niedopałki, niszczą ściany. Strach zwrócić uwagę, bo jak rzucą wiązanką, to nie wiadomo co ze sobą zrobić. Nawet dzieciaki do północy szaleją na dworze, groźne psy bez smyczy biegają. To koszmar, a policja nic z tym nie robi, bo trudno się doprosić o patrol - opisywali swoje życie na osiedlu mieszkańcy ulicy Kłobuckiej.

  Na gorąco, do tych zarzutów odniósł się komisarz Marcin Ptaszek z wydziału prewencji komisariatu policji Warszawa-Ursynów.

  - Mamy tylko cztery załogi na cały terenie Ursynowa i kategoryzację zdarzeń. W pierwszej kolejności jedziemy tam, gdzie jest zagrożenie życia i zdrowia, dlatego na interwencję w sprawie zakłócania porządku publicznego trzeba czekać dłużej - mówił wprost.

  Obecni na spotkaniu dwaj strażnicy miejscy również musieli wysłuchać wielu uwag na temat swojej pracy. Mieszkańcy skarżyli się, że są trudności z postawieniem samochodu, bo często parkują tu osoby spoza osiedla, które przyjeżdżają w odwiedziny do pobliskiego aresztu oraz pracownicy budowy dewelopera - firmy Marvipol.

  - Dzwonimy po kilka razy dziennie na straż miejską, żeby ukarała tych, którzy parkują np. na chodniku, czy zastawiają wjazd do śmietnika. W razie pożaru to nawet straż nie będzie miała jak dojechać. Dzwonimy, dzwonimy i żadnej pomocy! Jak ktoś przyjedzie, to po kilku godzinach, kiedy już nie ma źle postawionego samochodu - mówił rozgoryczony lokator.

  Strażnicy, podobnie jak policjanci, tłumaczyli się brakami kadrowymi i prosili, by mimo to zgłaszać każdą sprawę.

  - Obsługujemy trzy dzielnice: Ursynów, Wilanów i Mokotów. Jest nas około 120 na tak ogromny teren. Staramy się interweniować, ale spraw jest dużo, a ludzi i czasu mało. Poza tym musimy mieć podstawę prawną do interwencji  - mówił starszy inspektor Rafał Maliszewski ze stołecznej Straży Miejskiej.

  Kłopot w tym, że na osiedlu wciąż nie ma zatwierdzonej strefy zamieszkania, która byłaby podstawą do karania mandatami źle parkujących kierowców. Urzędnicy z Biura Polityki Mobilności i Transportu dopiero się nad nią pochylają.

  Kiedy remont Kłobuckiej?

  Na rozwiązanie jednego z najważniejszych problemów, czyli zalewania osiedla po każdym większym deszczu, lokatorzy będą musieli poczekać przynajmniej do przyszłego roku.

  - Odwodnienie zostanie wybudowane, gdy Zarząd Dróg Miejskich zabierze się za remont ulicy Kłobuckiej. Naciskamy, by znalazły się na to pieniądze w miejskim budżecie. Do czasu zrobienia odwodnienia nie ma też sensu remontować zalanych piwnic, bo sytuacja może się jeszcze powtórzyć - mówił wiceburmistrz Bartosz Dominiak.

  Dzielnica, podobnie jak z odwodnieniem, każe mieszkańcom czekać na ewentualne zainstalowanie sygnalizacji na przejściu dla pieszych na wysokości Kłobuckiej 14.

  - Przejście dla pieszych jest fatalnie widoczne. Jest zakręt i do tego jeszcze na poboczu parkują samochody.  Kierowcy nie mają szans, żeby zobaczyć co się dzieje na przejściu, a jeżdżą szybko. Powinny tu być światła bo dzieci chodzą tędy do szkoły, na przystanek autobusowy. Mamy czekać na nieszczęście? - pytali.

  Urzędnicy mieli pomysł zainstalowania przed przejściem dla pieszych progów zwalniających, ale ZDM odmówił, twierdząc, że nie można ich montować na drodze zbiorczej.

  Było też trochę dobrych informacji. Mieszkańcy Kłobuckiej 16 i 18 w tym roku będą mieli wyremontowane podjazdy dla niepełnosprawnych, które obecnie są w opłakanym stanie i trudno z nich korzystać. W bloku 16B będzie naprawiony dach, a pod nr. 14 remont klatek schodowych.

  Osiedle komunalne przy Kłobuckiej to 9 bloków, w których znajduje się 256 mieszkań. Pierwszych 6 budynków oddano do użytku w 2014 r., pozostałe w 2018 roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 68

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 14
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 24
   BRAK SŁÓW

  26Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~gajowy 26 ponad rok temuocena: 67% 

   zawsze można przenieść się do tzw "lepszej dzielnicy"- ale to kosztuje!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jarosław 25 ponad rok temuocena: 30% 

   Przecież policja musi pilnować domu na Zoliborzu a do tego trzeba codziennie 6 policmajstrów - 3 zmiany po 8 godz. + suka.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Graud 24 ponad rok temuocena: 33% 

   Przecież wiadomo, ze najważniejszy jest Mokotów. Może to także być Mysiadło.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak sobie 23 ponad rok temuocena: 25% 

   Karczunkowska też zgłasza i efekt jest podobny

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zorientowany 22 ponad rok temuocena: 53% 

   Ci z komunalnych to tylko potrafią narzekać, zamiast być wdzięcznym miastu, że w ogóle mają gdzie mieszkać. Jak im tak źle niech przeprowadzą się obok- z jednej strony jest osiedle Apartamenty Nad Jeziorem z drugiej osiedle Hubertus- odległość ok.100m. Tam nikt nie narzeka.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 21 ponad rok temuocena: 77% 

   Patoli postawić baraki na obrzeżach miasta i tam przesiedlić. Niech sobie tam slamsy robią jak nie potrafią docenić co tutaj dostali.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lam 20 ponad rok temuocena: 82% 

   "... groźne psy bez smyczy biegają" - hmmm...... może to wilki, albo hieny? Tak trudno wyciągnąć telefon i zrobić fotkę, albo nawet nagrać? To samo dotyczy źle parkujących samochodów - robić dokumentacje i przesyłać do SM, a nie tylko gadać i biadolić że policja nic nie robi. Może jeszcze posterunek policji mają wam postawić pod blokiem, żebyście czuli się bezpiecznie? A co do przejść dla pieszych, najpierw krzyczeli, że nie oświetlone, no to oświetlili i to bardzo porządnie, teraz drą japy że chcą sygnalizację, a za pół roku będą chcieli kładkę albo przejście podziemne. Co za ludzie tam mieszkają, skąd to poprzyjeżdżało?!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zorienyowany 19 ponad rok temuocena: 70% 

   Ci z komunalnych to same roszczeniowe towarzystwo, zawsze im będzie mało, zawsze będzie coś nie tak.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 18 ponad rok temuocena: 40% 

   A ty sądzisz, że tam sama patologia mieszka? Patologia by na takieù spotkanie nie przyszła, ale skąd na to ma wpaść taki frustrat jak ty kołku.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adiii 17 ponad rok temuocena: 45% 

   Do Niko . A Ty dalej żyjesz w przekonaniu że auto to stan zamożności?? A po drugie komunalne tanie????

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asdasds 16 ponad rok temuocena: 76% 

   Oczywiście że tanie. Jak uważasz, że nie jest tanie, to się to własnościowego przeprowadź, albo wynajmij na wolnym rynki, jak to robi >95% ludzi

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niko 15 ponad rok temuocena: 83% 

   oczywiście że tak, utrzymanie samochodu to spory wydatek - ubezpieczenie, przegląd techniczny, paliwo, parking etc. natomiast koszt mieszkania komunalnego jest symboliczny w porównaniu z cenami rynkowymi, gdyby ci ludzie faktycznie byli ubodzy, to korzystaliby z komunikacji miejskiej a tu każdy musi mieć własną brykę a do czynszu niech miasto dokłada

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sławek 14 ponad rok temuocena: 67% 

   mieszkam na Oszmiańskiej 10 lat - u nas jest tak samo ,imprezy na klatkach, narkotyki, a jak kiedys chłopak leżał na klatce i wezwałem straż to nawet nie weszli

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek.,. 13 ponad rok temuocena: 67% 

   Panie Sławku czy może Pan podać nr ulicy w celu obserwacji terenu??

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ssssssss 12 ponad rok temuocena: 64% 

   Komunalek zwyczajnie być nie powinno. Zrównać z ziemią.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daro 11 ponad rok temuocena: 64% 

   Zachciało się stolycy to macie !!! I po co ??? nie lepiej było w guwniakach chodzić ???

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niko 10 ponad rok temuocena: 83% 

   a mnie zastanawia skoro taka bieda i mieszkają na osiedlu komunalnym to skąd mają na te samochody, których nie mają gdzie zaparkować???? biednego człowieka nie stać na samochód

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ElZa 9 ponad rok temuocena: 55% 

   W naszym bloku mieszka jeden diller dwie prostytutki, reszta to bezrobotni. Jak mamy wychowywać dzieci w takich warunkach? To jest strefa wojny. No go zone.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~chudini 8 ponad rok temuocena: 33% 

   współczuje

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wasdas 7 ponad rok temuocena: 78% 

   Kupić sobie mieszkanie w fajniejszym miejscu? A patolkę powinni wywalić z Warszawy całkowicie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~narciarz 6 ponad rok temuocena: 100% 

   A te dwie fajne?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek.,. 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Czy może Pani podać nr bloku w celu obserwacji terenu???

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jar 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Tak to jest na osiedlach komunalnych...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nołodzień 3 ponad rok temuocena: 100% 

   nie dramatyzuj, biznes sie musi krecic.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Konstancina 2 ponad rok temuocena: 100% 

   A na moim osiedlu mieszka dwóch dilerów! Jeden ma salon z BMW i Audi, drugi ma trzy salony sprzedaży Mercedesa. Dilują tak, że aż pieniądze dziurkami w nosie im wychodzą. I nikt na osiedlu nie narzeka na ich obecność...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Brutus 1 ponad rok temuocena: 100% 

   To takie tam jest towarzystwo na Kłobuckiej?Kto im dał skierowania?Przeciez te mieszkania miały być dla ludzi zyjacych w ciezkich warunkach?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3676 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020