REKLAMAA1-FortSłużew-DNI-18-03----31-03-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  REKLAMA

  Kłopoty z zalewaniem budynków to nic w porównaniu z chuliganami i parkowaniem. Ratusz zorganizował spotkanie z lokatorami ul. Kłobuckiej, by powiedzieli jak im się żyje na komunalnym osiedlu. Najbardziej oberwało się policji i straży miejskiej. Mieszkańcy mówili jednym głosem - lekceważycie nas!

  Choć wszystkie bloki są już zasiedlone, to przy Kłobuckiej wciąż wiele jest do zrobienia. O tym co jest najbardziej potrzebne, urzędnicy chcieli usłyszeć wprost od mieszkańców. Posypały się zarzuty. Najważniejsze z nich dotyczyły poczucia braku bezpieczeństwa.

  - To jest szaleństwo, co tu się wyprawia. Młodzież odpala fajerwerki, wrzucają je do kosza, krzyczą, gwiżdżą. Wchodzą też na klatki schodowe, zostawiają butelki, śmieci, niedopałki, niszczą ściany. Strach zwrócić uwagę, bo jak rzucą wiązanką, to nie wiadomo co ze sobą zrobić. Nawet dzieciaki do północy szaleją na dworze, groźne psy bez smyczy biegają. To koszmar, a policja nic z tym nie robi, bo trudno się doprosić o patrol - opisywali swoje życie na osiedlu mieszkańcy ulicy Kłobuckiej.

  Na gorąco, do tych zarzutów odniósł się komisarz Marcin Ptaszek z wydziału prewencji komisariatu policji Warszawa-Ursynów.

  - Mamy tylko cztery załogi na cały terenie Ursynowa i kategoryzację zdarzeń. W pierwszej kolejności jedziemy tam, gdzie jest zagrożenie życia i zdrowia, dlatego na interwencję w sprawie zakłócania porządku publicznego trzeba czekać dłużej - mówił wprost.

  Obecni na spotkaniu dwaj strażnicy miejscy również musieli wysłuchać wielu uwag na temat swojej pracy. Mieszkańcy skarżyli się, że są trudności z postawieniem samochodu, bo często parkują tu osoby spoza osiedla, które przyjeżdżają w odwiedziny do pobliskiego aresztu oraz pracownicy budowy dewelopera - firmy Marvipol.

  - Dzwonimy po kilka razy dziennie na straż miejską, żeby ukarała tych, którzy parkują np. na chodniku, czy zastawiają wjazd do śmietnika. W razie pożaru to nawet straż nie będzie miała jak dojechać. Dzwonimy, dzwonimy i żadnej pomocy! Jak ktoś przyjedzie, to po kilku godzinach, kiedy już nie ma źle postawionego samochodu - mówił rozgoryczony lokator.

  Strażnicy, podobnie jak policjanci, tłumaczyli się brakami kadrowymi i prosili, by mimo to zgłaszać każdą sprawę.

  - Obsługujemy trzy dzielnice: Ursynów, Wilanów i Mokotów. Jest nas około 120 na tak ogromny teren. Staramy się interweniować, ale spraw jest dużo, a ludzi i czasu mało. Poza tym musimy mieć podstawę prawną do interwencji  - mówił starszy inspektor Rafał Maliszewski ze stołecznej Straży Miejskiej.

  Kłopot w tym, że na osiedlu wciąż nie ma zatwierdzonej strefy zamieszkania, która byłaby podstawą do karania mandatami źle parkujących kierowców. Urzędnicy z Biura Polityki Mobilności i Transportu dopiero się nad nią pochylają.

  Kiedy remont Kłobuckiej?

  Na rozwiązanie jednego z najważniejszych problemów, czyli zalewania osiedla po każdym większym deszczu, lokatorzy będą musieli poczekać przynajmniej do przyszłego roku.

  - Odwodnienie zostanie wybudowane, gdy Zarząd Dróg Miejskich zabierze się za remont ulicy Kłobuckiej. Naciskamy, by znalazły się na to pieniądze w miejskim budżecie. Do czasu zrobienia odwodnienia nie ma też sensu remontować zalanych piwnic, bo sytuacja może się jeszcze powtórzyć - mówił wiceburmistrz Bartosz Dominiak.

  Dzielnica, podobnie jak z odwodnieniem, każe mieszkańcom czekać na ewentualne zainstalowanie sygnalizacji na przejściu dla pieszych na wysokości Kłobuckiej 14.

  - Przejście dla pieszych jest fatalnie widoczne. Jest zakręt i do tego jeszcze na poboczu parkują samochody.  Kierowcy nie mają szans, żeby zobaczyć co się dzieje na przejściu, a jeżdżą szybko. Powinny tu być światła bo dzieci chodzą tędy do szkoły, na przystanek autobusowy. Mamy czekać na nieszczęście? - pytali.

  Urzędnicy mieli pomysł zainstalowania przed przejściem dla pieszych progów zwalniających, ale ZDM odmówił, twierdząc, że nie można ich montować na drodze zbiorczej.

  Było też trochę dobrych informacji. Mieszkańcy Kłobuckiej 16 i 18 w tym roku będą mieli wyremontowane podjazdy dla niepełnosprawnych, które obecnie są w opłakanym stanie i trudno z nich korzystać. W bloku 16B będzie naprawiony dach, a pod nr. 14 remont klatek schodowych.

  Osiedle komunalne przy Kłobuckiej to 9 bloków, w których znajduje się 256 mieszkań. Pierwszych 6 budynków oddano do użytku w 2014 r., pozostałe w 2018 roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 62

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 13
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  26Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~gajowy 26 28 dni temuocena: 67% 

   zawsze można przenieść się do tzw "lepszej dzielnicy"- ale to kosztuje!

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jarosław 25 28 dni temuocena: 30% 

   Przecież policja musi pilnować domu na Zoliborzu a do tego trzeba codziennie 6 policmajstrów - 3 zmiany po 8 godz. + suka.

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Graud 24 28 dni temuocena: 33% 

   Przecież wiadomo, ze najważniejszy jest Mokotów. Może to także być Mysiadło.

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak sobie 23 28 dni temuocena: 25% 

   Karczunkowska też zgłasza i efekt jest podobny

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zorientowany 22 29 dni temuocena: 57% 

   Ci z komunalnych to tylko potrafią narzekać, zamiast być wdzięcznym miastu, że w ogóle mają gdzie mieszkać. Jak im tak źle niech przeprowadzą się obok- z jednej strony jest osiedle Apartamenty Nad Jeziorem z drugiej osiedle Hubertus- odległość ok.100m. Tam nikt nie narzeka.

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 21 29 dni temuocena: 77% 

   Patoli postawić baraki na obrzeżach miasta i tam przesiedlić. Niech sobie tam slamsy robią jak nie potrafią docenić co tutaj dostali.

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lam 20 29 dni temuocena: 82% 

   "... groźne psy bez smyczy biegają" - hmmm...... może to wilki, albo hieny? Tak trudno wyciągnąć telefon i zrobić fotkę, albo nawet nagrać? To samo dotyczy źle parkujących samochodów - robić dokumentacje i przesyłać do SM, a nie tylko gadać i biadolić że policja nic nie robi. Może jeszcze posterunek policji mają wam postawić pod blokiem, żebyście czuli się bezpiecznie? A co do przejść dla pieszych, najpierw krzyczeli, że nie oświetlone, no to oświetlili i to bardzo porządnie, teraz drą japy że chcą sygnalizację, a za pół roku będą chcieli kładkę albo przejście podziemne. Co za ludzie tam mieszkają, skąd to poprzyjeżdżało?!

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zorienyowany 19 29 dni temuocena: 70% 

   Ci z komunalnych to same roszczeniowe towarzystwo, zawsze im będzie mało, zawsze będzie coś nie tak.

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 18 28 dni temuocena: 40% 

   A ty sądzisz, że tam sama patologia mieszka? Patologia by na takieù spotkanie nie przyszła, ale skąd na to ma wpaść taki frustrat jak ty kołku.

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adiii 17 29 dni temuocena: 45% 

   Do Niko . A Ty dalej żyjesz w przekonaniu że auto to stan zamożności?? A po drugie komunalne tanie????

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asdasds 16 29 dni temuocena: 76% 

   Oczywiście że tanie. Jak uważasz, że nie jest tanie, to się to własnościowego przeprowadź, albo wynajmij na wolnym rynki, jak to robi >95% ludzi

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niko 15 29 dni temuocena: 83% 

   oczywiście że tak, utrzymanie samochodu to spory wydatek - ubezpieczenie, przegląd techniczny, paliwo, parking etc. natomiast koszt mieszkania komunalnego jest symboliczny w porównaniu z cenami rynkowymi, gdyby ci ludzie faktycznie byli ubodzy, to korzystaliby z komunikacji miejskiej a tu każdy musi mieć własną brykę a do czynszu niech miasto dokłada

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sławek 14 29 dni temuocena: 67% 

   mieszkam na Oszmiańskiej 10 lat - u nas jest tak samo ,imprezy na klatkach, narkotyki, a jak kiedys chłopak leżał na klatce i wezwałem straż to nawet nie weszli

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek.,. 13 29 dni temuocena: 67% 

   Panie Sławku czy może Pan podać nr ulicy w celu obserwacji terenu??

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ssssssss 12 29 dni temuocena: 64% 

   Komunalek zwyczajnie być nie powinno. Zrównać z ziemią.

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daro 11 29 dni temuocena: 64% 

   Zachciało się stolycy to macie !!! I po co ??? nie lepiej było w guwniakach chodzić ???

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niko 10 29 dni temuocena: 83% 

   a mnie zastanawia skoro taka bieda i mieszkają na osiedlu komunalnym to skąd mają na te samochody, których nie mają gdzie zaparkować???? biednego człowieka nie stać na samochód

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ElZa 9 29 dni temuocena: 55% 

   W naszym bloku mieszka jeden diller dwie prostytutki, reszta to bezrobotni. Jak mamy wychowywać dzieci w takich warunkach? To jest strefa wojny. No go zone.

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~chudini 8 29 dni temuocena: 33% 

   współczuje

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wasdas 7 29 dni temuocena: 78% 

   Kupić sobie mieszkanie w fajniejszym miejscu? A patolkę powinni wywalić z Warszawy całkowicie.

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~narciarz 6 29 dni temuocena: 100% 

   A te dwie fajne?

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek.,. 5 29 dni temuocena: 100% 

   Czy może Pani podać nr bloku w celu obserwacji terenu???

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jar 4 29 dni temuocena: 100% 

   Tak to jest na osiedlach komunalnych...

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nołodzień 3 29 dni temuocena: 100% 

   nie dramatyzuj, biznes sie musi krecic.

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Konstancina 2 29 dni temuocena: 100% 

   A na moim osiedlu mieszka dwóch dilerów! Jeden ma salon z BMW i Audi, drugi ma trzy salony sprzedaży Mercedesa. Dilują tak, że aż pieniądze dziurkami w nosie im wychodzą. I nikt na osiedlu nie narzeka na ich obecność...

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Brutus 1 28 dni temuocena: 100% 

   To takie tam jest towarzystwo na Kłobuckiej?Kto im dał skierowania?Przeciez te mieszkania miały być dla ludzi zyjacych w ciezkich warunkach?

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2619 sekundy
  REKLAMA