REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Więcej drzew, krzewów, zieleni. Tak niedługo będzie wyglądał parking pod ursynowskim ratuszem. Ruszyło zadrzewianie tego zabetonowanego terenu, choć nie takie, jak wyobrażał sobie autor projektu z budżetu obywatelskiego. Kierowcy mogą spodziewać się tymczasowych utrudnień. Natomiast piesi utraty chodnika. 

  „Park, nie parking” - to tytuł projektu z budżetu obywatelskiego, który ma odmienić parking pomiędzy urzędem dzielnicy i UCK „Alternatywy”. W poniedziałek rozpoczęły się prace nad zazielenieniem tej betonowej wyspy. Nowe nasadzenia mają posłużyć przede wszystkim jej zacienieniu. Jednak coś za coś. 

  - Żeby było zielono, trzeba odbetonować trochę tego parkingu. Zresztą taka jest idea tego projektu. Zostaną zasadzone drzewa o wysokości 3 metrów i koronie 2,5 metra. Likwidujemy chodnik, ponieważ korzenie drzew tej wielkości potrzebują przestrzeni - mówi wiceburmistrz Ursynowa Klaudiusz Ostrowski. 

  Mowa o chodniku między drugim a trzecim rzędem miejsc, licząc od strony urzędu. Wykonawca rozpoczął już prace nad jego rozbiórką. Dla pieszych - jak zauważa wiceburmistrz - wciąż pozostaje chodnik pod urzędem. 

  - Pomiędzy latarniami a drzewami będą przejścia. Dzięki temu użytkownicy parkingu będą mogli przejść wzdłuż niego, a nie na około. Dodatkowo zamontujemy stopery, żeby samochody nie podjeżdżały zbyt blisko drzew - zapewnia Klaudiusz Ostrowski. 

  Pozostanie jedynie fragment chodnika przy nowych ładowarkach do samochodów elektrycznych. 

  Mniej drzew niż w projekcie

  Między kolejnymi rzędami będą już tylko krzewy. Na drzewa natomiast brakuje tam miejsca. Autor projektu przewidywał, że na parkingu zasadzone zostaną 32 drzewa. Tymczasem będzie ich zaledwie osiem.

  - Jesteśmy po uzgodnieniach z autorem projektu i ta koncepcja została przez niego zaakceptowana. Tyle ile mogliśmy posadzić, tyle posadzimy. Jestem zwolennikiem jak największej liczby drzew. Trzeba jednak pamiętać, że pod tą kostką parking jest cały posiatkowany przez różne połączenia. Trudno było znaleźć miejsce, gdzie można było drzewo posadzić, żeby się dobrze rozwijało - tłumaczy wiceburmistrz Ursynowa. 

  Jest co prawda teren przy wejściu do metra Imielin, ale nie należy on do dzielnicy. Dodatkowe miejsce można uzyskać już tylko poprzez likwidację miejsc parkingowych. O to jednak autor ani urząd się nie pokusili. 

  Mniejszą liczbę drzew nadrobi większa liczba krzewów. Między pięcioma platanami i trzema jarzębami oraz w innych zakątkach parkingu znajdzie się 121 sztuk tawliny jarzębolistnej, 228 sztuk śnieguliczki oraz 19 sztuk lilaka. Prace mają potrwać jeszcze przez dwa tygodnie. W tym czasie kierowcy mogą spodziewać się drobnych utrudnień.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 38

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~skandaliczny wybryk KO 10 2 miesiące temuocena: 87% 

   Kim jest AUTOR PROJEKTU? Jaką on ma wpływy , że za nasze pieniądze urzędnicy pospiesznie niszczą coś co nikomu nie przeszkadza . Tymczasem na Gandhi chodnik dziura na dziurze, dołek na dołku i brak wyjścia dla pieszych , z parkingu na chodnik ul. Gandhi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paniwładcapszczelarza8 9 2 miesiące temuocena: 100% 

   Tu odbetonowują , a po drugiej stronie al. KEN Dominiak zlecił kolejne metry betonu w miejsce trawnika i krzaków. Czego nie rozumiecie?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 8 2 miesiące temuocena: 100% 

   Hmmm.. Ładny parking, w sam raz nadaje się na samorządowy skład węgla. :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Burmistrzu skończcie z tą dywersją. 7 2 miesiące temuocena: 100% 

   To jest skandal! Chodnik niszczą , a trawę betonują. Złóżmy SKARGĘ do Rzecznika Praw `obywatelskich. Tego już za wiele. Oświetlenie na wysokości 50 cm od zabetonowanego dojścia z Ghandi na scieżkę do metra .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Binii 6 2 miesiące temuocena: 58% 

   Niech to kostkę wykorzystają np. Przy naprawie innego chodnika tam gdzie są plyty chodnikowe np. Przy ulicy Tanecznej

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nn 5 2 miesiące temuocena: 75% 

   Niech zostaną ukarani.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Emeryt z Imielina 4 2 miesiące temuocena: 59% 

   Szkoda, że jednocześnie jacyś społeczniacy w ramach "Budżetu (anty)obywatelskiego" planują zabetonować resztę pobliskiej polanki i zbudować fontannę (!) dla miejscowych imprezowiczów. Gdzie mamy wyprowadzać nasze pieski?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Imielina 3 2 miesiące temuocena: 94% 

   Najpierw durni urzędnicy zabetonowali olbrzymi teren koło Centrum Kultury, a teraz łaskawie tworzą malutki trawniczek. Myślę więc jestem - powiedział urzędnik i znikł.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ala 2 2 miesiące temuocena: 19% 

   Nie rozumiem tego o politykach _ czy chodzi o to że, Ci co myślą mają odejść, a zostać Ci niemyslacy?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Imielina 1 2 miesiące temuocena: 92% 

   Ala, czytaj ze zrozumieniem, to o urzędnikach, a nie politykach. A urzędnik zawsze zamiast rozumu ma przepisy, bez względu na władzę polityczną. To tylko może zmienić wybieralność urzędników (tych na kierowniczych stanowiskach), choć może to też prowadzić do patologii, jak czasem w zaściankowej części USA, gdzie inteligencję urzędnika ogranicza brak inteligencji wyborcy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4571 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023