REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Montaż ławki przy alei KEN w rejonie Benedykta Polaka

  Montaż ławki przy alei KEN w rejonie Benedykta Polaka (SK)

  Na Ursynowie przybywa ławek. Wzdłuż al. KEN pojawiło się pięć kolejnych, które postawił Zarząd Zieleni m.st. Warszawy na życzenie mieszkańców. W tym roku mają być zamontowane następne. Ratusz wskazał 50 miejsc, w których powinny stanąć. W dzielnicy przybędzie też w najbliższych miesiącach ponad 200 drzew i kilka tysięcy krzewów. 

  Upór mieszkańców bloków przy ul. Benedykta Polaka przyniósł efekty, z których mogą korzystać nie tylko oni. Wywalczyli pięć nowych ławek przy al. KEN. Posłużą one nie tylko spacerowiczom, ale też klientom pobliskiego bazarku "Na Dołku", wracającym do domu z ciężkimi zakupami. To już kolejne ławki postawione przez miasto wzdłuż głównej arterii Ursynowa. W ubiegłym roku pojawiły się one na odcinku między ulicami Ciszewskiego i Indiry Gandhi. Łącznie Zarząd Zieleni postawił ich jedenaście.

  Będą kolejne ławki na Ursynowie

  W tym roku na nowe ławki mają też szansę mieszkańcy innych części naszej dzielnicy. W ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok zatytułowanego „600 ławek dla Warszawy” każda z dzielnic otrzyma w tym roku co najmniej 10, musi tylko wskazać ich lokalizację. Ursynowski ratusz przygotował pismo do Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, w którym prosi o postawienie aż 50 ławek. 

  - Chcemy, aby większość z nich stanęła przy Alei Kasztanowej, w parku im. Romana Kozłowskiego i przy ul. Dereniowej. Ponadto - po dwie przy każdym wyjściu z ursynowskich stacji metra. Dla około dziesięciu ławek wybraliśmy inne lokalizacje w dzielnicy. Chcemy też, żeby wszystkie były z oparciami, umożliwiającymi wygodny odpoczynek - mówi wiceburmistrz Bartosz Dominiak.

  Nowe drzewa i krzewy

  Dobre wieści są też dla tych, którzy pragną, aby Ursynów był bardziej zielony. Miasto zamierza jesienią posadzić w dzielnicy 237 drzew - przy al. KEN, Dolinie Służewieckiej, Rodowicza "Anody" oraz Stryjeńskich. Będą to kasztanowce czerwone, lipy drobnolistne, glediczje trójcierniowe, klony czerwone oraz głogi dwuszyjkowe.

  - Ponadto planujemy posadzić krzewy - 900 szt. przy ul. Kłobuckiej, 190 szt. przy al. Komisji Edukacji Narodowej, 750 szt. przy Dolinie Służewieckiej oraz 600 szt. przy ul. Anody. Pasy drogowe wspomnianych ulic zazielenią się dzięki takim gatunkom jak m.in.: tawuła japońska i wczesna, berberys tungerga, różne odmiany irgi oraz derenia i forsycje - mówi Anna Stopińska z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

  Obecnie ogrodnicy zajmują się na Ursynowie sprzątaniem po zimie, a niebawem będą m.in. pielić krzewy, ciąć żywopłoty i podlewać młode drzewa. Ta ostatnia czynność jeszcze szczególnie ważna, bo susza w tym roku jest wyjątkowa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 85

  • 53
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 18
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 18 miesiąc temu

   O to, to. Po co krzaki, kwiaty i drzewka? By odwirowywać gigantyczną kasę z minimalnym pożytkiem a nawet szkodą (kasacja miejsc parkingowych) dla społeczności. A także najpierw wytną duże, stare drzewa a potem posadzą milion razy mniejsze, ale robota dywersyjna wykonana - wody gruntowe opadają, miasto stepowieje.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bezczel 17 miesiąc temuocena: 100% 

   Po ch...j te nowe krzaki jak tysięcy kwiatków zasadzonych z budżetu w parku Przy Bażantarni nie ma kto od czasu posadzenia podlać... Samorządowcy trwonią gminne pieniądze...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 16 miesiąc temu

   +Drzewa +Krzewy + Liczba nowej roślinności -Ławki (niewygodne, szpary miedzy szczebelkami, za duże odstepy) -Ławki (kolejne miejsca do pijackich libacji i wieczornych zlotów meneli, młodzieży, typów spod ciemnej gwiazdy) -Wysokie/niezabezpieczone trawy z kleszczami np. międy Anody, a Biedronką (tą przy Jastrzębowskiego)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabacki Lisek 15 miesiąc temuocena: 100% 

   Jestem za , nie montujcie już lawek na Kabatach, wystarczy, dajcie na Ursynów Północny tak jak chcą mieszkańcy!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rysiek z Kabat 14 miesiąc temuocena: 89% 

   Na Kabatach przy al. KEN, na wysokości solarium zamontowano w zeszłym roku samotną ławeczkę tuż pod oknami. Jako, że od Tesco aż po Natolin nie ma gdzie przysiąść, stała się ona ulubionym miejscem nocnych rozmów Polaków. Niedopiciimprezowicze,powracający niechętnie do domu, toczą tam głośne dysputy do 3 nad ranem. Przyłączam się więc do apelu o zamontowanie jej na północnym Ursynowie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sloneczko 13 miesiąc temuocena: 67% 

   Na fecbokku obywateele ursynowa biją pianę niektórzy, że są nowe ławki a nigdy pewnie al.KEN się nie przeszli do końca i nie widzieli starych, zniszczonych ławek na AL.KEN. Głosowaliśmy na młodego radnego z ursynowa północnego i widać,że chyba nie widzi problemu w tej czesci dzielnicy-szkoda. Każdy tylko popiera Kabaty i Kabaty :(

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynów Północnyy 12 miesiąc temuocena: 100% 

   Droga Redakcji, proszę napisać o starych, zniszczonych ławkach wzdłuż al.KEN od ulicy Ciszewskiego do ulicy Bartoka i w jakim stanie są, bo od wielu lat nie mozna doczekać usunięcia się na nich graffiti i wymiany na nowe ławki z oparciami.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Katee 11 miesiąc temuocena: 100% 

   Dokładnie, przy metrze Stokłosy wzdłuż al.KEN stare i zniszczone ławki bez oparcia, wszystko nowe od ulicy Ciszewskiego w stronę Kabat a w drugą stronę od ulicy Ciszewskiego sami zobaczcie Państwo chodnik i ławki wzdłuż al.KEN - tragedia

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty Zielone 10 miesiąc temuocena: 100% 

   Nie wiem, czy będą ławki albo krzewy, ale na pewno będą selfie :) O to zadba wice :)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 9 miesiąc temuocena: 100% 

   Na szczęście skwerek przy Sotta "Sokoła" już został zrewitalizowany przez Yuniwersal

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stan 8 miesiąc temuocena: 100% 

   Podoba mi się liczebność ekipy montującej ławki. Bezrobocie nam nie grozi. Tych trzech z boku to chyba konsultanci.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 7 miesiąc temuocena: 91% 

   237 drzew NOOOOO "ZAYMPONOWAŁ" MI PSZCZELARZ DOMINIAK... Ma rozmach... Ciekawe ile z tych dotychczas nasadzonych przeżyje 5 lat. Proponuję również redakcji zdobyć dane ile drzew w tym czasie zostanie wyciętych. I co.z dzielnicowym ogrodnikiem, bo tylko słyszałem zapowiedź że ktoś taki jest i CISZA. Bynajmniej efektów pracy brak.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanislaw 6 miesiąc temuocena: 80% 

   Tylko nowe ławki po stronie Kabat wzdłuż al.KEN, a na części fragmentu przy samej ulicy al.KEN przy metrze Stoklosy ( 4 ławki stare, zniszczone ) , kolejne stare lawki przy al.KEN przy metrze Ursynów,!!! Pisane propozycje na 19115 od kilki kat cisza, pisano do zdm cisza, gdzie jest jakis radny z północnego Ursynowa, tu al.KEN jest zaniedbana. CHODNIK ZE STARYCH PLYT WZDŁUŻ AL.KEN- brak slow

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 5 miesiąc temuocena: 70% 

   Zieleń jak najbardziej, ławki w czasach pandemii - już niekoniecznie. Co do Al. Kasztanowej, nie widzę potrzeby nadmiaru ławek w tym miejscu, to trasa spacerowa. Można wymienić zniszczone na nowe i wystarczy.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xog 4 miesiąc temuocena: 26% 

   Ludzie! Sądźcie ziemniaki kukurydzę kapuste! Niebawem głòd, reglamentacja żywności przerwy w dostawie wody! Tylko idiota sądzi jakieś bezużyteczne krzaki w takiej sytuacji! Zrozumicie że ekologia to ściema dla naiwnych. Ta planeta od miliona lat próbuje nas zabić i w cale nie jest miła i przyjazna. Przyroda i człowiek to śmiertelni wrogowie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asdf 3 miesiąc temuocena: 90% 

   Tak dla zabawy chcesz wywołać panikę? Planeta chce nas zabić? Czy my planetę? Człowiek niszczy wszystko. Ekologia jest potrzebna i konieczna. Oczywiście prawdziwa, a nie obliczona na załatwienie własnych interesów czy zdobycie popularności.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ping pong 2 miesiąc temu

   Wynajmujesz w Polsce mieszkanie? Idź do Biedronki kup co potrzeba i wyślij rodzinie w twym kraju . A nam swych "ekspertyz" na miarę twoich możliwości nie podrzucaj.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nika 1 miesiąc temuocena: 57% 

   A Kłobucka i Dolinka to co to jest za Ursynów? Śmiechu warte.A Imielin i Kabaty się duszą.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3125 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020