REKLAMAA1_FortSłużew-12-07----22-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 stycznia 2018, 12:39 komentarzy 3

  (SK)

  REKLAMA

  Brak kanalizacji, a nawet wodociągów - to dwie pięty achillesowe Zielonego Ursynowa i części Starych Kabat. Od lat kolejne władze obiecują przyspieszenie w tego typu inwestycjach. Miejskie wodociągi właśnie zapowiedziały powstanie kluczowej dla zielonej części dzielnicy przepompowni. Ujawniły też plany na kolejne lata. Czy mieszkańcy będą zadowoleni?

  Zielony Ursynów czeka na przełom w inwestycjach wodno-kanalizacyjnych. Trudno w to uwierzyć, ale osiedla wybudowane w rejonie ul. Puławskiej w większości nie mają kanalizacji a niektóre nawet wodociągu (ul. Puchalska czy Jaskółcza).

  - Jeśli znajdzie się na Ursynowie ugrupowanie, które doprowadzi do tego, iż kanalizacja będzie zrobiona, to ludzie oszaleją ze szczęścia - mówiła nam dwa lata temu Marzena Zientara, społeczniczka, mieszkanka Jeziorek. I w tej kwestii do dziś się nic nie zmieniło.

  Bo choć w tym roku ma się rozpocząć - po wielu latach starań - budowa przepompowni przy ul. Leśnej, to brakuje jeszcze kilku obiektów, które umożliwiłyby rozbudowę kanalizacji i wodociągów po drugiej stronie ul. Puławskiej. Nie mówiąc już o położeniu rur.

  Warszawskie MPWiK właśnie ogłosiło, że jedna z najważniejszych inwestycji, która popchnie nieco wodno-kanalizacyjne sprawy do przodu jest na etapie przetargu. Do 2020 roku ma się zakończyć budowa przepompowni P-7 w rejonie ul. Farbiarskiej wraz z wodociągiem na Klarnecistów, Kapeli, Kobzy, Gajdy, Farbiarskiej i Puławskiej. Ten obiekt umożliwi w przyszłości rozbudowę sieci kanalizacyjnej m.in. w ulicach: Baletowej, Sarabandy, Kórnickiej, północnej części ul. Trombity, Spornej, południowej części ul. Farbiarskiej.

  Wcześniej, bo w 2018 roku ma się zakończyć się budowa pompowni ścieków w ul. Trombity, przy okazji której powstanie również blisko 1 km kanalizacji w ulicach: Trombity, Dumki i Nawłockiej wraz z odcinkami sieci.

  W czerwcu 2017 r. podpisano umowę na budowę blisko 380 m kanału w ul. Jarząbków i ul. Białozora wraz z odcinkami sieci z terminem realizacji do lutego 2018 roku. Ponadto w  ramach inwestycji liniowych zostanie ułożonych blisko 600 m kanalizacji ściekowej w ul. Poloneza na odcinku od ul. Wodzirejów do ul. Pląsy oraz blisko 400 m kanału w sięgaczu do ulicy Trombity. Umowy na realizację powyższych zadań inwestycyjnych podpisano we wrześniu 2017 r., a ich zakończenie jest planowane na grudzień 2018 r.

  - informuje urząd dzielnicy Ursynów.

  Marta Pytkowska z MPWiK za najważniejsze uważa dwie inwestycje, które rozpoczną się w tym roku. Są to: budowa ok. 700 metrów sieci kanalizacyjnej w ul. Gogolińskiej oraz około 900 metrów kanalizacji w ul. Oberka. Rozpoczęły się również przygotowania do do budowy sieci wodociągowej i kanaliazacyjnej w rejonie ul. Krasnowolskiej, ul. Hołubcowej, ul. Pląsy, ul.Puchalskiej, ul. Tramblanki, ul. Kądziołeczki  oraz ul. Kadryla.

  W pierwszym kwartale tego roku mają zostać podpisane umowy na przygotowanie projektów na 7 km sieci kanalizacyjnej oraz ok. 300 metrów sieci wodociągowej.

  PLANY INWESTYCYJNE MPWIK NA URSYNOWIE:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ewa W 3 6 miesięcy temuocena: 67% 

   To skandal jak koalicja PO, PU, IMU traktuje Zielony Ursynów.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adrian 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   - Jeśli znajdzie się na Ursynowie ugrupowanie, które doprowadzi do tego, iż kanalizacja będzie zrobiona, to ludzie oszaleją ze szczęścia - mówiła nam dwa lata temu Marzena Zientara, społeczniczka, mieszkanka Jeziorek. I w tej kwestii do dziś się nic nie zmieniło. Pani Marzeno. Pani jest niepoważna. Pani ugrupowanie rządzi dzielnicą. Dowodzi Pani, że nie warto głosować na Projekt Ursynów.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sebek 1 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Nareszcie udaje się nadrobić opożnienia siegajace dziesięcioleci. Dziękujemy za Leśną !

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.143 sekundy
  REKLAMA