REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-05----31-05-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Finisaż wystawy na Zielonym Ursynowie

  Finisaż wystawy na Zielonym Ursynowie (KT)

  Wspólna inicjatywa mieszkańców Zielonego Ursynowa pozwoliła stworzyć niezwykłą kolekcję fotograficzną. Pochowane na strychach i piwnicach stare zdjęcia trafiły na wystawę "Zielony Ursynów - wczoraj i dziś". Na spotkaniu podsumowującym projekt sala Miejsca Aktywności Lokalnej przy Kajakowej pękała w szwach!

  Wystawa fotograficzna "Zielony Ursynów wczoraj i dziś - Międzypokoleniowy Projekt Sąsiedzki" to zbiór zdjęć, które pochodzą z domowych kolekcji mieszkańców. Dzięki oddolnej inicjatywie udało się pozyskać fundusze, które posłużyły stworzeniu archiwum okolicy. Wernisaż wystawy odbył się 17 listopada 2018 roku.

  Mieszkańcy podchwycili ideę i do organizatorów bardzo szybko zaczęły zgłaszać się kolejne osoby, które dostarczały swoje prywatne kolekcje fotograficzne. Finalnie zebrano zdjęcia, które dokumentują życie okolicy na przestrzeni kilkudziesięciu lat - czasy przed wybuchem II wojny światowej aż do dzisiaj.

  DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD ZDJĘCIAMI

  W sobotę, 9 marca odbył się finisaż lokalnej wystawy. W sali MAL przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów zabrakło miejsc. Zainteresowanie wystawą przerosło najśmielsze oczekiwania.

  - Wśród gości mamy głównie mieszkańców Zielonego Ursynowa i tych okolic, czyli Pyr, Dąbrówki. Są to ludzie, którzy brali udział w poprzednim wydarzeniu. Po listopadowym wernisażu pojawili się kolejni zainteresowani, zachęceni przez swoich sąsiadów. Oni też przynieśli zdjęcia, które dziś mogliśmy zaprezentować w krótkim filmie - mówi Katarzyna Krzyszkowska z DOK Ursynów.

  Do galerii fotograficznej trafiło kilkaset zdjęć. - Sama selekcja była niełatwa, ponieważ mieliśmy bardzo dużo materiału. Staraliśmy się wybierać te najlepsze, najpełniej oddające charakter miejsca - dodaje Katarzyna Krzyszkowska.

  Kolejnym celem organizatorów wystawy jest zebranie i spisanie wspomnień mieszkańców. Szczegóły są jeszcze nieznane, jednak część materiałów udało się pozyskać przy okazji pracy nad wystawą.

  Finisaż wystawy wzbogaciły wykłady i prezentacje. Małgorzata Jaszczołt, etnografka, wystąpiła z prelekcją "Zapamiętane z Zielonego Ursynowa", Tomasz Ziemski przybliżył gościom historię okolicy i dawnych wsi, a Krzysztof Zembowicz opowiedział o dziejach folwarku Grabówek. Dodatkowym smaczkiem był specjalny koncert Jolanty Kuli, mieszkanki Zielonego Ursynowa, która zagrała sąsiadom na pile.

  VIDEO: Historia Zielonego Ursynowa na zdjęciach mieszkańców

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~świadek 5 ponad rok temuocena: 33% 

   Tłumy? Chyba redaktor lekko przesadził...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GreenUrs 4 ponad rok temu

   Tzn byłeś jedynie duchem i nie wiesz, że słuchacze nie mieścili się w małej sali z wystawą. Zresztą, czego się spodziewać - zainteresowania tematem przez słoje? A takich tu 95%. Poza tym to nie był koncert bum-cyk-cyk z tanim piwem, tylko spotkanie dla osób zainteresowanych historią. I po trzecie: nie organizują? Źle. Organizują? Krytyka, bo nie ma tłumów. No to podaj przepis na sukces.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~benek 3 ponad rok temu

   KJL.. wiocha to z ciebie wyłazi. Co to znaczy finisaz? Redaktor nowe słownictwo wymyśla.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~chciałem podpisać się iminiem Piotr 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Super. Gratulacje dla uczestników i podziękowania dla organizatorów. Każda inicjatywa jednocząca mieszkańców zasługuje na uznanie i szacunek.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 1 ponad rok temuocena: 29% 

   Ale wiocha!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3881 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020