REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 listopada 2018, 11:14 komentarzy 90

  (SK)

  REKLAMA

  Aż 320 drzew wycięto na prywatnej działce, na rogu Puławskiej i Baletowej. Mieszkańcy są oburzeni. - To barbarzyńska dewastacja pięknego rejonu Ursynowa! - alarmują. Niepokoi ich też los Stawu Głębokiego znajdującego się na terenie działki. - Mamy wszystkie pozwolenia na naszą inwestycję - twierdzi właściciel terenu. Powstaną tam biurowce firmy Polkomtel.

  To fragment Ursynowa z bogatą historią. Jeszcze kilkanaście lat temu znajdowały się tu ruiny XIX wiecznego szlacheckiego dworku z gankiem. Zostały rozebrane. Malownicza działka z setkami starych drzew popadała w ruinę. Do ubiegłego miesiąca.

  - Ktoś powiesił plandekę na ogrodzenie i zaczął wycinać drzewa. Może będą chcieli zasypać staw i cichcem wybudować bloki? - zastanawia się Mariusz z Zielonego Ursynowa. - Każde drzewo przy Puławskiej jest na wagę złota! Drzewa chronią nas przed smogiem i rosną powoli, a tu wyrżnięto setki drzew. To barbarzyńska dewastacja pięknego rejonu Ursynowa - dodaje mieszkaniec.

  Właścicielem działki jest firma Polkomtel, która kilkanaście lat temu, obok działki na rogu Puławskiej i Baletowej, wybudowała swój budynek. Także ona odpowiada za aktualne roboty i wycinkę drzew.

  - Rzeczywiście przygotowujemy teren pod inwestycję przeznaczoną na realizację celów naszej grupy. Możemy zapewnić, że wszystko odbywa się zgodnie z przepisami i posiadamy wszelkie wymagane zgody. Jak tylko będziemy gotowi i będą ustalone konkrety, podamy więcej szczegółów - mówi lakonicznie Arkadiusz Majewski z grupy Polkomtel.

  Więcej informacji uzyskaliśmy w urzędzie dzielnicy, który wydawał pozwolenia na budowę. Polkomtel przygotowuje się do budowy aż trzech budynków, w tym dwóch biurowo-szkoleniowo-konferencyjnych oraz jednego "technologicznego". Inwestor dostał zgodę na wycięcie 320 drzew.

  - W związku z tym, że inwestycja koliduje z rosnącym na terenie nieruchomości drzewostanem, na wniosek inwestora wydano 6 decyzji administracyjnych zezwalających na usunięcie drzew – głównie topole osiki, a ponadto brzozy brodawkowate, klony pospolite, wiązy szypułkowe, lipa drobnolistna, dęby szypułkowe - mówi Jakub Fiałek z ursynowskiego ratusza.

  24 cenne gatunkowo drzewa, m.in. dęby, wiązy i klony mają zostać przesadzone w inne miejsce. Usunięcie 68 drzew uzależniono od posadzenia 193 nowych. Urząd tłumaczy, że biorąc pod uwagę dostępność terenu, nie było możliwości zobowiązania inwestora do posadzenia większej ilości drzew. Z kolei za usunięcie 117 kolejnych roślin ratusz pobrał opłatę - blisko 400 tys. złotych.

  Polkomtel dostał też zgody na dość daleko idącą ingerencję w środowisko. Staw głęboki, który istnieje tu od stuleci (w latach 70. okoliczni mieszkańcy łowili w nim ogromne szczupaki) zostanie częściowo zasypany. Ale w finale będzie większy, bo inwestor ma na nowo go ukształtować. Zasypie 620 metrów kw. stawu, a powiększy go do 670 metrów kwadratowych. Spółka dostała również zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na prace podczas okresu ochronnego dla ptactwa. Wokół stawu zlokalizowane zostaną planowane obiekty biurowe. Powstaną w ciągu trzech lat.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 855

  • 60
   BARDZO PRZYDATNY
  • 43
   ZASKOCZONY
  • 32
   PRZYDATNY
  • 26
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 311
   WKURZONY
  • 377
   BRAK SŁÓW

  90Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~antykain 90 2 miesiące temuocena: 86% 

   jak chcecie chronić zielone tereny i stawy to zróbcie zbiórkę kasy i wykupujcie je z prywatnych rąk. Potem jak będzie to wasze to załóżcie tam park, żeby moje psy tam srały. A od cudzego wam wara. I nie ma nic do tego kto rządzi w W-wie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antykain 89 2 miesiące temuocena: 75% 

   jak chcecie chronić zielone tereny i stawy to zróbcie zbiórkę kasy i wykupujcie je z prywatnych rąk. Potem jak będzie to wasze to załóżcie tam park, żeby moje psy tam srały. A od cudzego wam wara. I nie ma nic do tego kto rządzi w W-wie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ABC 88 3 miesiące temuocena: 40% 

   Nastały czasy trzaska... I tak będzie teraz.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stryjenka Sarenka 87 4 miesiące temuocena: 85% 

   To chyba lepiej że stawiają tam biurowce, które generują ruch w odwrotnym kierunku oraz dają miejsca pracy w naszej okolicy, niż następne pseudo-segmenty-bloczki.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~goscxl 86 4 miesiące temuocena: 44% 

   macie cos cie chcieli chciwe PO. Gratulacje dla lemingów Warszawakich

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Geodeta 85 3 miesiące temuocena: 40% 

   Mieszkaj sobie dalej w ziemi i się nie odzywaj....

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~romme 84 4 miesiące temuocena: 37% 

   Drzewa ścięto przed wyborami - nie ma co mieszać się w politykę. Poza tym to działka prywatna - na pewno zadbają o to żeby nie zaszkodzić mieszkańcom. No zastanówcie się trochę ....

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ws 83 4 miesiące temu

   co się stało w parku przy bażantarni ktoś wie, co to za wypadek

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Toni 82 4 miesiące temuocena: 58% 

   Warszawiacy wybrali lewactwo to niech teraz nie marudzą.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~urs 81 4 miesiące temuocena: 39% 

   Nie tobie oceniać prawaku .

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak 80 4 miesiące temuocena: 61% 

   Proponuję, aby Redakcja zwróciła się do Trzaskowskiego o komentarz.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aja 79 4 miesiące temuocena: 80% 

   Po Hu ... ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olo 78 4 miesiące temuocena: 93% 

   Z tego co pamiętam, to Polkomtel kupując działkę w tamtych latach, obiecał, ze z drugiej części zrobi park otwarty dla mieszkańców. No i faktycznie robi biznes park

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tj 77 4 miesiące temuocena: 59% 

   założę się że następną decyzją wybrańców będzie galeria kabaty wysoka na 30 m . brawo słoje ale sobie wybieracie władze

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wicek 76 4 miesiące temuocena: 50% 

   Akurat galeria Kabaty jest b. potrzebna, bo obecny blaszak jest koszmarny.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 75 4 miesiące temuocena: 25% 

   @wicek... Jak ja uwielbiam patrzeć na mimikrę wykształciuchów... i jak to one szybciorem potrafią niewygodne dla siebie fakty uzasadnić... Ciekawa zmiana frontu, jak się weźmie że to właśnie tamtejsze słoje najgłośniej pyskują przeciwko rozbudowie Tesco i zrobieniu Galerii Kabaty. To się w końcu zdecydujcie, bo wychodzi że osiołkowi w żłobie dano w jednym owies w drugim siano...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~więcej smogu 74 4 miesiące temuocena: 50% 

   lepiej nie kracz bo wykraczesz i postawią kolejną galerię motłochów, wielki parking itd. oby nie, na dodatek powiedzą że to wszystko na życzenie i potrzeby mieszańców

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 73 4 miesiące temuocena: 29% 

   @więcej smogu... Oczywiście, że tak się stanie, a jeszcze tego samego burmistrza z partii Nowośmiesznych POkręconych lemingów, co to będzie taką galerię otwierał, to wybiorą na kolejną kadencję na zasadzie, że... na złość babci to odmrożę sobie uszy.... Czasami się zastanawiam, czy niektórzy nie powinni być dla ich własnego dobra ubezwłasnowalniani. Takie same wybory polityczne, jak szacowanie własnej zdolność kredytowej.... Duże dzieci z dowodami osobistymi.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natura 72 4 miesiące temuocena: 90% 

   Nie wiem co ma polityka, do drzew. Zawsze oceniam poszczególne osoby i ich decyzje, od biedy jak muszę to poszczególne decyzje partii czy ugrupowań, ale na litość boską, natura w mieście to kwestia wiedzy i poglądów osób wydających zgody oraz hajsu, a nie przynależności. Zatem dziwne są te przytyki w dyskusji, brzmią jak brak argumentów lub słów wyrazu w temacie/za dużo chęci wyrażania nienawiści. Nie wiem też co ma pochodzenie do poglądów o roślinności w Warszawie. Czemu to, że od pokoleń z Warszawy i cały czas na miejscu, miałoby niby oznaczać poparcie dla betonowania, asfaltowania i zabudowywania, a wiejskie korzenie odwrotnie? A gdzie zaczyna się miasto, a gdzie wieś itd. itd. W moim wypadku jest tak, że pochodzenie od wieków miejskie, a dbanie o naturę i zdrowie uważam za priorytet - jesteśmy częścią przyrody, proporcje są jakie są, terenów zielonych coraz mniej. Zatem dziwne są te osobiste przytyki w dyskusjach, brzmią jak... brak argumentów w temacie/za dużo nienawiści.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Blady 71 4 miesiące temuocena: 82% 

   Brawo wy..... ciekawe czym oddychac bdda nasze dzieci... wasze tez.. przy takim pidejsciu do 200 ketnich i starszych drzew.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ajcik 70 4 miesiące temuocena: 63% 

   Wina Szyszki? Przecież zgodę na inwestycję wydaję miasto. Nie było konsultacji społecznych, jakie biurowce? W niskiej zabudowie? SKANDAL

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~więcej smogu 69 4 miesiące temuocena: 93% 

   320 drzew a w Warszawie powietrze zatrute, oddychamy smogiem

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antykain 68 2 miesiące temuocena: 75% 

   ty bezimienny idioto.Wyliczasz cudze prywatne drzewa. Jak chcesz chronić 320 drzew to kup 1-3 ha ziemi w W-wie , zasadź las / ok. 2,0 zł za drzewko liściaste + robocizna = wyjdzie ok. kilku mln zł z ziemią/ i se walcz ze smogiem , ale swoim kosztem , a nie cudzym. Takich idiotów bez kasy jest pełno. Jak chcesz walczyć ze smogiem to wywal na złom swego prywatnego trupa w dizlu i jeździj rowerem.Najgorsi są ci , co sami mieszkają na chronionym i ogrodzonym osiedlu a z psami wychodzą na cudze nieogrodzone, prywatne tereny tereny i mają pretensję , że ktoś chce zniszczyć nie jego teren.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~więcej smogu 67 4 miesiące temuocena: 81% 

   niedługo pewnie okaże się, że cały las kabacki jest prywatną własnościa tej czy innej potężnej spółki i nie ma przeciwskazań do budowy osiedli na jego terenie, warszawa głosowała i wybrała,

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~x15 66 4 miesiące temuocena: 95% 

   Przeniosą jezioro, jak na tym filmie Barei poszukiwany, poszukiwana.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~diki 65 4 miesiące temuocena: 50% 

   To było Nie lubię poniedzałku ;-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lex 64 4 miesiące temuocena: 54% 

   i bardzo dobrze, oby was tempaki tam wydusili i smogiem i czynszami. olaliscie wybory, pozwoliliscie czosnkowskiemu wygrac to sie bujajcie

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Al 63 4 miesiące temuocena: 71% 

   Czytam i ... nie wierzę. Teren prywatny. Oburzeni oczekują, że prywatny właściciel powinien im na swoim terenie park urządzić? Ktoś może mi to wyjaśnić? Ktoś z was charytatywnie na swojej ziemi zrobił już taki park? Jakieś przykłady?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~na prawo 62 4 miesiące temuocena: 64% 

   Ursynów nie chciał trasy smogowej, ale nie wygrał z rządzącymi z PO, a mimo to zagłosował na nich- to teraz musi się dławić smogiem. Na szczęście mają szpital Onkologiczny w dzielnicy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ted 61 4 miesiące temuocena: 59% 

   "wycięto na prywatnej działce" i komuno wróć wołają!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jze 60 4 miesiące temuocena: 75% 

   "na wniosek inwestora wydano 6 decyzji administracyjnych zezwalających na usunięcie drzew", "Z kolei za usunięcie 117 kolejnych roślin ratusz pobrał opłatę - blisko 400 tys. złotych" - LEX SZYSZKO, jełopo, czytałeś ten artykuł?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 59 4 miesiące temuocena: 58% 

   No i teraz warto to sprawdzić, co to ma wspólnego z Bufetową i waszym POtrzaskiem oraz waszym burmistrzem... Chcieliśta, głosowaliśta... to mata... A teraz cichutko klocki w zęby i nie protestować... Piszta na Berdyczów. Brawo, Wy! Pokemony!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zsaba 58 4 miesiące temuocena: 67% 

   ..debilizm poświęcony,,trzy zdrowaśki i po bólu...smród i nedza moralna.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Colias33 57 4 miesiące temuocena: 75% 

   Nie wiedziałem, że pan Szyszko wygrał wybory w Warszawie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ernst 56 4 miesiące temuocena: 75% 

   jakoś nie ma tu guziała ale jak trzeba zabrać działkę zwykłemu mieszkańcowi pod byle pretekstem budowy chodnika czy drogi to gmina i ZDM pierwszy, dość tego równość dla wszystkich, trzeba wezwać liroya on coś poradzi

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jze 55 4 miesiące temuocena: 43% 

   Bo Guział wycofał się z polityki, lemingu.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PRL78 54 4 miesiące temuocena: 84% 

   Polkomtel-To ja panu Solorzowi i telefonii Plus oraz Polsatowi dziękuję.Proponuję innym zrobić to samo.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hey 53 4 miesiące temuocena: 71% 

   Czyli Jaki miał rację że miastem rządzą developerzy !!! zwolennicy czaszkowskiego czy łyso wam ???

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jaś 52 4 miesiące temuocena: 69% 

   Komuna się nie skończyła , bo decyzję wydala nie licząc się z - Prywatnymi ludżmi zamieszkującą okolicę .

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Staś 51 4 miesiące temuocena: 80% 

   Przecież okoliczni mkeszkańcy mogą na swoich działkach zasadzić mnóstwo drzew, ba nawet las.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 50 4 miesiące temuocena: 37% 

   Właściciel miał prawo drzewa wyciąć i postawić biurowiec. Komuna się skończyła

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jan 49 4 miesiące temuocena: 0% 

   Żeby tobie sąsiad na swojej działce zrobił wysypisko śmieci !

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~baba ze wsi 48 4 miesiące temuocena: 89% 

   Wycinac drzewa,betonowac kazdy skrawek i budowac wiezowce zaslaniajac korytarze wietrzne,a wtedy smogu nie bedzie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tom Tom 47 4 miesiące temuocena: 100% 

   Czy dla tego terenu został uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anik 46 2 miesiące temu

   Zlituj się Tom Tom. Plany zagospodarowania przestrzennego robiono na starych planach, bez aktualizowania i efekt jest taki, że wielu istniejących budynków na tym planie nie było. Zaczynają od początku...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomasz 45 4 miesiące temuocena: 57% 

   Ciekawe czy Wy byście tak jeczeli gdyby to byla Wasza działka czy robili z nią c chcecie. Jakos w Wasze mieszkania i prywatne działki nikt nie ingeruje. Jest to działka Polkomtla i moze sobie wlasciwiel ja wykorzystac tak jak chce bo ja kupil za gruba kase, bylo ja kupic i zrobic sobiezagajnik krzakowy. Takie przyslowie"wolnosc Tomku w swoim domku" Chce postawic biurowiec, niech stawia to jego dzialka i jego sprawa. Wszyscy wielcy eco krzyczycie a to samo byscie zrobili jakby wam siedolary w oczach zaswiecily. Tyle w temacie. PS. Chcesz natury? Przenies sie na wieś a nie mieszkaj w miescie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ana 44 4 miesiące temuocena: 56% 

   Taka prawda

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ptg 43 4 miesiące temuocena: 50% 

   w 2009 roku wybuchła na Ursynowie "afera" EKON'u (wtajemniczeni mieszkańcy Ursynowa wiedzą co to). Po pretekstem ochrony środowiska w tym "endemicznych" gatunków owadów (m.in., bo były również inne tego typu argumenty) blokowano decyzję środowiskową umożliwiającą stworzenie sortowni surowców wtórnych i stworzenie pracy dla blisko 300 niepełnosprawnych. Teraz ten sam zielony Ursynów (może nie cały) i jego nie patrzący dalej nosa członkowie blokują inną inwestycję. Nauczcie się wreszcie, że fakt istnienia drzewa albo stawu na prywatnej działce nie oznacza że trzeba z niej robić ścisły rezerwat.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wuj 42 4 miesiące temuocena: 38% 

   Ludzie a gdzie jest GUZIOL?....co robi ten fanatyczny zwolennik jakiegonijakiego z pisu....

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~my 41 4 miesiące temuocena: 58% 

   Ty jesteś h..j a nie wuj kretynie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiesław 40 4 miesiące temuocena: 58% 

   "Malownicza działka.." - 30 000 samochodów dziennie ją mija, jakoś przez lata nikt tam parku nie zrobił, jakoś rozpadającego się chodnika ani tysięcy reklam nikt nie usunie, nagle estetci sie uruchomili bo wyszło pozwolenie. To jest miasto, niech sie zagęszcza a nie rozlewa po wioskach jak Białołęka.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan Szyszko 39 4 miesiące temuocena: 63% 

   Zgodnie z moim prawem LEX Szyszko wyrąbali te drzewa, a dzielnica nic tu nie ma do gadania. Moi wyborcy czyli wspaniali zwolennicy PIS twierdzili że na własnej ziemi mogą robić co chcą bo to ich ziemia więc spełniłem te ich oczekiwania razem z moimi kolegami Jarkiem i Tadeuszem :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wawiak 38 4 miesiące temuocena: 31% 

   To wracaj do swojej wsi jak chcesz mieszkac wsrod bagien i chaszczy. Po drugie czytaj wsioku ze zrozumieniem decycję wydała Prezydent Waltz. Prywatna działka więc moge wycinac co mi sie chce. Komuna i sanacja juz sie skończyły.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan Szyszko 37 4 miesiące temuocena: 100% 

   Wiesz co to sarkazm wawiak-u na zasiłku ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowiankaaa 36 4 miesiące temuocena: 76% 

   Ekstra, dalej betonujcie to miasto biurowcami (i tak te wszystkie firmy wyniosą się do Azji w ciągu najbliższych 20 lat) oraz osiedlami. Będzie pięknie i bardziej sztucznie niż w Dubaju. Zamiast inwestować w parki i tereny zielone to oni chcą zabetonować wszystko dookoła.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wawiak 35 4 miesiące temuocena: 30% 

   To jest stolica Polski rozumiesz człowieku ze wsi. To nie PGR. Warszawa musi sie rozwijac no ale co ci do tego skoro ty cały czas jeszcze myślami jestes w swoim przysiołku.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowiankaaa 34 4 miesiące temuocena: 71% 

   Wawiak, patrz tak się składa, że ja mieszkam na Ursynowie od urodzenia, czyli od lat 80, zaraz po tym jak powstały pierwsze bloki. Pamiętam te piękne czasy, gdy było zielono i chodziłam na spacery z psem tam, gdzie teraz nie da się nawet wejść przez strzeżone osiedla. No, ale mam nadzieję, że dużo słoików z Pcimia nawiozłeś, aby skomsumować je w swoim mieszkaniu na strzeżonym osiedlu, gdzie kiedyś sra*** mój piesek jak ty latałeś za krowami na swoiej wsi :)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antykaczor 33 4 miesiące temuocena: 100% 

   masz rację. Trzeba inwestować w parki i tereny zielone. Zbieram fundusze na wykup dużej zalesionej działki w granicach Warszawy. Prywatny właściciel chce za 0,67 ha / 6700 m kw / przy ulicy Przyczółkowej w Wilanowie 4 700 000 zł. Wpłać 300 000 zł i wraz z innymi obrońcami terenów zielonych obronimy ten teren przed zabetonowaniem.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SKANDAL 32 4 miesiące temuocena: 78% 

   Aha, to dlatego na płocie rozwiesili ten ciemny materiał... Wiedziałem, że "coś śmierdzi", skoro tak się zasłaniali. To skandal, że biurwy pozwoliły na zasypanie stawu!!! A ja w WZ dostałem obowiązek dbania o każde drzewko !!!!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jasiu Fasola 31 4 miesiące temuocena: 62% 

   Postaw sie nue zastaw sie , musi byc antypisowo , bo przecież nue moze byc normalnie , deweloperzy musza radzić , grunt ze PiS nie jest u władzy , to nic ze wytną drzewa , zasypia stawy , wyrzuca z kamienic , tęcza musi byc i Przestępcy u koryta !!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ogonek 30 4 miesiące temuocena: 82% 

   To samo czeka pewnie Jezioro Grabowskie. Piękny teren na park dla okolicznych mieszkańców.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~irek 29 4 miesiące temuocena: 63% 

   brawo trzaskowskie cieniasy

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olek 28 4 miesiące temuocena: 69% 

   Lemingi to wasza ulubiona PO-wska władza tak zarządza Warszawą. Jesteście tacy zaślepieni , że nie widzicie końca własnego nosa.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lesnik 27 4 miesiące temuocena: 46% 

   Tępy ch... już zapomniałeś jak szyszko pozwolił na wycięcie milionów drzew w centrach miast

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 16 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LEX SZYSZKO 26 4 miesiące temuocena: 64% 

   To Szyszko i banda z PIS zmieniła ustawę 2 lata temu w grudniu. Jak za 1 drzewo było ok. 40.000 zł kary to też kwiczałeś zapewne tak jak teraz wyborco na zasiłku.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin od urodzenia 25 4 miesiące temuocena: 80% 

   to jest qwa jakis kosmos!!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lpp 24 4 miesiące temuocena: 96% 

   Czy właścicielem Polkomtela jest Solorz ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lol 23 4 miesiące temuocena: 29% 

   Przecież to są Pyry, a nie żaden Ursynów!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~em 22 4 miesiące temuocena: 90% 

   a Pyry to Ursynów

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alik 21 4 miesiące temuocena: 89% 

   i co na to wielka OBRONCZYNI drzew celebrytka TVN-u KINGA?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~merfinto 20 4 miesiące temuocena: 57% 

   Efekt wygranej "Czaskowskiego" już działa !!! Najpierw wycofał się z remontu stadionu Skry, teraz to !! A to dopiero początek !!!! Jest takie przysłowie: Jak sobie pościelesz ...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 19 4 miesiące temuocena: 56% 

   Ale pierdzielisz, nawet jeszcze nie przejął urzędu. Widać, że w mózgu jedynie nienawiść.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 19 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaO 18 4 miesiące temuocena: 67% 

   Jakby JAKI wygrał - bardzo ciekawe byłoby wycofywanie się z tych licznych linii metra - na szczęście tego wątpliwego spektaklu mądrzy warszawiacy nam zaoszczędzili :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kandar 17 4 miesiące temuocena: 64% 

   wygrali w Warszawce to robią co chcą

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mike 16 4 miesiące temuocena: 61% 

   właśnie chcieliście antypisa to macie ;)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erni 15 4 miesiące temuocena: 56% 

   hahah dobrze wam barany.....taka radocha, że prezydentem został ten pionek hanki ....hehehe bedzieta patrzyc w betonowe biurowce......Patryk by to zablokował....

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tom Tom 14 4 miesiące temuocena: 50% 

   Patryk warszawskie brzegi Wisły chciał nawet betonować. 19 dzielnica miała przecież powstać! A spec ustawa mieszkanie+? Znowu nowy beton zamiast zieleni. Mieszkanie+ ale bez słowa o niezbędnej infrastrukturze miejskiej: szkołach, przedszkolach, żłobkach, przychodniach, szpitalach. Nic tylko mieszkania+ reszta spadnie z nieba!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LEX SZYSZKO 13 4 miesiące temuocena: 69% 

   Zapomniałeś że to ja tą Ustawę ogarniałem. Pozdrawiam Dziad Szyszko.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiak 12 4 miesiące temuocena: 68% 

   Trzeba było myśleć przed wyborem kandydata w wyborach samorządowych. Trzeba MYŚLEĆ a nie POLITYKOWAĆ

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nemo 11 4 miesiące temuocena: 79% 

   Jak wybrali, tak mają!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławomir Wieruszka 10 4 miesiące temuocena: 68% 

   Kempa się buduje, a kto grubym rybom zabroni?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~deweloper 9 4 miesiące temuocena: 69% 

   wybraliście koalicję anty-obywatelską, to macie

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rozsadny 8 4 miesiące temuocena: 53% 

   Ich teren, niech działają. Oburzonym sugeruję żeby wykpili działkę i sadzili na niej co im się żywnie podoba.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Er 7 4 miesiące temuocena: 88% 

   400K? Przecież to żenująca kwota.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tofik 6 4 miesiące temuocena: 78% 

   Pretensje do posłów którzy uchwalili nowelizację ustawy o ochronie przyrody jak również ministra ochrony środowiska - a konkretnie do jego rozporządzenia o wysokości opłat za usuwaną zieleń...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kulfon 5 4 miesiące temuocena: 85% 

   A czy ktoś zna dokładnie miejsce posadowienia przyszłych budynków ?? Widziałem tą wycinkę . Aż żal było patrzeć !!! Poza tym skoro zasypią 620m2 a powiększą do 670m2 to tak naprawdę oni ten staw przesuną !!! A co to za słowo-moda ...budynek technologiczny ... czyli co ... postawią nadajniki o dużej mocy ... i będą testować. ? Przecież tam w okolicy jest mnóstwo domów !!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 4 4 miesiące temuocena: 73% 

   Macie swojego burmistrza , swoich wybranych radnych i swojego wspaniałego prezydenta Warszawy również, który wam naobiecywał trenów zielonych i w ogóle wszystkiego. Teraz nie biadolić i nie płakać jak się z tej dzielnicy zrobi (i już zresztą robi) betonowe siedlisko. Sami chcieliście.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qaz 3 4 miesiące temuocena: 35% 

   Napisz może jeszcze, że to wina Tuska. Pewnie słoik, który nie wie, gdzie Żoliborz.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 12 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lolo 2 4 miesiące temuocena: 81% 

   dokladnie:(zycie w betonie - powodzenia, no ale rzadzacy to lustrzane odbicie wyborcow

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak 1 4 miesiące temuocena: 50% 

   A co ma burmistrz czy prezydent do tere nu prywatnego? Mogliście sie zrzucić i wykupić ziemie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 14 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1574 sekundy
  REKLAMA