REKLAMAA1-AUCHAN-28-06---31-12-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 listopada 2018, 11:14 komentarzy 84

  (SK)

  REKLAMA

  Aż 320 drzew wycięto na prywatnej działce, na rogu Puławskiej i Baletowej. Mieszkańcy są oburzeni. - To barbarzyńska dewastacja pięknego rejonu Ursynowa! - alarmują. Niepokoi ich też los Stawu Głębokiego znajdującego się na terenie działki. - Mamy wszystkie pozwolenia na naszą inwestycję - twierdzi właściciel terenu. Powstaną tam biurowce firmy Polkomtel.

  To fragment Ursynowa z bogatą historią. Jeszcze kilkanaście lat temu znajdowały się tu ruiny XIX wiecznego szlacheckiego dworku z gankiem. Zostały rozebrane. Malownicza działka z setkami starych drzew popadała w ruinę. Do ubiegłego miesiąca.

  - Ktoś powiesił plandekę na ogrodzenie i zaczął wycinać drzewa. Może będą chcieli zasypać staw i cichcem wybudować bloki? - zastanawia się Mariusz z Zielonego Ursynowa. - Każde drzewo przy Puławskiej jest na wagę złota! Drzewa chronią nas przed smogiem i rosną powoli, a tu wyrżnięto setki drzew. To barbarzyńska dewastacja pięknego rejonu Ursynowa - dodaje mieszkaniec.

  Właścicielem działki jest firma Polkomtel, która kilkanaście lat temu, obok działki na rogu Puławskiej i Baletowej, wybudowała swój budynek. Także ona odpowiada za aktualne roboty i wycinkę drzew.

  - Rzeczywiście przygotowujemy teren pod inwestycję przeznaczoną na realizację celów naszej grupy. Możemy zapewnić, że wszystko odbywa się zgodnie z przepisami i posiadamy wszelkie wymagane zgody. Jak tylko będziemy gotowi i będą ustalone konkrety, podamy więcej szczegółów - mówi lakonicznie Arkadiusz Majewski z grupy Polkomtel.

  Więcej informacji uzyskaliśmy w urzędzie dzielnicy, który wydawał pozwolenia na budowę. Polkomtel przygotowuje się do budowy aż trzech budynków, w tym dwóch biurowo-szkoleniowo-konferencyjnych oraz jednego "technologicznego". Inwestor dostał zgodę na wycięcie 320 drzew.

  - W związku z tym, że inwestycja koliduje z rosnącym na terenie nieruchomości drzewostanem, na wniosek inwestora wydano 6 decyzji administracyjnych zezwalających na usunięcie drzew – głównie topole osiki, a ponadto brzozy brodawkowate, klony pospolite, wiązy szypułkowe, lipa drobnolistna, dęby szypułkowe - mówi Jakub Fiałek z ursynowskiego ratusza.

  24 cenne gatunkowo drzewa, m.in. dęby, wiązy i klony mają zostać przesadzone w inne miejsce. Usunięcie 68 drzew uzależniono od posadzenia 193 nowych. Urząd tłumaczy, że biorąc pod uwagę dostępność terenu, nie było możliwości zobowiązania inwestora do posadzenia większej ilości drzew. Z kolei za usunięcie 117 kolejnych roślin ratusz pobrał opłatę - blisko 400 tys. złotych.

  Polkomtel dostał też zgody na dość daleko idącą ingerencję w środowisko. Staw głęboki, który istnieje tu od stuleci (w latach 70. okoliczni mieszkańcy łowili w nim ogromne szczupaki) zostanie częściowo zasypany. Ale w finale będzie większy, bo inwestor ma na nowo go ukształtować. Zasypie 620 metrów kw. stawu, a powiększy go do 670 metrów kwadratowych. Spółka dostała również zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na prace podczas okresu ochronnego dla ptactwa. Wokół stawu zlokalizowane zostaną planowane obiekty biurowe. Powstaną w ciągu trzech lat.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 805

  • 51
   BARDZO PRZYDATNY
  • 39
   ZASKOCZONY
  • 29
   PRZYDATNY
  • 25
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 296
   WKURZONY
  • 359
   BRAK SŁÓW

  84Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Stryjenka Sarenka 84 6 dni temuocena: 50% 

   To chyba lepiej że stawiają tam biurowce, które generują ruch w odwrotnym kierunku oraz dają miejsca pracy w naszej okolicy, niż następne pseudo-segmenty-bloczki.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~goscxl 83 7 dni temuocena: 57% 

   macie cos cie chcieli chciwe PO. Gratulacje dla lemingów Warszawakich

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~romme 82 7 dni temuocena: 25% 

   Drzewa ścięto przed wyborami - nie ma co mieszać się w politykę. Poza tym to działka prywatna - na pewno zadbają o to żeby nie zaszkodzić mieszkańcom. No zastanówcie się trochę ....

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ws 81 8 dni temu

   co się stało w parku przy bażantarni ktoś wie, co to za wypadek

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Toni 80 8 dni temuocena: 63% 

   Warszawiacy wybrali lewactwo to niech teraz nie marudzą.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~urs 79 8 dni temuocena: 25% 

   Nie tobie oceniać prawaku .

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak 78 8 dni temuocena: 79% 

   Proponuję, aby Redakcja zwróciła się do Trzaskowskiego o komentarz.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aja 77 7 dni temuocena: 100% 

   Po Hu ... ?

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olo 76 8 dni temuocena: 100% 

   Z tego co pamiętam, to Polkomtel kupując działkę w tamtych latach, obiecał, ze z drugiej części zrobi park otwarty dla mieszkańców. No i faktycznie robi biznes park

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tj 75 8 dni temuocena: 62% 

   założę się że następną decyzją wybrańców będzie galeria kabaty wysoka na 30 m . brawo słoje ale sobie wybieracie władze

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wicek 74 8 dni temuocena: 50% 

   Akurat galeria Kabaty jest b. potrzebna, bo obecny blaszak jest koszmarny.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 73 8 dni temuocena: 50% 

   @wicek... Jak ja uwielbiam patrzeć na mimikrę wykształciuchów... i jak to one szybciorem potrafią niewygodne dla siebie fakty uzasadnić... Ciekawa zmiana frontu, jak się weźmie że to właśnie tamtejsze słoje najgłośniej pyskują przeciwko rozbudowie Tesco i zrobieniu Galerii Kabaty. To się w końcu zdecydujcie, bo wychodzi że osiołkowi w żłobie dano w jednym owies w drugim siano...

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~więcej smogu 72 8 dni temuocena: 75% 

   lepiej nie kracz bo wykraczesz i postawią kolejną galerię motłochów, wielki parking itd. oby nie, na dodatek powiedzą że to wszystko na życzenie i potrzeby mieszańców

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 71 7 dni temuocena: 67% 

   @więcej smogu... Oczywiście, że tak się stanie, a jeszcze tego samego burmistrza z partii Nowośmiesznych POkręconych lemingów, co to będzie taką galerię otwierał, to wybiorą na kolejną kadencję na zasadzie, że... na złość babci to odmrożę sobie uszy.... Czasami się zastanawiam, czy niektórzy nie powinni być dla ich własnego dobra ubezwłasnowalniani. Takie same wybory polityczne, jak szacowanie własnej zdolność kredytowej.... Duże dzieci z dowodami osobistymi.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natura 70 8 dni temuocena: 88% 

   Nie wiem co ma polityka, do drzew. Zawsze oceniam poszczególne osoby i ich decyzje, od biedy jak muszę to poszczególne decyzje partii czy ugrupowań, ale na litość boską, natura w mieście to kwestia wiedzy i poglądów osób wydających zgody oraz hajsu, a nie przynależności. Zatem dziwne są te przytyki w dyskusji, brzmią jak brak argumentów lub słów wyrazu w temacie/za dużo chęci wyrażania nienawiści. Nie wiem też co ma pochodzenie do poglądów o roślinności w Warszawie. Czemu to, że od pokoleń z Warszawy i cały czas na miejscu, miałoby niby oznaczać poparcie dla betonowania, asfaltowania i zabudowywania, a wiejskie korzenie odwrotnie? A gdzie zaczyna się miasto, a gdzie wieś itd. itd. W moim wypadku jest tak, że pochodzenie od wieków miejskie, a dbanie o naturę i zdrowie uważam za priorytet - jesteśmy częścią przyrody, proporcje są jakie są, terenów zielonych coraz mniej. Zatem dziwne są te osobiste przytyki w dyskusjach, brzmią jak... brak argumentów w temacie/za dużo nienawiści.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Blady 69 8 dni temuocena: 100% 

   Brawo wy..... ciekawe czym oddychac bdda nasze dzieci... wasze tez.. przy takim pidejsciu do 200 ketnich i starszych drzew.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ajcik 68 8 dni temuocena: 71% 

   Wina Szyszki? Przecież zgodę na inwestycję wydaję miasto. Nie było konsultacji społecznych, jakie biurowce? W niskiej zabudowie? SKANDAL

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~więcej smogu 67 8 dni temuocena: 100% 

   320 drzew a w Warszawie powietrze zatrute, oddychamy smogiem

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~więcej smogu 66 8 dni temuocena: 89% 

   niedługo pewnie okaże się, że cały las kabacki jest prywatną własnościa tej czy innej potężnej spółki i nie ma przeciwskazań do budowy osiedli na jego terenie, warszawa głosowała i wybrała,

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~x15 65 8 dni temuocena: 100% 

   Przeniosą jezioro, jak na tym filmie Barei poszukiwany, poszukiwana.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~diki 64 8 dni temuocena: 50% 

   To było Nie lubię poniedzałku ;-)

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lex 63 8 dni temuocena: 60% 

   i bardzo dobrze, oby was tempaki tam wydusili i smogiem i czynszami. olaliscie wybory, pozwoliliscie czosnkowskiemu wygrac to sie bujajcie

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Al 62 8 dni temuocena: 67% 

   Czytam i ... nie wierzę. Teren prywatny. Oburzeni oczekują, że prywatny właściciel powinien im na swoim terenie park urządzić? Ktoś może mi to wyjaśnić? Ktoś z was charytatywnie na swojej ziemi zrobił już taki park? Jakieś przykłady?

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~na prawo 61 8 dni temuocena: 73% 

   Ursynów nie chciał trasy smogowej, ale nie wygrał z rządzącymi z PO, a mimo to zagłosował na nich- to teraz musi się dławić smogiem. Na szczęście mają szpital Onkologiczny w dzielnicy.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ted 60 8 dni temuocena: 54% 

   "wycięto na prywatnej działce" i komuno wróć wołają!

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jze 59 9 dni temuocena: 83% 

   "na wniosek inwestora wydano 6 decyzji administracyjnych zezwalających na usunięcie drzew", "Z kolei za usunięcie 117 kolejnych roślin ratusz pobrał opłatę - blisko 400 tys. złotych" - LEX SZYSZKO, jełopo, czytałeś ten artykuł?

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 58 9 dni temuocena: 67% 

   No i teraz warto to sprawdzić, co to ma wspólnego z Bufetową i waszym POtrzaskiem oraz waszym burmistrzem... Chcieliśta, głosowaliśta... to mata... A teraz cichutko klocki w zęby i nie protestować... Piszta na Berdyczów. Brawo, Wy! Pokemony!

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zsaba 57 9 dni temuocena: 80% 

   ..debilizm poświęcony,,trzy zdrowaśki i po bólu...smród i nedza moralna.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Colias33 56 9 dni temuocena: 69% 

   Nie wiedziałem, że pan Szyszko wygrał wybory w Warszawie.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ernst 55 9 dni temuocena: 82% 

   jakoś nie ma tu guziała ale jak trzeba zabrać działkę zwykłemu mieszkańcowi pod byle pretekstem budowy chodnika czy drogi to gmina i ZDM pierwszy, dość tego równość dla wszystkich, trzeba wezwać liroya on coś poradzi

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jze 54 9 dni temuocena: 60% 

   Bo Guział wycofał się z polityki, lemingu.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PRL78 53 9 dni temuocena: 83% 

   Polkomtel-To ja panu Solorzowi i telefonii Plus oraz Polsatowi dziękuję.Proponuję innym zrobić to samo.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hey 52 9 dni temuocena: 78% 

   Czyli Jaki miał rację że miastem rządzą developerzy !!! zwolennicy czaszkowskiego czy łyso wam ???

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jaś 51 9 dni temuocena: 79% 

   Komuna się nie skończyła , bo decyzję wydala nie licząc się z - Prywatnymi ludżmi zamieszkującą okolicę .

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Staś 50 8 dni temuocena: 71% 

   Przecież okoliczni mkeszkańcy mogą na swoich działkach zasadzić mnóstwo drzew, ba nawet las.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 49 9 dni temuocena: 32% 

   Właściciel miał prawo drzewa wyciąć i postawić biurowiec. Komuna się skończyła

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jan 48 7 dni temu

   Żeby tobie sąsiad na swojej działce zrobił wysypisko śmieci !

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~baba ze wsi 47 9 dni temuocena: 94% 

   Wycinac drzewa,betonowac kazdy skrawek i budowac wiezowce zaslaniajac korytarze wietrzne,a wtedy smogu nie bedzie.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tom Tom 46 9 dni temuocena: 100% 

   Czy dla tego terenu został uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego?

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomasz 45 9 dni temuocena: 56% 

   Ciekawe czy Wy byście tak jeczeli gdyby to byla Wasza działka czy robili z nią c chcecie. Jakos w Wasze mieszkania i prywatne działki nikt nie ingeruje. Jest to działka Polkomtla i moze sobie wlasciwiel ja wykorzystac tak jak chce bo ja kupil za gruba kase, bylo ja kupic i zrobic sobiezagajnik krzakowy. Takie przyslowie"wolnosc Tomku w swoim domku" Chce postawic biurowiec, niech stawia to jego dzialka i jego sprawa. Wszyscy wielcy eco krzyczycie a to samo byscie zrobili jakby wam siedolary w oczach zaswiecily. Tyle w temacie. PS. Chcesz natury? Przenies sie na wieś a nie mieszkaj w miescie.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ana 44 9 dni temuocena: 50% 

   Taka prawda

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ptg 43 9 dni temuocena: 50% 

   w 2009 roku wybuchła na Ursynowie "afera" EKON'u (wtajemniczeni mieszkańcy Ursynowa wiedzą co to). Po pretekstem ochrony środowiska w tym "endemicznych" gatunków owadów (m.in., bo były również inne tego typu argumenty) blokowano decyzję środowiskową umożliwiającą stworzenie sortowni surowców wtórnych i stworzenie pracy dla blisko 300 niepełnosprawnych. Teraz ten sam zielony Ursynów (może nie cały) i jego nie patrzący dalej nosa członkowie blokują inną inwestycję. Nauczcie się wreszcie, że fakt istnienia drzewa albo stawu na prywatnej działce nie oznacza że trzeba z niej robić ścisły rezerwat.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wuj 42 9 dni temuocena: 35% 

   Ludzie a gdzie jest GUZIOL?....co robi ten fanatyczny zwolennik jakiegonijakiego z pisu....

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~my 41 9 dni temuocena: 64% 

   Ty jesteś h..j a nie wuj kretynie.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiesław 40 9 dni temuocena: 57% 

   "Malownicza działka.." - 30 000 samochodów dziennie ją mija, jakoś przez lata nikt tam parku nie zrobił, jakoś rozpadającego się chodnika ani tysięcy reklam nikt nie usunie, nagle estetci sie uruchomili bo wyszło pozwolenie. To jest miasto, niech sie zagęszcza a nie rozlewa po wioskach jak Białołęka.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan Szyszko 39 9 dni temuocena: 59% 

   Zgodnie z moim prawem LEX Szyszko wyrąbali te drzewa, a dzielnica nic tu nie ma do gadania. Moi wyborcy czyli wspaniali zwolennicy PIS twierdzili że na własnej ziemi mogą robić co chcą bo to ich ziemia więc spełniłem te ich oczekiwania razem z moimi kolegami Jarkiem i Tadeuszem :-)

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wawiak 38 9 dni temuocena: 33% 

   To wracaj do swojej wsi jak chcesz mieszkac wsrod bagien i chaszczy. Po drugie czytaj wsioku ze zrozumieniem decycję wydała Prezydent Waltz. Prywatna działka więc moge wycinac co mi sie chce. Komuna i sanacja juz sie skończyły.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan Szyszko 37 8 dni temuocena: 100% 

   Wiesz co to sarkazm wawiak-u na zasiłku ?

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowiankaaa 36 9 dni temuocena: 77% 

   Ekstra, dalej betonujcie to miasto biurowcami (i tak te wszystkie firmy wyniosą się do Azji w ciągu najbliższych 20 lat) oraz osiedlami. Będzie pięknie i bardziej sztucznie niż w Dubaju. Zamiast inwestować w parki i tereny zielone to oni chcą zabetonować wszystko dookoła.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wawiak 35 9 dni temuocena: 24% 

   To jest stolica Polski rozumiesz człowieku ze wsi. To nie PGR. Warszawa musi sie rozwijac no ale co ci do tego skoro ty cały czas jeszcze myślami jestes w swoim przysiołku.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 5 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowiankaaa 34 7 dni temuocena: 80% 

   Wawiak, patrz tak się składa, że ja mieszkam na Ursynowie od urodzenia, czyli od lat 80, zaraz po tym jak powstały pierwsze bloki. Pamiętam te piękne czasy, gdy było zielono i chodziłam na spacery z psem tam, gdzie teraz nie da się nawet wejść przez strzeżone osiedla. No, ale mam nadzieję, że dużo słoików z Pcimia nawiozłeś, aby skomsumować je w swoim mieszkaniu na strzeżonym osiedlu, gdzie kiedyś sra*** mój piesek jak ty latałeś za krowami na swoiej wsi :)

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antykaczor 33 7 dni temuocena: 100% 

   masz rację. Trzeba inwestować w parki i tereny zielone. Zbieram fundusze na wykup dużej zalesionej działki w granicach Warszawy. Prywatny właściciel chce za 0,67 ha / 6700 m kw / przy ulicy Przyczółkowej w Wilanowie 4 700 000 zł. Wpłać 300 000 zł i wraz z innymi obrońcami terenów zielonych obronimy ten teren przed zabetonowaniem.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SKANDAL 32 9 dni temuocena: 82% 

   Aha, to dlatego na płocie rozwiesili ten ciemny materiał... Wiedziałem, że "coś śmierdzi", skoro tak się zasłaniali. To skandal, że biurwy pozwoliły na zasypanie stawu!!! A ja w WZ dostałem obowiązek dbania o każde drzewko !!!!!

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jasiu Fasola 31 9 dni temuocena: 68% 

   Postaw sie nue zastaw sie , musi byc antypisowo , bo przecież nue moze byc normalnie , deweloperzy musza radzić , grunt ze PiS nie jest u władzy , to nic ze wytną drzewa , zasypia stawy , wyrzuca z kamienic , tęcza musi byc i Przestępcy u koryta !!!

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ogonek 30 9 dni temuocena: 82% 

   To samo czeka pewnie Jezioro Grabowskie. Piękny teren na park dla okolicznych mieszkańców.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~irek 29 9 dni temuocena: 67% 

   brawo trzaskowskie cieniasy

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olek 28 9 dni temuocena: 71% 

   Lemingi to wasza ulubiona PO-wska władza tak zarządza Warszawą. Jesteście tacy zaślepieni , że nie widzicie końca własnego nosa.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lesnik 27 9 dni temuocena: 42% 

   Tępy ch... już zapomniałeś jak szyszko pozwolił na wycięcie milionów drzew w centrach miast

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 14 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LEX SZYSZKO 26 9 dni temuocena: 61% 

   To Szyszko i banda z PIS zmieniła ustawę 2 lata temu w grudniu. Jak za 1 drzewo było ok. 40.000 zł kary to też kwiczałeś zapewne tak jak teraz wyborco na zasiłku.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin od urodzenia 25 9 dni temuocena: 84% 

   to jest qwa jakis kosmos!!!

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lpp 24 9 dni temuocena: 100% 

   Czy właścicielem Polkomtela jest Solorz ?

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lol 23 9 dni temuocena: 31% 

   Przecież to są Pyry, a nie żaden Ursynów!

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~em 22 9 dni temuocena: 88% 

   a Pyry to Ursynów

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alik 21 9 dni temuocena: 91% 

   i co na to wielka OBRONCZYNI drzew celebrytka TVN-u KINGA?

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~merfinto 20 9 dni temuocena: 60% 

   Efekt wygranej "Czaskowskiego" już działa !!! Najpierw wycofał się z remontu stadionu Skry, teraz to !! A to dopiero początek !!!! Jest takie przysłowie: Jak sobie pościelesz ...

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 19 9 dni temuocena: 55% 

   Ale pierdzielisz, nawet jeszcze nie przejął urzędu. Widać, że w mózgu jedynie nienawiść.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 18 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaO 18 9 dni temuocena: 65% 

   Jakby JAKI wygrał - bardzo ciekawe byłoby wycofywanie się z tych licznych linii metra - na szczęście tego wątpliwego spektaklu mądrzy warszawiacy nam zaoszczędzili :-)

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kandar 17 9 dni temuocena: 68% 

   wygrali w Warszawce to robią co chcą

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mike 16 9 dni temuocena: 64% 

   właśnie chcieliście antypisa to macie ;)

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erni 15 9 dni temuocena: 58% 

   hahah dobrze wam barany.....taka radocha, że prezydentem został ten pionek hanki ....hehehe bedzieta patrzyc w betonowe biurowce......Patryk by to zablokował....

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tom Tom 14 9 dni temuocena: 45% 

   Patryk warszawskie brzegi Wisły chciał nawet betonować. 19 dzielnica miała przecież powstać! A spec ustawa mieszkanie+? Znowu nowy beton zamiast zieleni. Mieszkanie+ ale bez słowa o niezbędnej infrastrukturze miejskiej: szkołach, przedszkolach, żłobkach, przychodniach, szpitalach. Nic tylko mieszkania+ reszta spadnie z nieba!

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LEX SZYSZKO 13 9 dni temuocena: 64% 

   Zapomniałeś że to ja tą Ustawę ogarniałem. Pozdrawiam Dziad Szyszko.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiak 12 9 dni temuocena: 70% 

   Trzeba było myśleć przed wyborem kandydata w wyborach samorządowych. Trzeba MYŚLEĆ a nie POLITYKOWAĆ

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nemo 11 9 dni temuocena: 79% 

   Jak wybrali, tak mają!

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławomir Wieruszka 10 9 dni temuocena: 67% 

   Kempa się buduje, a kto grubym rybom zabroni?

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~deweloper 9 9 dni temuocena: 71% 

   wybraliście koalicję anty-obywatelską, to macie

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rozsadny 8 9 dni temuocena: 48% 

   Ich teren, niech działają. Oburzonym sugeruję żeby wykpili działkę i sadzili na niej co im się żywnie podoba.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Er 7 9 dni temuocena: 91% 

   400K? Przecież to żenująca kwota.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tofik 6 9 dni temuocena: 77% 

   Pretensje do posłów którzy uchwalili nowelizację ustawy o ochronie przyrody jak również ministra ochrony środowiska - a konkretnie do jego rozporządzenia o wysokości opłat za usuwaną zieleń...

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kulfon 5 9 dni temuocena: 88% 

   A czy ktoś zna dokładnie miejsce posadowienia przyszłych budynków ?? Widziałem tą wycinkę . Aż żal było patrzeć !!! Poza tym skoro zasypią 620m2 a powiększą do 670m2 to tak naprawdę oni ten staw przesuną !!! A co to za słowo-moda ...budynek technologiczny ... czyli co ... postawią nadajniki o dużej mocy ... i będą testować. ? Przecież tam w okolicy jest mnóstwo domów !!

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 4 9 dni temuocena: 74% 

   Macie swojego burmistrza , swoich wybranych radnych i swojego wspaniałego prezydenta Warszawy również, który wam naobiecywał trenów zielonych i w ogóle wszystkiego. Teraz nie biadolić i nie płakać jak się z tej dzielnicy zrobi (i już zresztą robi) betonowe siedlisko. Sami chcieliście.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qaz 3 9 dni temuocena: 33% 

   Napisz może jeszcze, że to wina Tuska. Pewnie słoik, który nie wie, gdzie Żoliborz.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 11 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lolo 2 9 dni temuocena: 85% 

   dokladnie:(zycie w betonie - powodzenia, no ale rzadzacy to lustrzane odbicie wyborcow

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak 1 9 dni temuocena: 46% 

   A co ma burmistrz czy prezydent do tere nu prywatnego? Mogliście sie zrzucić i wykupić ziemie.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 12 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.191 sekundy
  REKLAMA