REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 listopada 2018, 11:14 komentarzy 91

  (SK)

  Aż 320 drzew wycięto na prywatnej działce, na rogu Puławskiej i Baletowej. Mieszkańcy są oburzeni. - To barbarzyńska dewastacja pięknego rejonu Ursynowa! - alarmują. Niepokoi ich też los Stawu Głębokiego znajdującego się na terenie działki. - Mamy wszystkie pozwolenia na naszą inwestycję - twierdzi właściciel terenu. Powstaną tam biurowce firmy Polkomtel.

  To fragment Ursynowa z bogatą historią. Jeszcze kilkanaście lat temu znajdowały się tu ruiny XIX wiecznego szlacheckiego dworku z gankiem. Zostały rozebrane. Malownicza działka z setkami starych drzew popadała w ruinę. Do ubiegłego miesiąca.

  - Ktoś powiesił plandekę na ogrodzenie i zaczął wycinać drzewa. Może będą chcieli zasypać staw i cichcem wybudować bloki? - zastanawia się Mariusz z Zielonego Ursynowa. - Każde drzewo przy Puławskiej jest na wagę złota! Drzewa chronią nas przed smogiem i rosną powoli, a tu wyrżnięto setki drzew. To barbarzyńska dewastacja pięknego rejonu Ursynowa - dodaje mieszkaniec.

  Właścicielem działki jest firma Polkomtel, która kilkanaście lat temu, obok działki na rogu Puławskiej i Baletowej, wybudowała swój budynek. Także ona odpowiada za aktualne roboty i wycinkę drzew.

  - Rzeczywiście przygotowujemy teren pod inwestycję przeznaczoną na realizację celów naszej grupy. Możemy zapewnić, że wszystko odbywa się zgodnie z przepisami i posiadamy wszelkie wymagane zgody. Jak tylko będziemy gotowi i będą ustalone konkrety, podamy więcej szczegółów - mówi lakonicznie Arkadiusz Majewski z grupy Polkomtel.

  Więcej informacji uzyskaliśmy w urzędzie dzielnicy, który wydawał pozwolenia na budowę. Polkomtel przygotowuje się do budowy aż trzech budynków, w tym dwóch biurowo-szkoleniowo-konferencyjnych oraz jednego "technologicznego". Inwestor dostał zgodę na wycięcie 320 drzew.

  - W związku z tym, że inwestycja koliduje z rosnącym na terenie nieruchomości drzewostanem, na wniosek inwestora wydano 6 decyzji administracyjnych zezwalających na usunięcie drzew – głównie topole osiki, a ponadto brzozy brodawkowate, klony pospolite, wiązy szypułkowe, lipa drobnolistna, dęby szypułkowe - mówi Jakub Fiałek z ursynowskiego ratusza.

  24 cenne gatunkowo drzewa, m.in. dęby, wiązy i klony mają zostać przesadzone w inne miejsce. Usunięcie 68 drzew uzależniono od posadzenia 193 nowych. Urząd tłumaczy, że biorąc pod uwagę dostępność terenu, nie było możliwości zobowiązania inwestora do posadzenia większej ilości drzew. Z kolei za usunięcie 117 kolejnych roślin ratusz pobrał opłatę - blisko 400 tys. złotych.

  Polkomtel dostał też zgody na dość daleko idącą ingerencję w środowisko. Staw głęboki, który istnieje tu od stuleci (w latach 70. okoliczni mieszkańcy łowili w nim ogromne szczupaki) zostanie częściowo zasypany. Ale w finale będzie większy, bo inwestor ma na nowo go ukształtować. Zasypie 620 metrów kw. stawu, a powiększy go do 670 metrów kwadratowych. Spółka dostała również zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na prace podczas okresu ochronnego dla ptactwa. Wokół stawu zlokalizowane zostaną planowane obiekty biurowe. Powstaną w ciągu trzech lat.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 882

  • 64
   BARDZO PRZYDATNY
  • 43
   ZASKOCZONY
  • 33
   PRZYDATNY
  • 28
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 322
   WKURZONY
  • 386
   BRAK SŁÓW

  91Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~wese 91 ponad rok temuocena: 67% 

   tam tylko i wylacznie powiny byc biurowce , bo tam jest ogoromny hukot samolotow ,

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antykain 90 ponad rok temuocena: 55% 

   jak chcecie chronić zielone tereny i stawy to zróbcie zbiórkę kasy i wykupujcie je z prywatnych rąk. Potem jak będzie to wasze to załóżcie tam park, żeby moje psy tam srały. A od cudzego wam wara. I nie ma nic do tego kto rządzi w W-wie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antykain 89 ponad rok temuocena: 50% 

   jak chcecie chronić zielone tereny i stawy to zróbcie zbiórkę kasy i wykupujcie je z prywatnych rąk. Potem jak będzie to wasze to załóżcie tam park, żeby moje psy tam srały. A od cudzego wam wara. I nie ma nic do tego kto rządzi w W-wie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ABC 88 ponad rok temuocena: 43% 

   Nastały czasy trzaska... I tak będzie teraz.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stryjenka Sarenka 87 ponad rok temuocena: 89% 

   To chyba lepiej że stawiają tam biurowce, które generują ruch w odwrotnym kierunku oraz dają miejsca pracy w naszej okolicy, niż następne pseudo-segmenty-bloczki.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~goscxl 86 ponad rok temuocena: 43% 

   macie cos cie chcieli chciwe PO. Gratulacje dla lemingów Warszawakich

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Geodeta 85 ponad rok temuocena: 40% 

   Mieszkaj sobie dalej w ziemi i się nie odzywaj....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~romme 84 ponad rok temuocena: 36% 

   Drzewa ścięto przed wyborami - nie ma co mieszać się w politykę. Poza tym to działka prywatna - na pewno zadbają o to żeby nie zaszkodzić mieszkańcom. No zastanówcie się trochę ....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ws 83 ponad rok temu

   co się stało w parku przy bażantarni ktoś wie, co to za wypadek

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Toni 82 ponad rok temuocena: 55% 

   Warszawiacy wybrali lewactwo to niech teraz nie marudzą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~urs 81 ponad rok temuocena: 38% 

   Nie tobie oceniać prawaku .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak 80 ponad rok temuocena: 56% 

   Proponuję, aby Redakcja zwróciła się do Trzaskowskiego o komentarz.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aja 79 ponad rok temuocena: 83% 

   Po Hu ... ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olo 78 ponad rok temuocena: 94% 

   Z tego co pamiętam, to Polkomtel kupując działkę w tamtych latach, obiecał, ze z drugiej części zrobi park otwarty dla mieszkańców. No i faktycznie robi biznes park

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tj 77 ponad rok temuocena: 58% 

   założę się że następną decyzją wybrańców będzie galeria kabaty wysoka na 30 m . brawo słoje ale sobie wybieracie władze

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wicek 76 ponad rok temuocena: 53% 

   Akurat galeria Kabaty jest b. potrzebna, bo obecny blaszak jest koszmarny.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 75 ponad rok temuocena: 17% 

   @wicek... Jak ja uwielbiam patrzeć na mimikrę wykształciuchów... i jak to one szybciorem potrafią niewygodne dla siebie fakty uzasadnić... Ciekawa zmiana frontu, jak się weźmie że to właśnie tamtejsze słoje najgłośniej pyskują przeciwko rozbudowie Tesco i zrobieniu Galerii Kabaty. To się w końcu zdecydujcie, bo wychodzi że osiołkowi w żłobie dano w jednym owies w drugim siano...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~więcej smogu 74 ponad rok temuocena: 43% 

   lepiej nie kracz bo wykraczesz i postawią kolejną galerię motłochów, wielki parking itd. oby nie, na dodatek powiedzą że to wszystko na życzenie i potrzeby mieszańców

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 73 ponad rok temuocena: 25% 

   @więcej smogu... Oczywiście, że tak się stanie, a jeszcze tego samego burmistrza z partii Nowośmiesznych POkręconych lemingów, co to będzie taką galerię otwierał, to wybiorą na kolejną kadencję na zasadzie, że... na złość babci to odmrożę sobie uszy.... Czasami się zastanawiam, czy niektórzy nie powinni być dla ich własnego dobra ubezwłasnowalniani. Takie same wybory polityczne, jak szacowanie własnej zdolność kredytowej.... Duże dzieci z dowodami osobistymi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natura 72 ponad rok temuocena: 91% 

   Nie wiem co ma polityka, do drzew. Zawsze oceniam poszczególne osoby i ich decyzje, od biedy jak muszę to poszczególne decyzje partii czy ugrupowań, ale na litość boską, natura w mieście to kwestia wiedzy i poglądów osób wydających zgody oraz hajsu, a nie przynależności. Zatem dziwne są te przytyki w dyskusji, brzmią jak brak argumentów lub słów wyrazu w temacie/za dużo chęci wyrażania nienawiści. Nie wiem też co ma pochodzenie do poglądów o roślinności w Warszawie. Czemu to, że od pokoleń z Warszawy i cały czas na miejscu, miałoby niby oznaczać poparcie dla betonowania, asfaltowania i zabudowywania, a wiejskie korzenie odwrotnie? A gdzie zaczyna się miasto, a gdzie wieś itd. itd. W moim wypadku jest tak, że pochodzenie od wieków miejskie, a dbanie o naturę i zdrowie uważam za priorytet - jesteśmy częścią przyrody, proporcje są jakie są, terenów zielonych coraz mniej. Zatem dziwne są te osobiste przytyki w dyskusjach, brzmią jak... brak argumentów w temacie/za dużo nienawiści.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Blady 71 ponad rok temuocena: 79% 

   Brawo wy..... ciekawe czym oddychac bdda nasze dzieci... wasze tez.. przy takim pidejsciu do 200 ketnich i starszych drzew.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ajcik 70 ponad rok temuocena: 63% 

   Wina Szyszki? Przecież zgodę na inwestycję wydaję miasto. Nie było konsultacji społecznych, jakie biurowce? W niskiej zabudowie? SKANDAL

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~więcej smogu 69 ponad rok temuocena: 93% 

   320 drzew a w Warszawie powietrze zatrute, oddychamy smogiem

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antykain 68 ponad rok temuocena: 56% 

   ty bezimienny idioto.Wyliczasz cudze prywatne drzewa. Jak chcesz chronić 320 drzew to kup 1-3 ha ziemi w W-wie , zasadź las / ok. 2,0 zł za drzewko liściaste + robocizna = wyjdzie ok. kilku mln zł z ziemią/ i se walcz ze smogiem , ale swoim kosztem , a nie cudzym. Takich idiotów bez kasy jest pełno. Jak chcesz walczyć ze smogiem to wywal na złom swego prywatnego trupa w dizlu i jeździj rowerem.Najgorsi są ci , co sami mieszkają na chronionym i ogrodzonym osiedlu a z psami wychodzą na cudze nieogrodzone, prywatne tereny tereny i mają pretensję , że ktoś chce zniszczyć nie jego teren.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~więcej smogu 67 ponad rok temuocena: 79% 

   niedługo pewnie okaże się, że cały las kabacki jest prywatną własnościa tej czy innej potężnej spółki i nie ma przeciwskazań do budowy osiedli na jego terenie, warszawa głosowała i wybrała,

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~x15 66 ponad rok temuocena: 95% 

   Przeniosą jezioro, jak na tym filmie Barei poszukiwany, poszukiwana.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~diki 65 ponad rok temuocena: 38% 

   To było Nie lubię poniedzałku ;-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lex 64 ponad rok temuocena: 54% 

   i bardzo dobrze, oby was tempaki tam wydusili i smogiem i czynszami. olaliscie wybory, pozwoliliscie czosnkowskiemu wygrac to sie bujajcie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Al 63 ponad rok temuocena: 71% 

   Czytam i ... nie wierzę. Teren prywatny. Oburzeni oczekują, że prywatny właściciel powinien im na swoim terenie park urządzić? Ktoś może mi to wyjaśnić? Ktoś z was charytatywnie na swojej ziemi zrobił już taki park? Jakieś przykłady?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~na prawo 62 ponad rok temuocena: 64% 

   Ursynów nie chciał trasy smogowej, ale nie wygrał z rządzącymi z PO, a mimo to zagłosował na nich- to teraz musi się dławić smogiem. Na szczęście mają szpital Onkologiczny w dzielnicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ted 61 ponad rok temuocena: 59% 

   "wycięto na prywatnej działce" i komuno wróć wołają!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jze 60 ponad rok temuocena: 75% 

   "na wniosek inwestora wydano 6 decyzji administracyjnych zezwalających na usunięcie drzew", "Z kolei za usunięcie 117 kolejnych roślin ratusz pobrał opłatę - blisko 400 tys. złotych" - LEX SZYSZKO, jełopo, czytałeś ten artykuł?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 59 ponad rok temuocena: 56% 

   No i teraz warto to sprawdzić, co to ma wspólnego z Bufetową i waszym POtrzaskiem oraz waszym burmistrzem... Chcieliśta, głosowaliśta... to mata... A teraz cichutko klocki w zęby i nie protestować... Piszta na Berdyczów. Brawo, Wy! Pokemony!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zsaba 58 ponad rok temuocena: 67% 

   ..debilizm poświęcony,,trzy zdrowaśki i po bólu...smród i nedza moralna.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Colias33 57 ponad rok temuocena: 75% 

   Nie wiedziałem, że pan Szyszko wygrał wybory w Warszawie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ernst 56 ponad rok temuocena: 75% 

   jakoś nie ma tu guziała ale jak trzeba zabrać działkę zwykłemu mieszkańcowi pod byle pretekstem budowy chodnika czy drogi to gmina i ZDM pierwszy, dość tego równość dla wszystkich, trzeba wezwać liroya on coś poradzi

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jze 55 ponad rok temuocena: 43% 

   Bo Guział wycofał się z polityki, lemingu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PRL78 54 ponad rok temuocena: 84% 

   Polkomtel-To ja panu Solorzowi i telefonii Plus oraz Polsatowi dziękuję.Proponuję innym zrobić to samo.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hey 53 ponad rok temuocena: 71% 

   Czyli Jaki miał rację że miastem rządzą developerzy !!! zwolennicy czaszkowskiego czy łyso wam ???

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jaś 52 ponad rok temuocena: 69% 

   Komuna się nie skończyła , bo decyzję wydala nie licząc się z - Prywatnymi ludżmi zamieszkującą okolicę .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Staś 51 ponad rok temuocena: 80% 

   Przecież okoliczni mkeszkańcy mogą na swoich działkach zasadzić mnóstwo drzew, ba nawet las.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 50 ponad rok temuocena: 37% 

   Właściciel miał prawo drzewa wyciąć i postawić biurowiec. Komuna się skończyła

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jan 49 ponad rok temuocena: 0% 

   Żeby tobie sąsiad na swojej działce zrobił wysypisko śmieci !

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~baba ze wsi 48 ponad rok temuocena: 89% 

   Wycinac drzewa,betonowac kazdy skrawek i budowac wiezowce zaslaniajac korytarze wietrzne,a wtedy smogu nie bedzie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tom Tom 47 ponad rok temuocena: 100% 

   Czy dla tego terenu został uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anik 46 ponad rok temu

   Zlituj się Tom Tom. Plany zagospodarowania przestrzennego robiono na starych planach, bez aktualizowania i efekt jest taki, że wielu istniejących budynków na tym planie nie było. Zaczynają od początku...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomasz 45 ponad rok temuocena: 57% 

   Ciekawe czy Wy byście tak jeczeli gdyby to byla Wasza działka czy robili z nią c chcecie. Jakos w Wasze mieszkania i prywatne działki nikt nie ingeruje. Jest to działka Polkomtla i moze sobie wlasciwiel ja wykorzystac tak jak chce bo ja kupil za gruba kase, bylo ja kupic i zrobic sobiezagajnik krzakowy. Takie przyslowie"wolnosc Tomku w swoim domku" Chce postawic biurowiec, niech stawia to jego dzialka i jego sprawa. Wszyscy wielcy eco krzyczycie a to samo byscie zrobili jakby wam siedolary w oczach zaswiecily. Tyle w temacie. PS. Chcesz natury? Przenies sie na wieś a nie mieszkaj w miescie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ana 44 ponad rok temuocena: 53% 

   Taka prawda

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ptg 43 ponad rok temuocena: 50% 

   w 2009 roku wybuchła na Ursynowie "afera" EKON'u (wtajemniczeni mieszkańcy Ursynowa wiedzą co to). Po pretekstem ochrony środowiska w tym "endemicznych" gatunków owadów (m.in., bo były również inne tego typu argumenty) blokowano decyzję środowiskową umożliwiającą stworzenie sortowni surowców wtórnych i stworzenie pracy dla blisko 300 niepełnosprawnych. Teraz ten sam zielony Ursynów (może nie cały) i jego nie patrzący dalej nosa członkowie blokują inną inwestycję. Nauczcie się wreszcie, że fakt istnienia drzewa albo stawu na prywatnej działce nie oznacza że trzeba z niej robić ścisły rezerwat.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wuj 42 ponad rok temuocena: 36% 

   Ludzie a gdzie jest GUZIOL?....co robi ten fanatyczny zwolennik jakiegonijakiego z pisu....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~my 41 ponad rok temuocena: 50% 

   Ty jesteś h..j a nie wuj kretynie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiesław 40 ponad rok temuocena: 56% 

   "Malownicza działka.." - 30 000 samochodów dziennie ją mija, jakoś przez lata nikt tam parku nie zrobił, jakoś rozpadającego się chodnika ani tysięcy reklam nikt nie usunie, nagle estetci sie uruchomili bo wyszło pozwolenie. To jest miasto, niech sie zagęszcza a nie rozlewa po wioskach jak Białołęka.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan Szyszko 39 ponad rok temuocena: 64% 

   Zgodnie z moim prawem LEX Szyszko wyrąbali te drzewa, a dzielnica nic tu nie ma do gadania. Moi wyborcy czyli wspaniali zwolennicy PIS twierdzili że na własnej ziemi mogą robić co chcą bo to ich ziemia więc spełniłem te ich oczekiwania razem z moimi kolegami Jarkiem i Tadeuszem :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wawiak 38 ponad rok temuocena: 29% 

   To wracaj do swojej wsi jak chcesz mieszkac wsrod bagien i chaszczy. Po drugie czytaj wsioku ze zrozumieniem decycję wydała Prezydent Waltz. Prywatna działka więc moge wycinac co mi sie chce. Komuna i sanacja juz sie skończyły.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan Szyszko 37 ponad rok temuocena: 100% 

   Wiesz co to sarkazm wawiak-u na zasiłku ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowiankaaa 36 ponad rok temuocena: 76% 

   Ekstra, dalej betonujcie to miasto biurowcami (i tak te wszystkie firmy wyniosą się do Azji w ciągu najbliższych 20 lat) oraz osiedlami. Będzie pięknie i bardziej sztucznie niż w Dubaju. Zamiast inwestować w parki i tereny zielone to oni chcą zabetonować wszystko dookoła.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wawiak 35 ponad rok temuocena: 30% 

   To jest stolica Polski rozumiesz człowieku ze wsi. To nie PGR. Warszawa musi sie rozwijac no ale co ci do tego skoro ty cały czas jeszcze myślami jestes w swoim przysiołku.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowiankaaa 34 ponad rok temuocena: 71% 

   Wawiak, patrz tak się składa, że ja mieszkam na Ursynowie od urodzenia, czyli od lat 80, zaraz po tym jak powstały pierwsze bloki. Pamiętam te piękne czasy, gdy było zielono i chodziłam na spacery z psem tam, gdzie teraz nie da się nawet wejść przez strzeżone osiedla. No, ale mam nadzieję, że dużo słoików z Pcimia nawiozłeś, aby skomsumować je w swoim mieszkaniu na strzeżonym osiedlu, gdzie kiedyś sra*** mój piesek jak ty latałeś za krowami na swoiej wsi :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antykaczor 33 ponad rok temuocena: 100% 

   masz rację. Trzeba inwestować w parki i tereny zielone. Zbieram fundusze na wykup dużej zalesionej działki w granicach Warszawy. Prywatny właściciel chce za 0,67 ha / 6700 m kw / przy ulicy Przyczółkowej w Wilanowie 4 700 000 zł. Wpłać 300 000 zł i wraz z innymi obrońcami terenów zielonych obronimy ten teren przed zabetonowaniem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SKANDAL 32 ponad rok temuocena: 78% 

   Aha, to dlatego na płocie rozwiesili ten ciemny materiał... Wiedziałem, że "coś śmierdzi", skoro tak się zasłaniali. To skandal, że biurwy pozwoliły na zasypanie stawu!!! A ja w WZ dostałem obowiązek dbania o każde drzewko !!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jasiu Fasola 31 ponad rok temuocena: 62% 

   Postaw sie nue zastaw sie , musi byc antypisowo , bo przecież nue moze byc normalnie , deweloperzy musza radzić , grunt ze PiS nie jest u władzy , to nic ze wytną drzewa , zasypia stawy , wyrzuca z kamienic , tęcza musi byc i Przestępcy u koryta !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ogonek 30 ponad rok temuocena: 83% 

   To samo czeka pewnie Jezioro Grabowskie. Piękny teren na park dla okolicznych mieszkańców.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~irek 29 ponad rok temuocena: 61% 

   brawo trzaskowskie cieniasy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olek 28 ponad rok temuocena: 67% 

   Lemingi to wasza ulubiona PO-wska władza tak zarządza Warszawą. Jesteście tacy zaślepieni , że nie widzicie końca własnego nosa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lesnik 27 ponad rok temuocena: 46% 

   Tępy ch... już zapomniałeś jak szyszko pozwolił na wycięcie milionów drzew w centrach miast

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LEX SZYSZKO 26 ponad rok temuocena: 64% 

   To Szyszko i banda z PIS zmieniła ustawę 2 lata temu w grudniu. Jak za 1 drzewo było ok. 40.000 zł kary to też kwiczałeś zapewne tak jak teraz wyborco na zasiłku.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin od urodzenia 25 ponad rok temuocena: 80% 

   to jest qwa jakis kosmos!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lpp 24 ponad rok temuocena: 96% 

   Czy właścicielem Polkomtela jest Solorz ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lol 23 ponad rok temuocena: 31% 

   Przecież to są Pyry, a nie żaden Ursynów!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~em 22 ponad rok temuocena: 82% 

   a Pyry to Ursynów

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alik 21 ponad rok temuocena: 89% 

   i co na to wielka OBRONCZYNI drzew celebrytka TVN-u KINGA?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~merfinto 20 ponad rok temuocena: 57% 

   Efekt wygranej "Czaskowskiego" już działa !!! Najpierw wycofał się z remontu stadionu Skry, teraz to !! A to dopiero początek !!!! Jest takie przysłowie: Jak sobie pościelesz ...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 19 ponad rok temuocena: 56% 

   Ale pierdzielisz, nawet jeszcze nie przejął urzędu. Widać, że w mózgu jedynie nienawiść.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaO 18 ponad rok temuocena: 67% 

   Jakby JAKI wygrał - bardzo ciekawe byłoby wycofywanie się z tych licznych linii metra - na szczęście tego wątpliwego spektaklu mądrzy warszawiacy nam zaoszczędzili :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kandar 17 ponad rok temuocena: 65% 

   wygrali w Warszawce to robią co chcą

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mike 16 ponad rok temuocena: 62% 

   właśnie chcieliście antypisa to macie ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erni 15 ponad rok temuocena: 56% 

   hahah dobrze wam barany.....taka radocha, że prezydentem został ten pionek hanki ....hehehe bedzieta patrzyc w betonowe biurowce......Patryk by to zablokował....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tom Tom 14 ponad rok temuocena: 52% 

   Patryk warszawskie brzegi Wisły chciał nawet betonować. 19 dzielnica miała przecież powstać! A spec ustawa mieszkanie+? Znowu nowy beton zamiast zieleni. Mieszkanie+ ale bez słowa o niezbędnej infrastrukturze miejskiej: szkołach, przedszkolach, żłobkach, przychodniach, szpitalach. Nic tylko mieszkania+ reszta spadnie z nieba!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LEX SZYSZKO 13 ponad rok temuocena: 69% 

   Zapomniałeś że to ja tą Ustawę ogarniałem. Pozdrawiam Dziad Szyszko.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiak 12 ponad rok temuocena: 68% 

   Trzeba było myśleć przed wyborem kandydata w wyborach samorządowych. Trzeba MYŚLEĆ a nie POLITYKOWAĆ

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nemo 11 ponad rok temuocena: 80% 

   Jak wybrali, tak mają!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławomir Wieruszka 10 ponad rok temuocena: 68% 

   Kempa się buduje, a kto grubym rybom zabroni?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~deweloper 9 ponad rok temuocena: 69% 

   wybraliście koalicję anty-obywatelską, to macie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rozsadny 8 ponad rok temuocena: 53% 

   Ich teren, niech działają. Oburzonym sugeruję żeby wykpili działkę i sadzili na niej co im się żywnie podoba.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Er 7 ponad rok temuocena: 88% 

   400K? Przecież to żenująca kwota.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tofik 6 ponad rok temuocena: 78% 

   Pretensje do posłów którzy uchwalili nowelizację ustawy o ochronie przyrody jak również ministra ochrony środowiska - a konkretnie do jego rozporządzenia o wysokości opłat za usuwaną zieleń...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kulfon 5 ponad rok temuocena: 85% 

   A czy ktoś zna dokładnie miejsce posadowienia przyszłych budynków ?? Widziałem tą wycinkę . Aż żal było patrzeć !!! Poza tym skoro zasypią 620m2 a powiększą do 670m2 to tak naprawdę oni ten staw przesuną !!! A co to za słowo-moda ...budynek technologiczny ... czyli co ... postawią nadajniki o dużej mocy ... i będą testować. ? Przecież tam w okolicy jest mnóstwo domów !!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 4 ponad rok temuocena: 73% 

   Macie swojego burmistrza , swoich wybranych radnych i swojego wspaniałego prezydenta Warszawy również, który wam naobiecywał trenów zielonych i w ogóle wszystkiego. Teraz nie biadolić i nie płakać jak się z tej dzielnicy zrobi (i już zresztą robi) betonowe siedlisko. Sami chcieliście.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qaz 3 ponad rok temuocena: 35% 

   Napisz może jeszcze, że to wina Tuska. Pewnie słoik, który nie wie, gdzie Żoliborz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lolo 2 ponad rok temuocena: 81% 

   dokladnie:(zycie w betonie - powodzenia, no ale rzadzacy to lustrzane odbicie wyborcow

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak 1 ponad rok temuocena: 50% 

   A co ma burmistrz czy prezydent do tere nu prywatnego? Mogliście sie zrzucić i wykupić ziemie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4579 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021