REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Zima w lesie może być równie ciekawa jak lato czy jesień. Wystarczy tylko wiedzieć czego szukać. Z edukatorami z Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej wyprawa do lasu to zabawa dla całej rodziny. W lutym będziemy wspólnie tropić zwierzęta, obrączkować i karmić ptaki.

  Ruszyły zapisy na warsztaty, które odbywają się w każdy weekend przy ul. Rydzowej 1A w Lesie Kabackim. Tym razem jednym z głównych tematów zajęć, zarówno dla starszych jak i młodszych, będą ptaki. Podczas spotkań z cyklu „Las dla rodziny” (dzieci 4-6 lat oraz 7-12 lat) – „Ptaki na wyciągnięcie ręki” – odbędzie się obrączkowanie ptaków przylatujących do karmnika w CEPL.

  Na dzieci będzie czekała obrączkarka, która rozstawi sieci ornitologiczne w pobliżu karmnika i będzie pokazywać cały proces obrączkowania "krok po kroku" oraz opowiadać o tym, po co się to robi i jak zdobyć uprawnienia do zawodu.

  - Dzieci będą pomagać w zapisaniu informacji o ptakach, będą mogły z bliskiej odległości je oglądać i obserwować jak startują do lotu - mówi Adrian Uszkiewicz z Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.

  W ramach „Lasu dla dociekliwych" skierowanego do dorosłych i młodzieży od 13. roku odbędą się zajęcia „Tropiciele. Czytanie śladów zwierząt”, które poprowadzi kabacki leśniczy. Zarówno na te, jak i powyższe zajęcia, należy ubrać się odpowiednio ciepło.

  Dla najmłodszych dzieci (2-3 lata) edukatorki przygotują sensoryczny „Karmnik pełen różności”, a dla starszych dzieci w wieku 6-10 lat: „Kolorowe zapachy - warsztat kolorowo-zapachowy”.

  Zapisy odbywają się za pośrednictwem platformy internetowej. Choć miejsca znikają błyskawicznie, organizatorzy zachęcają do zaglądania na stronę oraz fanpage CEPL, bo w szczególności w okresie zimowym, często się zwalniają.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2703 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO