REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 stycznia 2018, 09:54 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  Nie zdążyliśmy jeszcze na dobre wpaść w rytm pracy po świątecznej przerwie, a już pora szykować się na ferie. W tym roku wypadają w dniach 15-28 stycznia. Jak zawsze w tym czasie, dzieci zostające w mieście, będą mogły skorzystać z masy atrakcji. Śniegu co prawda w ofercie brak, ale jest z czego wybierać.

  W ramach akcji „Zima w mieście”, atrakcje dla uczniów z Ursynowa przygotowała dzielnica, instytucje miejskie oraz podmioty komercyjne. Dzieci mogą skorzystać także z opieki w wybranych szkołach w swojej dzielnicy.

  Ferie na sportowo

  Jak co roku, Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, przygotowało dla młodszych i starszych uczniów masę atrakcji. Dzieci będą mogły skorzystać z zajęć rekreacyjnych lub pograć w tenisa stołowego lub gry zespołowe na Hali Sportowej ZOS Hawajska (ul. Dereniowa 48). W Arenie Ursynów, czekać będą zajęcia z samoobrony, gry zespołowe i badminton (ul. Pileckiego 122).

  Także miłośnicy pływania znajdą coś dla siebie – na trzech pływalniach, będą odbywać się lekcje pływania i skoków do wody. Będzie można także popływać rekreacyjnie.

  Grupy zorganizowane mogą skorzystać z Kręgielni AAC (ul. Pileckiego 122). A osoby indywidualne i grupy, z kortów tenisowych na ul. Hirszfelda 1A. Przez całe ferie na uczniów w wieku 16-19 lat, będą otwarte drzwi do siłowni Arena Active Club. Opłata wynosi 1 zł.

  Powsin zaprasza

  Dzieci i młodzież szkolna będą także mogły skorzystać z nieodpłatnych zajęć na terenie powsińskiego parku w dni powszednie podczas ferii. Powsin zachęca do skorzystania z poniższych atrakcji grupy zorganizowane i osoby indywidualne.

  Kręgielnia dla grup:

  • czynna w godzinach 9:00 – 12:00 (jedna placówka zostanie przyjęta maksymalnie 2 x w tygodniu po jednej godzinie).
  • maksymalna liczebność grupy – do 30 osób.
  • obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pisemna, pod adresem e-mail: pawilon@parkpowsin.pl
  • Park potwierdza przyjęcie rezerwacji
  • konieczne jest posiadanie imiennej listy uczestników na oficjalnym druku
  • wszyscy uczestnicy muszą posiadać zmienne obuwie sportowe typu adidas
  • Park zapewnia bezpłatny nadzór instruktora.

  Wypożyczalnia sprzętu sportowego dla grup:

  • godziny 10:30 – 15:00
  • obowiązuje wcześniejsze uzgodnienie terminu przybycia mail: pawilon@parkpowsin.pl
  • konieczne jest posiadanie listy uczestników na oficjalnym druku

  Indywidualnie dzieci i młodzież szkolna, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, może skorzystać nieodpłatnie z wypożyczalni sprzętu sportowego w godz. 10:30 – 15:00 i kręgielni w godz. 13:00 – 15:00.

  Zimowe figle

  Tradycyjnie, dzieci będą mogły skorzystać z lodowiska przy al. KEN 60. "Figlowisko" będzie otwarte w czasie ferii, dla grup i indywidualnych uczestników, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 12:00.

  Chętni moga wybrać się na naukę wspinania na „Ścianę Południową” w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego nr 63 (ul. Hirszfelda 11) lub do Hali Wspinaczkowej CAMP 4 (ul. Krasnowolska 50). W odbydwu miejscach można liczyć na opiekę i radę instruktora.

  Pełna kultura

  Ferie na Ursynowie rozpoczną się od spektaklu teatralnego dla młodzieży „Mały Książę” w wypożyczalni nr 139 (al. KEN 21). Na terenie dzielnicy odbędą się także liczne zajęcia literacko-plastyczne, seanse filmowe oraz warsztaty z różnorodnych dziedzin, takich jak rzeźba czy teatr.

  Warto zwrócić uwagę m.in. na warsztaty architektoniczne „Budujemy z lego", które odbędą się w Domu Sztuki (ul. Wiolinowa 14), zajęcia z robotyki - „Star Wars – fascynacja” (SP nr 384, ul. Kajakowa 10), czy zajęcia z witrażu „Technika Tiffany - Noworoczne anioły" (SP nr 81, ul. Puszczyka 6).

  Przysłowiową wisienką na torcie będzie karnawałowy bal dla dzieci z programem artystycznym i konkursami. Odbędzie się 20 stycznia w Domu Sztuki w godz. 16:00-18:00, przewidziano miejsce dla 100 dzieci, wstęp jest wolny, mile widziane przebrania.

  - Na dzieci czeka fajna zabawa i mnóstwo atrakcji, zapraszamy! – mówi Andrzej Bukowiecki, dyrektor Domu Sztuki.

  Bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży przygotował też Dzielnicowy Ośrodek Kultury na ul. Kajakowej 12b. W programie: warsztaty kreatywne, przedstawienia, wspólne ćwiczenia.

  Amelka vs. Mozaika

  Ciekawym wydarzeniem w czasie ursynowskich ferii będą otwarte warsztaty plastyczne, podczas których powstaną plansze komiksowe dla Amelii Włudeckiej. Amelka to dziewczynka, która urodziła się z rzadką wadą genetyczną - mozaiką chromosomu 20. W związku z chorobą wymaga specjalistycznego gorsetowania i codziennej rehabilitacji.

  Aby pomóc dziewczynce wielu artystów z całego świata wykonało rysunki przedstawiające Amelkę, jako małą bohaterkę w wersji komiksowej. Także biblioteka z Kłobuckiej postanowiła włączyć się do akcji i zachęcić dzieci do wykonania prac plastycznych.

  - Chcemy zaangażować dzieci w pomoc drugiej osobie, ale nie materialną, tylko poprzez ofiarowanie własnej twórczości – mówi Marta Todys, kierownik Biblioteki dla dzieci i młodzieży nr 37. - Pomysł zrodził się po spotkaniu komiksowym w Muzeum Etnograficznym. Jesteśmy w kontakcie z tatą Amelki. Może uda nam się ich zaprosić? - mówi.

  Warsztaty „Tydzień dla Amelki” odbędą w bibliotece na ul. Kłobuckiej 14. Rozpoczną się 17 stycznia o godz. 12:00 i potrwają przez tydzień (do 24/01). Biblioteka będzie otwarta dla młodych twórców, będą zapewnione stanowiska do pracy i materiały plastyczne.

  CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W FERIE NA URSYNOWIE?

  Zajęcia kulturalne - po kliknięciu otworzy się plik PDF

  Zajęcia w Ursynotece - po kliknięciu otworzy się plik PDF

  Zajęcia organizowane przez Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji - po kliknięciu otworzy się plik PDF

  Zajęcia w Parku Kultury w Powsinie - po kliknięciu otworzy się plik PDF

  Zajęcia sportowe - ścianki i lodowisko - po kliknięciu otworzy się plik PDF

  Program zajęć w Dzielnicowy Ośrodku Kultury Ursynów - ul. Kajakowa 12b - po kliknięciu otworzy się plik PDF

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1292 sekundy
  REKLAMA