REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 grudnia 2020, 10:31 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Dziś ruszają zapisy do "Zimy w mieście". Miasto, mimo pandemii, nie zrezygnowało z organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży w czasie ferii.

  Przygotowania do „Zimy w mieście” trwają w stolicy już od dwóch miesięcy, ale bardzo długo trzeba było czekać na informacje czy w obecnej sytuacji epidemiologicznej można organizować półkolonie.

  - W tej sprawie wysłano pisma do kuratorium, które odpowiedziało, że nie dysponuje odpowiedziami w tej sprawie, oraz do ministra Przemysława Czarnka, którego resort na monity miasta nie odpowiedział. Ostatecznie informacja na ten temat pojawiła się na stronie MEN dopiero w piątek, 4 grudnia, pod koniec dnia - informuje stołeczny ratusz.

  Zajęcia feryjne będą mogły być organizowane, ale z ograniczeniami i nie dla wszystkich, a tylko dla uczniów klas I-IV. 

   

   

  - Tegoroczną akcję przeprowadzimy w 90 placówkach. Zajęcia będą prowadzone w 12-osobowych grupach, a wszyscy uczestnicy mogą liczyć na maksimum bezpieczeństwa – dodaje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

  Na Ursynowie od 4 stycznia do 15 stycznia w godzinach od 7:00 do 17:00 czynne będą cztery placówki feryjne:

  Szkoła Podstawowa nr 81przy ul. Puszczyka 6, Szkoła Podstawowa nr 318 przy Teligi 3, Szkoła Podstawowa nr 330 przy ul. Mandarynki 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 384 przy ul. Kajakowej 10.

  Jak się zapisać?

  Zapisy na „Zimę w Mieście” 2021 rozpoczynają się dzisiaj, w poniedziałek 7 grudnia o godz. 12:00 i potrwają do 11 grudnia. Zapisywać się można pod adresem: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl.

  Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu podstawowych informacji i wyborze turnusów należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z dwóch tygodniowych turnusów (które trwają od poniedziałku do piątku).

  Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane w środę, 16 grudnia o godzinie 12:00.

  Kolejnym krokiem do zapisania dziecka na "Zimę w mieście" jest wniesienie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 16 grudnia od godz. 12:00 do 18 grudnia do godz. 15:00 trzeba dostarczyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje organizator wypoczynku.

  Ile trzeba zapłacić?

  Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki (w tym jeden ciepły) oraz 10 zł dziennie za opiekę. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat za opiekę oraz wyżywienie również podczas ferii.

  Feryjne Placówki Edukacyjne będą funkcjonowały zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, na które stołeczny ratusz jeszcze czeka.

  Ze względów bezpieczeństwa grupy będą liczyły 12 uczniów, a program wypoczynku będzie realizowany na terenie placówki lub w jej najbliższej okolicy, w miejscach zapewniających ograniczony kontakt z osobami trzecimi.

  Szczegółowe informacje o akcji „Zima w Mieście” 2021 możemy znaleźć na stronie akcji.

  W dzielnicy informacji udzielają:

  Joanna Szrejner – Wydział Oświaty i Wychowania -  koordynator dzielnicowy
  tel. 22 443 73 97, jszrejner@ursynow.pl

  Piotr Nietz – Wydział Sportu i Rekreacji -  zastępca koordynatora dzielnicowego
  tel. 22 443 72 78,  pnietz@ursynow.pl 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~wiernaczytelniczka 1 miesiąc temuocena: 100% 

   A DOK URSYNOW a URSYNOWSKIE CENTRUM KULTURY? CO JEST? RUSINOWSKA SIĘ CYKA? FAJNIE KASE BRAĆ ZA SIEDZENIE W ŻYRADOWIE.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3563 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021