REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Awaria w szkole podstawowej przy Mandarynki. Zajęcia zostały odwołane ze względu na problemy z centralnym ogrzewaniem. - Zimno jest także w świetlicy, a obiecywanych piecyków elektrycznych nie ma - alarmują rodzice. Od lat szkoła walczy o remont instalacji centralnego ogrzewania.

  Wczoraj rodzice dostali maile, że szkoła będzie nieczynna ze względu na awarię centralnego ogrzewania. W komunikacie dyrekcja informowała, że czynna będzie świetlica dogrzewana ogrzewaniem elektrycznym.

  - Dzisiaj zaprowadziłem dziecko do szkoły, a w świetlicy jest lodowato. Nie ma ani jednego piecyka elektrycznego, a panie mówią, że dzieci trzeba ciepło ubrać, bo mamy zimno. Na pytanie, gdzie są piecyki elektryczne, odpowiedziano, że nie dostarczono. To oburzające! - mówi ojciec ucznia z SP 330, który zadzwonił do naszej redakcji.

  - Rozumiem awarię, ale żeby szkoła nie była w stanie zapewnić piecyków? - pyta zdenerwowany rodzic. Część osób, gdy zobaczyła, że w szkole jest zimno, zrezygnowała z pozostawienia dziecka w świetlicy. Sprawę zgłoszono nawet do kuratorium oświaty i do urzędu dzielnicy.

  Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w podstawówce. Na drzwiach wisi ogłoszenie, że szkoła jest dziś zamknięta. Jednocześnie dyrektor Joanna Skopińska zapewnia, że dołoży starań, by grzejniki elektryczne pojawiły się. Z rozmowy z pracownikami szkoły wynika jednak, że rano w jednej ze świetlic ich nie było.

  - Owszem na dole w świetlicy nie było ogrzewania elektrycznego, ale wszystkie dzieci przeszły do nas z sali nr 100 na dole do sali 19 na górze. Tu mamy temperaturę pod kontrolą - mówi pracownik świetlicy. I dodaje, że wynosi ona bezpieczne 20-21 stopni.

  Informacje potwierdza dyrektor szkoły Joanna Skopińska. - Na dole grzały tylko grzejniki, więc przenieśliśmy 2-3 dzieci na górę - mówi dyrektorka.

  Bardzo zimno jest za to w części sportowej SP 330, gdzie doszło do awarii centralnego ogrzewania. Pracownicy firmy remontowej twierdzą, że być może już jutro w szkole będzie znów ciepło i będzie można wznowić zajęcia.

  - Ustalamy to. Prawdopodobnie uda się ograniczyć obszar z niską temperaturą do pionu sportowego - dodaje dyrektor Skopińska.

  Rodzice i dyrekcja: walczymy od lat o remont

  To nie pierwsze problemy z ogrzewaniem w szkole. Już kilka lat temu pisaliśmy, że 30-letnia instalacja centralnego ogrzewania jest w rozsypce. Zdarzały się przypadki, że dzieci w klasach na górnych piętrach szkoły, w czasie silnych mrozów siedziały w kurtkach. Przez lata nic się nie zmieniło.

  - Nie można wyregulować ogrzewania, więc grzeje się "na maksa". Na dole jest tak gorąco, że trzeba otwierać okna. Na górze wciąż jest zimno - mówi nam Agnieszka Majcher-Teleon, szefowa Rady Rodziców.

  Rodzice i dyrekcja od lat walczą o remont instalacji, ale dzielnica do tej pory nie znalazła pieniędzy na modernizację szkoły.

  - Dostaliśmy obietnicę od dzielnicy, że w przyszłym roku będą środki na remont centralnego ogrzewania - mówi Majcher-Teleon.

  Burmistrz Ursynowa w rozmowie z Haloursynow.pl obiecuje: - Znamy problem. Na sesji rady miejskiej 10 maja chcemy wprowadzić modernizację szkoły na lata 2018-2020, w ramach prac nad Centrum Aktywności Senioralnej - mówi Robert Kempa i dodaje, że dzielnica boryka się z 15 nakazami ze strony nadzoru budowlanego, sanepidu czy straży pożarnej w różnych szkołach na Ursynowie. Ma to być konsekwencja wieloletnich zaniedbań.

  Na przebudowę szkoły przy Mandarynki potrzeba ok. 5-6 mln złotych. W tym roku, nawet po uzyskaniu środków, nic się nie zmieni, co najwyżej ruszy projektowanie remontu. Rodzicom i uczniom pozostaje więc liczyć na kolejną ciepłą zimę. Bo sprawnej instalacji c.o. doczekają się najwcześniej w połowie 2019 roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Monika_Ka 12 12 miesięcy temuocena: 0% 

   Haloursynów nie lubi publicznych placówek oświatowych. Tworzycie koniunkturę dla przedsięwzięć prywatnych?

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 11 12 miesięcy temuocena: 100% 

   Szanowna Pani, to bardzo niesprawiedliwa ocena. Nie ma na Ursynowie innego medium, które tyle pisałoby o problemach i codziennych sprawach ursynowskiej oświaty. Wiele udało się rozwiązać, m.in. dzięki naszym artykułom i ciągłemu przypominaniu władzom o istnieniu tych problemów. Udostępniamy łamy rodzicom, piszemy o ich petycjach, troskach. Wystarczy poszukać w wyszukiwarce. Pozdrawiamy.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna L. 10 12 miesięcy temuocena: 100% 

   I bardzo dobrze, że piszą. Zarówno o publicznych jak i prywatnych placówkach (szkoły i przedszkola). Jeśli coś jest źle, to wg Pani najlepiej nie pisać i zamieść pod dywan? To przypomina mi Panią Dulską czyli... z zewnątrz wszystko w porządku, gorzej w środku. Jako rodzic wolę jednak wiedzieć co dzieje się w placówce, gdzie chodzą moje dzieci lub gdzie mają pójść.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Teodor 9 12 miesięcy temuocena: 100% 

   W tej szkole jest ponuro i wszędzie pachnie starymi kapciami. Niezbyt tam przyjemnie. Zabrałem dziecko do bardziej nowoczesnej szkoły.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kierownik świetlicy 8 12 miesięcy temuocena: 100% 

   I pragnę zauważyć, że nie spotkałam się jeszcze z sytuacją, by dyrekcja kiedykolwiek nakazała odpracowanie przepracowanego wcześniej dnia.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kierownik świetlicy 7 12 miesięcy temuocena: 100% 

   Szanowni Państwo, z cała stanowczością chcę podkreślić, że w dniu wczorajszym w żadnej z sal świetlicowych nie było LODOWATO. Kaloryfery były ciepłe, nie gorące, ale ciepłe. Temperatura w salach wynosiła około 20 stopni. Pan, który wypowiedział się w artykule, co do „lodowatości” sali, zauważył tylko, że nie było piecyków, nie sprawdził jednak, że kaloryfery były ciepłe. Dla mnie opinia Rodzica na temat temperatury w salach jest po prostu niezgodna z prawdą. Po godzinie 8.00 wszystkie dzieci były w sali 19. Włączono tam 2 piecyki, jednak mimo, że dzieci nie było dużo, sprzęt grzejący musiał być wyłączany – było za ciepło. Nadmienię jeszcze, iż mimo awarii CO, odbyły się zaplanowane w świetlicy zajęcia z Panem Jackiem Ojdą z Galerii Działań oraz z Panią Julią Słonecką – artystką plastykiem, absolwentką ASP. Dzieci były zachwycone takim rodzajem aktywności, a to jest dla nas najważniejsze…

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~younikorn 6 12 miesięcy temuocena: 50% 

   Ciekawe, czy później nauczyciele świetlicy będą mieli wolne, skoro teraz pracują, a przedmiotowi mają wolne...

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miła 5 12 miesięcy temuocena: 100% 

   Nauczyciele świetlicy zawsze mają najgorzej. Kiedy święto edukacji inni na bankiecie a oni z milionem dzieci, jajeczka, śledzik wszystko w ich godzinach pracy. Nie sądzę żeby im oddano wolne. Taka sprawiedliwość społeczna...

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 4 12 miesięcy temuocena: 100% 

   Na Ursynowie są szkoły lepiej i gorzej traktowane przez ratusz. Jedne dostają pieniądze szerokim strumieniem (jak SP340 na Lokajskiego), dla drugich pieniędzy ciągle brakuje.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sdf 3 12 miesięcy temuocena: 60% 

   Może i szeroki ten strumień, ale to też najbardziej przeładowana podstawówka. Że tam jeszcze jakoś wszystko płynnie się układa to chyba cud.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ankaw 2 12 miesięcy temuocena: 100% 

   Przeładowana, ale nowa. A 330 nigdy nie była remontowana! To poważne zaniedbanie ze strony dzielnicy!

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 1 12 miesięcy temuocena: 100% 

   szkoła 340 uczy 2200 uczniów, jak na tę ilość dzieci jest niedofinansowana, tyle że budynek nowy ale pieniędzy brakuje

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2236 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.PL-05-03----04.04.2019