REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 maja 2019, 14:25 komentarzy 7

  (AŁ)

  Biało-czerwone chorągiewki i flagi trafiły do mieszkańców Ursynowa. Przy wejściu do stacji metra Ursynów z okazji Dnia Flagi rozdawali je radni Prawa i Sprawiedliwości. Tylko nieliczni odmawiali wzięcia, większość była zadowolona z akcji i mówiła, czym dla nich jest biało-czerwona. 

  Już od 15 lat , 2 maja, obchodzimy Święto Flagi. Tradycyjnie, tego dnia wielu mieszkańców wywiesza biało-czerwoną. Ursynowscy radni Prawa i Sprawiedliwości postanowili z tej okazji rozdać oprócz flag, kilkaset chorągiewek w barwach narodowych, by jak mówią, podkreślić znaczenie święta i pokazać, że można jednoczyć się ponad podziałami.

  - To jest bardzo ważne święto dla wszystkch, nie tylko mieszkańców Ursynowa. Chcemy być dzisiaj razem, niezależnie od przynależności i sympatii politycznych. Mam nadzieję, że połączy nas biało-czerwona flaga - mówi radny PiS Piotr Świątkowski, pomysłodawca akcji.

  Pomimo długiego majowego weekendu ruch przy wejściu na stację metra Ursynów był spory i nie brakowało chętnych do wzięcia chorągiewek.

  - Zawsze jak widzę flagę to czuję się bardziej Polką. To jest nasz symbol na olimpiadach, meczach i jeszcze jak się słyszy hymn to się inaczej na sercu robi - mówią pani Aneta z córka Mają.  

  - Flaga jest dla mnie najważniejszą rzeczą. Zawsze mam dreszcze jak śpiewają hymn i flagi łopoczą, bo to jest bardzo wzruszające dla każdego Polaka - mówi pani Barbara. 

  Razem z ursynowskimi radnymi Prawa i Sprawiedliwości chorągiewki rozdawał były minister zdrowia, który z list tej partii kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

  - Od bardzo dawna, w miejscu gdzie mieszkamy flaga biało-czerwona powiewa przez wszystkie dni. Za te barwy ludzie kiedyś oddawali życie, dzisiaj na szczęście nie musimy tego robić. Każde spojrzenie na flagę przypomina o tych, którzy cierpieli, ofiarowali swój wysiłek, a czasem życie za naszą Ojczyznę - mówi senator Konstanty Radziwiłł. 

  Kilka dni temu urząd dzielnicy, już piąty raz, rozdał mieszkańcom ponad tysiąc flag, trudno to jednak dostrzec na balkonach czy oknach budynków. 

  - Wciaż niestety za mało chwalimy się naszymi barwami. Powinniśmy być z nich dumni, bo setki lat pięknej historii za nimi stoją. Dzisiaj każdy patriota powinien udekorować swoje mieszkania, albo dom polską flagą. Ja to zrobiłem - mówi pan Remigiusz. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KJL 7 ponad rok temuocena: 67% 

   Pod przywództwem PiSu - nigdy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dość koalicji Po-Pis 6 ponad rok temuocena: 40% 

   Ludzie z szajki Po-Pis nawet nie mają prawa wycierać sobie gęby polską flagą!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 5 ponad rok temuocena: 52% 

   Od pislamistów flagi brać? To krzty honoru trza nie mieć! Gęby pełne patriotyzmu a kraj pchają w ruskie łapy. Kaczorowi śni się Białoruś...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nowoczesny 4 ponad rok temuocena: 0% 

   brunantna fala w ratuszu i na ulicach! wstyd i hańba! jestesmy europejczykami, a nie polakami! obywatelami świata jestesmy! równi wszyscy jednakowi, jak można taki skandal uprawiac, że jakis naród, flaga, duma. SKANDAL PANIE KEMPA

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 3 ponad rok temuocena: 89% 

   Idz być Nowoczesnym lemingiem gdzieś indziej. Najpierw zawsze będe szanował swój kraj ,tradycje , historię a dopiero potem mogę rozmawiac o jakims multikulturalnym garnku.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POLAKmały 2 ponad rok temuocena: 89% 

   Mam nadzieję, że to ironia! Jeśli nie, to niestety na leczenie już za późno. Jako nowoczesny Europejczyk, powinieneś poddać się eutanazji...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nowoczesny 1 ponad rok temu

   jako nowoczesny europejczyk zostałęm abrotowany!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3328 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020