REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-12----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Żłobek przy Warchałowskiego stoi w środku osiedla od 1979 roku

  Żłobek przy Warchałowskiego stoi w środku osiedla od 1979 roku (SK)

  Żłobek przy ul. Warchałowskiego - jedna z trzech tego typu placówek publicznych w wysokiej części Ursynowa - zostanie znacznie powiększony. W naszej dzielnicy wciąż brakuje ok. 850 miejsc dla najmłodszych dzieci. 

  Miasto rusza z programem budowy i rozbudowy żłobków. W ciagu najbliższych pięciu lat ma powstać 11 tys. miejsc, z tego 5 tys. w 36 nowo wybudowanych placówkach. Plany przyspieszyły, bo jedną z obietnic wyborczych Rafała Trzaskowskiego był miejski program wspierania rodzin, który zakłada wprowadzenie bezpłatnych żłobków (od września tego roku) oraz zapewnienie miejsc wszystkim maluchom.

  - W ciągu 5 lat tej kadencji chcemy dokonać absolutnej rewolucji. Chcemy, aby liczba dzieci, które chodzą do żłobka była jak największa. Celujemy w standard jaki oferują najbardziej zaawansowane państwa w Europie, państwa skandynawskie – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

  Ursynowowi do skandynawskich standardów jest szczególnie daleko. Wg szacunków w naszej dzielnicy brakuje ok. 850 miejsc. I choć ich liczba rośnie, to niewystarczająco, co zna z autopsji każdy rodzic, który próbował kiedyś zapisać swojego malucha do żłobka. W 2014 roku dzielnica dysponowała zaledwie 370 miejscami, w ciągu 4 lat przybyło 120 miejsc.

  W poprzedniej kadencji rozpoczęto też budowę dwóch żłobków - przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. Obie placówki przyjmą po 150 dzieci. Rekrutacja do tej pierwszej ma ruszyć już we wrześniu tego roku. Miasto rozbudowało także żłobek przy Wiolinowej i utworzyło mini-żłobek przy Kłobuckiej. Sytuację w najbliższych latach podratują nieco ekstra pieniądze na wynajmowanie miejsc w żłobkach prywatnych, ale jeśli chce się osiągnąć standardy europejskie, to nie ma wyjścia - trzeba budować.

  Będzie kolejna rozbudowa

  Burmistrz zapowiada, że w dzielnicy będą powstawać nowe placówki publiczne, ale miasto ma problem z wolnymi terenami. Wszystkie planowane niegdyś pod zabudowę oświatową zostały w czasach gminy Ursynów sprzedane lub przekazane na użytek tworzących się szkół prywatnych. Trwa poszukiwanie wolnych gruntów, także tych w prywatnych rękach, nadających się do wykupu.

  - Będziemy analizować 4 nowe lokalizacje - mówi Robert Kempa. Zanim jednak uda się wykupić potrzebne tereny czy przygotować projekty minie kilka lat, dlatego rusza rozbudowa istniejących żłobków. Na pierwszy ogień pójdzie ten przy ul. Warchałowskiego.

  Zespół Żłobków m. st. Warszawy rozstrzygnął pod koniec stycznia przetarg na opracowanie projektu termomodernizacji i rozbudowy obiektu. Budynek ten pochodzi z 1979 roku i wychowało się w nim kilka pokoleń ursynowian. W tej chwili placówka jest w stanie przyjąć nieco ponad 100 dzieci.

  - Celem jest utworzenie dodatkowych około 90 miejsc w rozbudowanym i zmodernizowanym obiekcie. Zmodernizowane zostaną, nie w pełni wykorzystywane pomieszczenia, techniczne i administracyjne, pomieszczenia przeznaczone dla personelu, technologiczne, magazynowe, dzięki modernizacji pomieszczeń powstaną lepiej dostosowane dla dzieci oraz personelu: bawialnie, sypialnie, łazienki i sanitariaty oraz pomieszczenia gospodarczo – administracyjne - czytamy w dokumentacji przetargowej.

  Powierzchnia żłobka ma się powiększyć o ok. 400 metrów kwadratowych, to wykonawca zdecyduje czy budynek zyska dodatkowe piętro, czy też będzie on powiększany w głąb działki. Koncepcję inwestycji, za ok. 200 tys. złotych, przygotuje firma Sawa-Tech. Wg wstępnych planów inwestycja ma ruszyć już w tegoroczne wakacje i potrwa do końca 2020 roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~GP 2 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Żłobek w którym jest setka dzieci. Już bym tam na pewno posłał swoje...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 1 10 miesięcy temuocena: 29% 

   Ciekawe dlaczego HGW nie rozbudowała tego żłobka? Pewnie nie wiedziała że W-wie brakuje miejsc, bo wykładaniem na uczelni była silnie zajęta i takimi pierdołami nie zawracała sobie głowy. W zasadzie to chyba do niczego nie miała głowy? Ona w ogóle czymś się zajmowała? Ktoś może coś pamięta?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3029 sekundy
  REKLAMAA2-NATPOLL--12-12-2019----11-01-2020