REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-05----31-05-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 maja 2020, 14:58 komentarzy 2
  Prezydent Trzaskowski zapowiada otwarcie żłobków i przedszkoli

  Prezydent Trzaskowski zapowiada otwarcie żłobków i przedszkoli (R.Motyl)

  14 maja w Warszawie otwarte zostaną obiekty sportowe na wolym powietrzu. 18 maja ruszają żłobki i przedszkola. Do tych placówek trafić mają środki ochrony osobistej dla pracowników, zakupione przez miasto.

  Na te wieści czekało wielu rodziców. Od poniedziałku, 18 maja czynne będą stołeczne żłobki i przedszkola. Zgodnie z zaleceniami rządu mogły zostać otwarte już od 6 maja, ale samorząd warszawski stwierdził, że brakuje szczegółowych wytycznych sanitarnych ze strony Głównego Inspektora Sanitarnego oraz czasu na zakup rękawiczek, maseczek czy fartuchów dla pracowników placówek oświaty.

  Dziś prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił, że przedszkola i żłobki będą gotowe od przyszłego tygodnia na przyjęcie dzieci. W ankietach za otwarciem przedszkoli opowiedziało się 27 proc. rodziców, a żłobków - 34 proc.

  - Przygotowaliśmy się bardzo rzetelnie do otwarcia żłobków i przedszkoli. Zakupiliśmy ponad 3 mln par rękawiczek, ponad 320 tys. masek i blisko 23 tys. przyłbic i ponad 3,5 tys. fartuchów. To niezbędny asortyment, by zabezpieczyć personel tych obiektów - powiedział Rafał Trzaskowski. 

  Dodawał też, że miasto wypracowało standardy sanitarne pracy przedszkoli i żłobków w czasie epidemii. - Zgodnie z wytycznymi rządowymi do jednej grupy w przedszkolu lub żłobku można przyjąć dwanaścioro dzieci - przypomniał. Zgodnie z rekomendacją rządu w pierwszej kolejności do placówek przyjmowane będą dzieci osób, które walczą z epidemią (służba medyczna, służby mundurowe). 

  W siedem dni miasto zamierza zdezynfekować 1000 placówek, w miniony weekend ozonowano 270 placów zabaw. 

  Ruszają obiekty sportowe na wolnym powietrzu

  Wcześniej, bo już za dwa dni, 14 maja, otwarte zostaną obiekty sportowe na wolnym powietrzu takie jak: boiska, Orliki, korty tenisowe, bieżnie oraz infrastruktura przyszkolna. Stanie się tak, dzięki opracowanym przez miasto zaleceniom sanitarnym.

  - 4 maja wystąpiłem do Głównego Inspektoratu Sanitarnego o szczegółowe wytyczne sanitarne dla otwarcia obiektów sportowych. 6 maja otrzymałem część wytycznych z wnioskiem, abyśmy sami - jako samorząd -  je uzupełnili. Tak zrobiliśmy – mówił Rafał Trzaskowski. Do 13 maja GIS ma zatwierdzić wytyczne.

  Dotycząc one m.in. zorganizowania przez zarządców obiektów strefy przemieszczania się, aby uczestnicy i trenerzy rozpoczynający i kończący swoje aktywności fizyczne nie mieli ze sobą kontaktu lub kontakt ten był możliwie najbardziej ograniczony; ustalenia limitów osób, korzystających z kortu tenisowego, gdzie w tym samym czasie może przebywać nie więcej niż czterech uczestników i jeden trener, natomiast na bieżni lekkoatletycznej będzie obowiązywał  jeden tor odstępu między uczestnikami. 

  Przypomnijmy, podstawowe zalecenie rządowe przewidują, że na boisku może jednocześnie grać do sześciu osób. Zdaniem władz stolicy takie ogólne wytyczne to za mało. 

  Prezydent zaznaczył, że wciąż nieczynne pozostaną hale sportowe oraz pływalnie. Dzielnica Ursynów zamierza w środę po południu podać listę otwieranych obiektów sportowych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 2 18 dni temuocena: 33% 

   W masce dużo, dużo lepsza "optyka", hi, hi.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hi 1 18 dni temuocena: 20% 

   No w koncu przedszkole otwarte. Zobaczymy co z miejscem.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3198 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020