REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Niecodzienna sytuacja na placu zabaw przy Bacewiczówny. Dzieci i rodzice z niedowierzaniem przyglądali się poczynaniom mężczyzny, który bez pardonu zabrał z placu... piasek.

  Place zabaw to idealna rozrywka dla maluchów. Huśtawki, zjeżdżalnie, domki. Jednak centralnym punktem placów zabaw zawsze będzie piaskownica. Z piachu można zbudować wszystko - wystarczą łopatki, grabki, wiaderko i odrobina wyobraźni. Jest go też zazwyczaj na tyle dużo, że starczy dla każdego.

  Niektórzy tak lubią zabawę w piasku, że chcą go... zabierać do domu.

  - Byłam dzisiaj świadkiem bardzo "ciekawej" sytuacji. Na plac zabaw przy ulicy Bacewiczówny przyszedł pan ze skrzynką po owocach wyłożoną workiem foliowym i z piaskownicy nabrał sobie szufelką piasku do skrzynki - pisze do nas pani Sylwia.

  Widok mężczyzny, który ot tak przyszedł na plac zabaw i zabrał z niego piasek - i to sporo, jak zauważa pani Sylwia - musiał wprawić w osłupienie nie tylko dorosłych, ale nawet dzieci. Tylko na co komu piach z placu zabaw? Mężczyzna postanowił wytłumaczyć swoje zachowanie zebranym na placu zabaw przy Bacewiczówny dzieciom i ich rodzicom.

  - Jak usłyszeliśmy, piasek jest dla kota - dodaje mieszkanka.

  "To kradzież"

  Jak widać, piach z piaskownicy jest lepszy niż żwirek ze sklepu zoologicznego. Dzieci mogą mieć tylko nadzieję, że piasek nie wróci już na swoje miejsce, gdy kotek załatwi swoje potrzeby. A czy w ogóle można tak sobie podbierać piach z placów zabaw?

  - Podbieranie piachu nie jest zbyt powszechne, chociaż w zeszłym roku ktoś robił u nas na osiedlu remont i wybierał po dwa wiadra dziesięć razy dziennie. Piach ma swoją wartość. Spółdzielnie płacą za jego dostawę oraz wymianę i podbieranie go jest zaborem mienia - mówi Andrzej Grad, członek zarządu SM "Wyżyny".

  Do piaskownic dla dzieci używany jest piach atestowany. Cena za tonę mieści się w granicach 230-250 zł. A do tego trzeba go jeszcze dowieźć. Z drugiej strony według Grada to jeszcze nie problem, gdy ktoś podbierze 2-3 kg piachu - średniej wielkości piaskownica ma ok. 4 ton piachu. Gorzej, gdy zacznie to robić więcej osób.

  - Gdyby wszyscy chcieli sobie tak sobie brać dla kotka, to w końcu nie będzie z czego robić tych babek - stwierdza Andrzej Grad.

  Dlatego lepiej nie zabierać dzieciom piasku z placu zabaw. Bo wtedy piach trzeba będzie dowozić częściej niż raz do roku podczas jego wymiany. A gdy rachunki pójdą w górę, inni mieszkańcy mogą przestać tak przychylnie patrzeć na potrzeby kotków.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 40

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mieszkaniecALFREDziębaZWM89c 9 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Bardzo bym chciał by redakcja Haloursynów wyjaśniła mieszkańcom spółdzielni Stokłosy dlaczego nie ma już 3 rok walnego zebrania choć odbywają się koncerty, mecze, spektakle teatralne a w Niemczech nawet wybory. Dlaczego? Kiedy odbędzie się walne i będziemy mogli dowiedzieć się co rada nadzorcza i co zarząd zrobili przez 3 lata oprócz tradycyjnej podwyżki czynszu?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ryder 8 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Chase się tym zajmie

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazik76 7 9 miesięcy temuocena: 71% 

   Najwięksi złodzieje na Stokłosach mają kryjówkę na Jastrzębowskiego 22. Po ostatniej podwyżce czynszu zdecydowałem się kandydować do rady nadzorczej bo ledwo mi na życie starcza.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czarek 6 9 miesięcy temuocena: 50% 

   nie miał na miskę ryżu to piach substytutem

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Brawo ten Janusz! Przecież jego kotek nie będzie srał do zwykłego piasku. Musi być taki specjalny, miękki, dla dzieci. A może ci Janusz jakąś zrzutkę zorganizować na piasek, żebyś nie kradł dzieciom? 250 zł za tonę. Myślę, że razem uzbieramy na 10 ton. Gdzie ci to wysypać złodzieju? Przed blokiem? A może w duży pokoju?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~albatros 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

   obciązyć dziada janusza kosztami , na drugi raz dziad janusz sie zastanowi czy opłaca sie kraść dzieciom piasek z piaskownicy

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator rzycia 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Czyżby był to atak typowego Janusza?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~inga 2 9 miesięcy temuocena: 87% 

   ALE DZIAD , CZY AZ TAK TRUDNO KUPIĆ ZWIREK DLA KOTA W SKLEPIE.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 1 9 miesięcy temuocena: 86% 

   Ludzie wciąż potrafią mnie zaskoczyć. Szkoda, że na minus. Co trzeba mieć w głowie, żeby kraść dzieciom piasek z piaskownicy?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5003 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022