REKLAMAA1-SanGiovanni--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Wraz z nieustającym rozwojem technologicznym, na rynku finansowym można znaleźć wiele interesujących ofert konta bankowego. Zwykle towarzyszą im różne usługi dodatkowe i rozwiązania ułatwiające codzienne zarządzanie własnymi finansami. Co zrobić, jeśli oferta naszego banku nie spełnia oczekiwań i potrzeb? Możesz w łatwy sposób zmienić konto bankowe. Dowiedz się, co jest potrzebne, aby przenieść rachunek osobisty do innej instytucji finansowej.

  Przed zmianą rachunku sprawdź oferty kont bankowych

  Zanim jeszcze przystąpisz do zmiany rachunku bankowego, powinieneś sprawdzić obecnie dostępne produkty. Zadanie może ułatwić ranking kont bankowych, gdzie w łatwy sposób przejrzysz najlepsze propozycje i porównasz je między sobą. Najważniejszym czynnikiem na tym etapie jest to, aby wiedzieć, czego oczekujemy od rachunku osobistego i co jest dla nas najważniejsze. Jeśli zależy nam w szczególności na nowoczesnej bankowości, wybierzmy bank, który posiada najbardziej rozbudowaną aplikację mobilną. Gdy chcesz mieć dostęp do wielu dodatkowych usług, poszukaj odpowiedniego konta. 

  Warto wcześniej spisać sobie na kartce najważniejsze cechy wymarzonego rachunku, co pozwoli nie zgubić się w gąszczu szerokiej oferty banków w Polsce. Należy przy tym zachować cierpliwość, jednak lepiej poszukać trochę dłużej, niż wybrać produkt odpowiadający nam tylko po części.

  Wypełnij wniosek o założenie konta bankowego

  Wreszcie - po intensywnych przemyśleniach masz już na oku najlepszą dla Ciebie ofertę. Teraz wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek o założenie konta bankowego. Możesz to zrobić szybko i wygodnie przez internet na Ofin, a gdy masz pewne wątpliwości, wystarczy ponownie porównać dostępne produkty.

  Samo wprowadzanie danych do formularza do bułka z masłem - trzeba tylko podać podstawowe dane, np. informacje z dokumentu tożsamości czy telefon kontaktowy. Spokojnie, nie zajmie to dużo czasu, a jeśli chcesz dodatkowo przyspieszyć ten proces, to niektóre banki umożliwiają założenie konta bankowego na selfie, przy wykorzystaniu technologii biometrycznych.

  Zleć przeniesienie operacji i środków na zmienione konto bankowe

  Masz już założony nowy rachunek osobisty. Pamiętaj jednak, że zmiana konta bankowego jeszcze się nie skończyła. Na tym etapie trzeba przenieść środki, operacje czy odbiorców zdefiniowanych ze starego rachunku na nowy. Możesz to zrobić na dwa sposoby.

  Ten pierwszy wymaga od nas samodzielnego działania i polega na własnoręcznym transferze, bez niczyjej pomocy. Aby to zrobić, musisz najpierw udać się do placówki banku, w którym założono “stary” rachunek. Uważaj - nie zamykaj od razu całego konta. Lepiej będzie, gdy na razie zrezygnujesz z karty debetowej i poinformujesz wszystkich ważnych odbiorców o nowym numerze (to istotne, np. dla instytucji państwowych lub pracodawcy). Jeśli po jakimś czasie na dotychczasowym koncie znajdą się środki, będzie to oznaczać, że kogoś pominęliśmy. Gdy się tak nie zdarzy, bez obaw możemy ostatecznie złożyć rezygnację z korzystania usług danego banku. Pracownicy z pewnością będą próbowali nas zatrzymać poprzez oferty specjalne czy promocje - pamiętaj jednak, że nikt nie może Ci odmówić wypowiedzenia umowy.

  Metoda druga jest zdecydowanie bardziej wygodna. Możesz poprosić nowy bank o pomoc w zmianie konta bankowego. Taka instytucja finansowa nie tylko przeniesie środki i operacje ze starego rachunku, ale też powiadomi wszystkie ważne podmioty, w tym ZUS czy Urząd Skarbowy. Zmiana konta bankowego w tym przypadku trwa zwykle tydzień. Maksymalnie trzeba poczekać około trzech tygodni - o wszelkich trudnościach bank na pewno Cię poinformuje.

  Zmiana konta bankowego a numer konta

  Przy zmianie konta bankowego niestety nie ma możliwości zachowania starego numeru rachunku. Wynika to z faktu, że każdy bank posiada przypisane tzw. wyróżniki, czyli charakterystyczne, unikalne ciągi cyfr w numerach danych kont. Wbrew pozorom nie działa to więc na zasadzie przeniesienia numeru telefonu z jednej sieci komórkowej do drugiej.

  Zablokowanie zmiany konta bankowego - czy to możliwe?

  Na drodze do zmiany konta bankowego mogą pojawić się pewne przeszkody. Mianowicie chodzi tutaj o zablokowanie naszych środków na koncie przez bank lub ogłoszenie stanu upadłości konsumenckiej. Co więcej, nie zmienisz konta bankowego także wtedy, gdy posiadasz nierozliczone transakcje np. przy zaciągniętej pożyczce, a dany rachunek jest wskazany jako źródło spłaty zobowiązania. Dopiero gdy te problemy zostaną rozwiązane, można zakończyć cały proces.

  Artykuł załadowany: 0.3114 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-09----30-09-2020