REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Przystanek przy Braci Wagów zniknie

  Przystanek przy Braci Wagów zniknie (SK)

  REKLAMA

  Wieczorem na Płaskowickiej przy alei KEN zniknie wydzielony pas do skrętu w prawo, a od jutra - autobusy linii 503 i 504 będą się zatrzymywały nie przy Braci Wagów, a w alei KEN. Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy wprowadza kolejne zmiany w organizacji ruchu na Ursynowie. Będzie też jedno ułatwienie dla kierowców.

  Tak jak wcześniej informowaliśmy, dziś wchodzi w życie nieduża reorganizacja ruchu w rejonie skrzyżowania alei KEN i Płaskowickiej. Około godz. 22:00 budowlańcy przesuną ogrodzenie budowy zabierając osobny prawoskręt z Płaskowickiej w aleję KEN. Skręcanie nadal będzie możliwe, ale wyłącznie z sąsiedniego pasa. Oznacza to większe korki.

  Również pasażerowie komunikacji miejskiej czekają zmiany, ale dopiero od jutra rana. Drogowcy przesuwają przystanek przy Braci Wagów, przy którym zatrzymują się autobusy linii 192, 503 i 504 jadące w kierunku Kabat lub Natolina Płn. Zmiany oznaczają, że na Płaskowickiej na przestrzeni około 1 km po stronie południowej nie będzie już ani jednego przystanku komunikacji miejskiej.

  Nowy przystanek zlokalizowany zostanie w dość dużym oddaleniu, bo przy alei KEN - na wysokości bloku przy KEN 47, około 90 metrów za skrzyżowaniem, w kierunku Belgradzkiej. Na przyulicznym trawniku, pomiędzy drzewami wyasfaltowano tam dojście do tymczasowego postoju autobusów. Z przystanku o nazwie Natolin Płn. 62, od czwartku korzystać będą linie 503 i 504, dla których będzie to przystanek stały.

  zdjęcie powyżej: tu będzie zlokalizowany nowy przystanek - Natolin Płn. 62

  Są też dobre informacje. W nocy ze środy na czwartek, wykonawca POW poprawi organizację ruchu na skrzyżowaniu Pileckiego i Płaskowickiej. Kierowcy narzekali, że obecne rozwiązanie powoduje korki. Teraz, kierowcy wracający na Kabaty ustawiają się w kolejce na lewym pasie, służącym do skrętu w lewo i jazdy prosto. Prawy pas do skręcania w prawo jest pusty. Niecierpliwi wjeżdżają na niego i próbują dostać się do Płaskowickiej.

  Od czwartku, jadący ulicą Pileckiego skręcą w lewo w Płaskowickiej korzystając z wewnętrznego pasa ruchu. Z kolei zewnętrzny pas jezdni będzie służył do jazdy na wprost i skrętu w prawo. 

  To element zmian, o które wnioskowała dzielnica, by ułatwić kierowcom poruszanie się w rejonie budowy POW. Na wdrożenie czekają jeszcze zawrotka przy Alternatywy, dodatkowy skręt w lewo z Ciszewskiego w Pileckiego. Ostatni punkt na mapie zmian to skrzyżowanie Belgradzkiej z Lanciego. Tu już pojawiła się strzałka do warunkowego skrętu w prawo dla jadących z Lanciego w Belgradzką.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 46

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kaz 5 7 miesięcy temu

   Droga byla planowana wokolo osiedla I miejsce jest wbrod, wiec co a opor, jakies male interesiki a wszyscy sie mecza, robta co chceta.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pr 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Dlaczego nikt nie pisze o dramatycznym wykonawstwie skrzyżowania Belgradzka/Stryjeńskich? Płyty chodnikowe położone nierówno, tam gdzie się kończą jest próg przy łączeniu z asfaltem. Zniszczony asfalt przy przystanku. Czy ktokolwiek nadzoruje tę inwestycję? Fachowiec z branży budowlanej na pewno znalazłby dużo więcej wad.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~etam 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Zobaczymy czy zmiany na Pileckiego/Płaskowickiej pomogą czy jednak zaszkodzą mieszkańcom Kazury. Teraz omijanie korków będzie się odbywało nie tylko w kierunku ze Stryjeńskich do Pileckiego, ale także w przeciwnym kierunku z Pileckiego do Stryjeńskich. I to wszystko pod samymi oknami i wyjściami z klatek połowy osiedla, bo w ten sposób został właśnie udostępniony szybki skrót przez osiedle.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 2 7 miesięcy temuocena: 50% 

   "Zgodnie z nowym projektem, jadący ulicą Pileckiego skręcą w lewo w Płaskowickiej korzystając z wewnętrznego pasa ruchu. Z kolei zewnętrzny pas jezdni będzie służył do jazdy na wprost i skrętu w prawo. " Mam pytanie do projektantów takich rozwiązań, czy posiadają/używają samochodów do poruszania się po mieście ? Bo jeśli używają, to oznacza że całkowicie są pozbawieni wyobraźni i nie powinni się brać za tego typu pracę. Ta poprawka dokładnie o tym świadczy, w komentarzach pierwszych artykułów na temat organizacji ruchu nie jedna osoba pisała, że projekt jest do d##y i że trzeba go będzie zmienić. Chyba że mamy tu problem z zatrudnianiem kolesiów itd, to wtedy pierwotny projekt jest ok, zatwierdzony przez ludzika z nadania ...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   "Lepiej późno niż wcale". Dla mieszkańców bloków Pileckiego z numerami 104 i większych oraz osiedla Kazury to spora ulga. Przez korki sięgające czasem za Arenę Ursynów czas powrotu do domu wydłużył mi się o dobre 10 minut, a to co się czasem dzieje na tym skrzyżowaniu to masakra. Wciskanie się z prawego pasa na lewy w ostatniej chwili widać co chwilę i oczywiście najczęściej są to auta z tablicami WN...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1972 sekundy
  REKLAMA